Звільнено з посад низку керівників місцевих адміністрацій
Президент України звільнив з посад деяких глав місцевих адміністрацій. Як повідомили у вівторок агентству Інтерфакс-Україна у прес-службі Президента, Л.Кучма звільнив Євгена Карташова з посади глави Запорізької обласної держадміністрації і Миколу Круглова — з посади глави Миколаївської облдержадміністрації. Як стало відомо агентству, Президент звільнив з посад також 4-х глав райдержадміністрацій Луганської області і двох глав райдержадміністрацій Чернігівської області. Згідно з розпорядженнями Президента, звільнено: Степана Окопного — з посади глави Біловодської райдержадміністрації, Іллю Лобача — з посади глави Новоайдарської райдержадміністрації, Григорія Богданова — з посади глави Марківської райдержадміністрації, а Володимира Должкова — з посади глави Новопсковської райдержадміністрації (всі — Луганська область) за поданими ними заявами. Своїми розпорядженнями Президент звільнив також Миколу Божка і Юрія Кеду з посад, відповідно, глав Ічнянської і Прилуцької райдержадміністрацій Чернігівської області за «неналежне виконання службових обов'язків». У другому турі президентських виборів в Україні в цих областях більшу кількість голосів набрав лідер Компартії Петро Симоненко (у Запорізькій за П.Симоненка проголосувало 49,69% виборців, за Л.Кучму — 44,83%, у Миколаївській — відповідно — 49,16% і 45,9%, у Луганській — 53,87% і 40,74%, у Чернігівській — 56,27% і 37,47%).
Україна і США домовилися про військову співпрацю на 2000 рік
Головним результатом переговорів двосторонньої робочої групи та Комітету з питань безпеки україно-американської міждержавної комісії «Кучма-Гор» стало парафування програми україно-американських військових контактів і план оборонної співпраці між військовими відомствами двох країн на 2000 рік. Були розглянуті питання перспектив і цілей розвитку військово-медичної співпраці, а також результатів реалізації управління оборонними ресурсами. Учасники переговорів також обговорили перспективи розвитку військово-економічної співпраці, стан і перспективи двосторонньої співпраці у сфері інформатизації та зв'язку. За повідомленням «Інтерфакс-Україна», очікується, що на початку грудня між Україною і США будуть підписані угоди «Про військово-технічну допомогу», «Про військово-технічну співпрацю», «Про співпрацю у військово- медичній сфері».
Обмінний пункт для банку — розкіш
Iз сорока п'яти до тринадцяти скоротилася кількість обмінних пунктів у Рівному нинішнього року. Подібна тенденція, на думку фахівців, пов'язана з тим, що сьогодні банківські структури не можуть адекватно реагувати на зміну реальних курсів іноземних валют. Банки повинні продавати стільки готівкової валюти, скільки куплять у населення. Останнє ж не поспішає розлучатися з нею, явно не дуже сподіваючись на стабільність гривні. На дефіциті готівкової валюти активно заробляють нелегальні міняйли, які після деякого затишшя активно розгорнули свою діяльність в Рівному. Що ж до банків, то для багатьох із них утримання численних нерентабельних обмінних пунктів стає недозволеною розкішшю, і вони змушені їх закривати, повідомляє кореспондент «Дня» Володимир КОНЄВ.
«Позадесятники»
Від шістдесятих років в українській, та й не тільки, культурі вкорінилася тенденція класифікувати митців, зокрема — поетів, за часовими категоріями. І хоча, окрім «шістдесятників», жодні штучно створені часові обойми не стали справді яскравим культурним явищем, цей поверховий підхід триває і до сьогодні. Завершальним його акордом стало милозвучне словоутворення — «дев'яностики», під вивіскою якого гуртується чималий загін сучасних літераторів. Але, виявляється, поезія можлива не лише в межах жорстко окресленого часового конвеєра, а й поза ним. Що й засвідчує доробок Ігоря Бондаря-Терещенка, Павла Вольвача, Ігоря Павлюка, Степана Процюка та Василя Слапчука — поетів, чиї імена вже добре відомі в Україні і чиї поетичні шляхи пролягають абсолютно в різних площинах. Саме цих авторів об'єднала антологія «Позадесятники» («Престиж-Інформ», Львів, 1999), презентація якої відбудеться 25 листопада о 17.00 в Будинку письменників. «Позадесятники» — авторський проект львівського поета і видавця Оленксандра Гордона, твори якого також представлені на сторінках видання.
Свято в прокуратурі буде не в усіх
Згідно з Постановою уряду № 2101 від 16 листопада 1999 року посадовий оклад Генерального прокурора України віднині становитиме 370 грн. За повідомленням агентства УНІАН, цим же документом визначено, що оклад першого заступника Генерального прокурора України становитиме 340 грн., заступника — 330 грн., начальника головного управління Генпрокуратури — 260 грн. Крім того, постановою затверджено схеми посадових окладів працівників прокуратур Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя та прирівняних до них прокуратур, яким надано класні чини. Зокрема, прокурор Криму посадовий оклад матиме в розмірі 280 грн., міста Києва — 260 грн. Постанова затверджує й відповідну схему щодо посадових окладів працівників міських прокуратур, яким надано класні чини, та схему посадових окладів працівників районних, міжрайонних природоохоронних та інших, прирівняних до них прокуратур, яким надано класні чини.Тим часом, як повідомили в прес-центрі Генеральної прокуратури України кореспондентові «Дня» Віктору ВОРОНЮКУ , на відміну від оперативних працівників, технічні залишилися осторонь. Тому 1-го числа, — того дня, коли щомісяця в Генпрокуратурі видаються зароблені гроші, — радіти підвищеній зарплаті будуть далеко не всі.