Тяжке прощання з химерами
З настанням теплих днів будівельники почали збивати з фасаду і в самому будинку Верховної Ради серпи, молоти, зірки та інші атрибути радянської символіки. Рішення про демонтаж «серпасто- молоткастої» радянської спадщини було одним із перших, прийнятих парламентською більшістю в Українському домі. Вже тоді націонал-демократи мали намір особисто позбивати молотками всі релікти «совка». Та виявилося, що це не дуже легко, тому що конструкції досить міцні. Однак учора роботи з усунення символів радянської спадщини із фасадів Верховної Ради і всередині будівлі розпочали повним ходом. Звичайно, це спричинило бурхливий протест проти «варварства» комуністів і їхніх прибічників, що зібралися на мітинг неподалік від будинку парламенту. Виступаючи на сесії, голова фракції КПУ Петро Симоненко заявив, що будівлю Верховної Ради занесено до реєстру архітектурних пам’яток України, і, отже, такі будівельні роботи тут заборонено. Крім того, він зазначив, що керівництво парламенту взагалі не мало права віддавати таких розпоряджень, оскільки досі немає рішення Конституційного суду про легітимність його обрання. У зв’язку з цією обставиною він заявив, що фракція КПУ подала звернення до Генпрокуратури щодо рішення нового керівництва про демонтаж радянської символіки з будівлі вищого законодавчого органу країни. Проте будівельні роботи тривають безупинно. Зникають серпи, молоти і зірки, такі дорогі нашим лівим як пам’ять про СРСР. Видно, якщо так непросто було знищити кам’яні символи радянської епохи, то як же важко нам буде змінити свідомість суспільства, якому під страхом найжорстокіших репресій 70 років промивали мізки, повiдомляє кореспондент «Дня» Андрій МИСЕЛЮК .
Держава почала рахувати дивіденди
Збори акціонерних товариств про підсумки 1999 року почалися в Миколаївській області. Вони вже додали до бюджету 22,7 тис. грн. Таку суму дивідендів нараховано на держпакети акцій чотирьох АТ, де збори вже пройшли. На думку начальника регіонального відділення ФДМ Євгена Казанського, нинішнього року очікують значне збільшення обсягів дивідендів, нарахованих на держпакети акцій (минулого року їх обсяг у Миколаївській області становив тільки 42 тис. грн.). Раніше функції «вибивання» їх з акціонерів були покладені на вже ліквідоване під час управлінської реформи Національне агентство з управління державними корпоративними правами, яке, зі слів Є.Казанського, «цим питанням фактично не займалося»: «Щонайбільше факсом на регіональне відділення ФДМ надсилали довіреність, щоб хтось із співробітників ФДМ представляв на зборах акціонерів державу». Тепер інтереси держави на зборах офіційно мають представляти співробітники ФДМ. За словами Є.Казанського, «нам вдається домагатися від акціонерів нарахування дивідендів на держпакети навіть у тих випадках, коли частка держави в АТ невелика», повідомляє Данило КЛЯХІН , «День».
«Чорнобильські» вовки освоюють Рівненщину
Справжню війну оголосили вовкам на Рівненщині лісники. Як повідомили в об’єднанні «Рівнеліс», тільки нинішнього року лісники вбили 24 вовки. Наприклад, торiк в області єгері знищили 30 вовків. На думку фахівців, на Рівненщині не спостерігається збільшення чисельності «сірих санітарів лісу». Просто в пошуках прожитку вовки кочують з одного регіону України до іншого. Так у рівненських лісах зустрічаються вовки з Карпат. Однак, справжньою бідою стали для лісників вовки з тридцятикілометрової зони навколо Чорнобильської АЕС. Після катастрофи на ЧАЕС спостереження за хижаками та їхній відстріл у тридцятикілометровій зоні навколо станції не проводився. Окрім звичайних вовків, які приносять чимало турбот людям, у рівненських лісах було зареєстровано дивних мутантів — суміш вовка й собаки. Ці звірі, на думку мисливців, дуже небезпечні, й на них надто складно полювати. Схоже, що нові чотириногі господарі лісу можуть уже цього літа неабияко зіпсувати людям збирання грибів і ягід. Минулого року через побоювання нападу вовків багато грибників намагалися не заходити в особливо дикі лісові масиви, повiдомляє кореспондент «Дня» Володимир КОНЄВ .
Шипіння дуже корисне для здоров’я
Незабаром харківський фармхімзавод «Червона Зірка» розпочне випуск шипучих аспіринових таблеток типу «Упса». Для цього в Італії закуплено лінію з виробництва препаратів. Її потужність — 500 млн. таблеток на рік, вартість — $509 млн. Примітно, що цей контракт потрапив під дію президентського указу про спеціальний режим інвестування в Харкові. Обладнання, що надійшло, було розмитнено з мінімальним митом. Як повідомив начальник обласного фармацевтичного управління Валерій Чередниченко, перший український аспірин буде випущено вже в травні. Зараз у міськвиконкомі проходить експертизу ще один фармацевтичний проект, що підпадає під пільги режиму спеціального інвестування. Акціонерне товариство «Малек» налагоджує виробництво ліків у розчинних капсулах. Вартість цього проекту — понад $600 млн., повiдомляє кореспондент «Дня» Михайло БІДЕНКО .