Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

15 березня, 2000 - 00:00

Тиса потерпає від важких металів

Перший заступник начальника Управління екобезпеки в Закарпатській області Анатолій Поляновський повідомив вчора про ситуацію щодо забруднення ріки Тиса хімічними сполуками з шахти «Бая Борес» (Румунія). З початку надзвичайної ситуації держуправління екобезпеки переведене на посилений режим. Установлене цілодобове чергування. За даними районних держекоінспекцій, у районах усього Закарпаття спостерігається загальний спад рівнів води в Тисі з поверненням її в береги. Забарвлення води на відрізку від села Ділове Рахівського району до м. Виноградів змінилося з чорного на сіре. На 8-му годину ранку 14.03. ц. р. в районі населених пунктів Бадалове та Грабарове Берегівського району спостерігалося чорне забарвлення води. У місці впадання річки Вішеу(Румунія) в Тису (Україна) візуально помітне протягом 14 березня (на 15 год.) поступове очищення водної поверхні. За результатами аналізів відмічається перевищення показників за міддю в 17,9 разів, за свинцем 3,7 рази, марганцем 34,7 рази. Інші показники перебувають у межах норми, повідомляє кореспондент «Дня» Василь Зубач . Аналітичний контроль за станом якості поверхневих вод Тиси триває.

Банкірам Луганщини доручили «шефство» над сільгоспрайонами

Посівна вже не за горами, а проблема забезпечення села пальним, добривами тощо, що істотно впливає на отримання хорошого урожаю, і досі залишається актуальною. Ціни на паливо зростають, а коштів як і раніше не вистачає. Вихід із ситуації, що склалася, Луганська облдержадміністрація побачила у тому, щоб, як за старих часів, за слабкими закріпити сильних. Інакше кажучи, за кожним сільськогосподарським районом закріплено банк області і визначено суми кредиту для термінової закупівлі пального. Проте умови кредитування не зовсім влаштовують і самих керівників сільгосппідприємств, і банкірів. Перші не впевнені, що зможуть віддати кредити, оскільки не відомо, яким за погодними умовами буде нинішній сільськогосподарський рік. Кредитори також хвилюються з цієї самої причини, оскільки у ряді випадків у селян немає чого взяти у заставу. Голова облдержадміністрації Олександр Єфремов сьогодні знаходиться у пошуках компромісу, добре розуміючи, що вартість хліба на завтра закладається вже сьогодні, повідомляє кореспондент «Дня» Алла АНТИПОВА.

Старт в «Україні», продовження — у Франції

Національний заслужений академічний український народний хор ім. Верьовки належить до тих художніх колективів, які частіше можна зустріти за кордоном, ніж на Батьківщині. Створений 1943 року в щойно визволеному від фашистів Харкові, хор сьогодні має в своєму репертуарі понад 1000 творів, він побував з гастролями в 50 країнах, а записи українських пісень у його виконанні розійшлися в світі 8-мільйонним тиражем. Незабаром колектив візьме участь у престижному музичному фестивалі у французькому місті Наттігу, восени ж цього року виїде на гастролі до США на запрошення американської фірми «Коламбія Артс», яка спеціалізується на організації турів найвідоміших у світі художніх колективів. 34 роки хор імені Григорія Верьовки очолює Анатолій Авдієвський — народний артист СРСР і України, лауреат Національної премії ім. Т. Г. Шевченка, професор, академік. Творчий шлях цього митця насичений багатьма яскравими подіями, але найповніше обдарування Анатолія Тимофійовича розкрилося в його роботі з хором Верьовки, для якого ним створено численні обробки українських народних пісень. Багато з них прозвучать незабаром у Національному палаці «Україна» під час авторського вечора Анатолія Авдієвського і творчого звіту очолюваного ним колективу. До програми концерту увійдуть фрагменти опери Є. Станковича «Цвіт папороті», вперше виконаної хором 20 років тому, виступи Національного оркестру народних інструментів, Житомирського хору «Льонок», заслужених артистів України Олександра Гурця і Ольги Нагорної та інших повідомляє Олена БЕРЕГОВА, спеціально для «Дня».

Немає споживача без партії

Учора вдень на Майдані Незалежності перехожі та журналісти мали змогу познайомитися з ще однією новоствореною партією — Українською партією захисту прав споживачів. Сьогодні партія збирає свій перший з’їзд, після якого й «вийде у світ» офіційна інформація про кількість партійців і конкретні цілі та дії партії. Засновником цього новітнього об’єднання став Київський міський союз захисту прав споживачів, прийнявши у свої лави, чи в лави своїх союзників, подібні організації України. Не примикаючи ні до лівих, ні до правих, партія визначила себе як центристська, поки не називаючи своїх майбутніх «друзів» і «ворогів». Як сказав журналістам депутат Київради, доктор міжнародного права й один із претендентів на пост голови партії В’ячеслав Буденко, хоча їхня партія й зареєстрована під номером 106, мета партійців — стати партією номер 1. Разом із цим, ігноруючи народну мудрість «який солдат не хоче стати генералом», пан Буденко не говорив про входження нової партії в наступний парламент, як про найвищу мету. «Головне — допомогти споживачеві!» — девіз Української партії захисту прав споживачів. Щоправда, не зовсім зрозуміло, чим у такому разі новостворена партія відрізняється від будь-якої громадської організації, повідомляє кореспондент Олена ГОДОВАНЕЦЬ.

Газета: 
Рубрика: