Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

5 лютого, 2000 - 00:00

Зелені продовжують почуватися «обділеними»

«Ну, заяц, погоди!», — під таким лозунгом миколаївські зелені пікетували вчора будівлю облдержадміністрації. Таким чином вони протестували проти призначення народного депутата Івана Зайця міністром екології й природних ресурсів України. За словами керівника обласної організації Партії зелених України, голови комісії міськради з питань охорони навколишнього середовища Сергія Литвака, зелені вважають передачу міністерського портфеля І.Зайцю політичним призначенням: «Рухівці отримали чотири міністерських посади (І.Заєць — член «костенківського» Руху), а зелені — жодної». Попри те, що на посаду зеленого міністра пропонувалося декілька десятків кандидатур, вибір зупинили на економістові, членові парламентського Комітету у закордонних справах і зв'язках із СНД. «Таким чином, екологічне міністерство держави, де сталася найбільша екологічна катастрофа — чорнобильська — очолив непрофесіонал», — такий висновок зробили зелені, повідомляє Данило КЛЯХІН , «День». Основу миколаївського пікету склали студенти морського університету — майбутні екологи. «Не хочемо працювати під керівництвом Зайця», — заявили вони.

47 тисяч хмельниччан — у чергах за субсидіями

«Хвости» черг до офісів міськводоканалу, тепломереж, житлово-експлуатаційних контор виходять аж на вулиці. Тут, у чергах, слабкі на серце непритомніють, хворі на нерви впадають в істерику. Всі згадують лихим словом владу, яка підвищила вдвічі ціни й тарифи за житлово-комунальні послуги. Отож, за прогнозами фахівців, відтепер кількість родин, які мають право на субсидії, збільшиться з 22 тисяч до 47 тисяч — кожен другий квартиронаймач обласного центру зайняв чергу по довідку за субсидіями, повідомила для «Дня» Галина Федоришина, керівник інформаційно-аналітичного відділу міськвиконкому. А до відділу субсидій треба йти з п'ятьма довідками в руках. Отож чи не весь Хмельницький цими холодними лютневими днями знемагає в коридорах і в дорозі до коридорів різних комунальних підприємств. Решта складає довідки, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День». У процес паперотворчості залучилася й обласна федерація профспілок — оприлюднила заяву, в якій сповіщає, що «залишаємо за собою право закликати населення до відмови від сплати житлово-комунальних послуг за підвищеними цінами й тарифами, а також вдатися до рішучіших дій». Хоча найнесвідоміші верстви населення й без профзаклику не поспішають розраховуватися за житлово-комунальні послуги. Ще за «старими» цінами й тарифами заборгованість становить понад 60 мільйонів гривень, інформує облуправління статистики.

Енерговтрати обійшлися Рівненщині більш, ніж у 4,5 мільйона гривень

Виявляється, наша економіка страждає не стільки від нестачі енергоносіїв, скільки від їхнього нераціонального використання. Такого висновку дійшли спеціалісти Рівненської обласної інспекції з енергозбереження. Вони оприлюднили підсумки своєї роботи за минулий рік. Обстеживши 51 промислове підприємство області, працівники інспекції підрахували, що на цих об'єктах було втрачено природного газу на 287,7 тис. грн., електроенергії на 3 млн. 400 тис. грн., і на 1 млн. грн. теплової енергії. Було відзначено волаючі факти безгосподарності. Часто на промислових підприємствах забувають вдень вимкнути зовнішнє освітлення, відсутня ізоляція тепломереж, не проводиться плановий ремонт обладнання.

Подібна практика й призводить до того, що дорогоцінні в сьогоднішніх умовах енергоносії витрачаються без усілякої користі, повідомляє Володимир КОНЄВ , «День».

Газета: 
Рубрика: