Українська «Єдність» у Парижі
З 10 по 16 листопада в столиці Франції буде проходити щорічний осінній салон живопису Salon d’Automne, який проводиться вже понад сто років. Україну цього разу представляє відома українська художниця Віра Богатирьова з роботою «Єдність» (100 х 120 см, полотно, олія). Мистецтвознавці називають творчість Віри модерном, а її роботи поетичними та фантазійними. Богатирьова брала участь у багатьох виставках, у тому числі й міжнародних (влітку нинішнього року представляла свої роботи на виставці Shanghai Art Fair, в Шанхаї, Китай). Віра Богатирьова народилася 1979 р. в Києві. До 1995 року жила в Кракові (Польща). Закінчила Республіканську художню середню школу ім. Т. Г. Шевченка (1998 р.) і Українську академію образотворчого мистецтва і архітектури, факультет станкового живопису, майстерня проф. Шаталіна В. В. і проф. Гуйди М. Є. (1998-2003 рр.) Член Національної спілки художників України (з 2003 р.). Учасниця художніх міжнародних і всеукраїнських виставок (з 1997 р.) Живе і працює в м. Києві, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.
Репліка на захист рідної мови
Днями в Острозькій академії науковці-філологи Рівненщини в рамках проведення Регіональної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми культури української мови» написали відкритий лист до голови Верховної Ради Володимира Литвина. Він стосується проекту Закону України «Про мови в Україні», внесений на розгляд 7 вересня. На думку науковців, ключові норми цього законопроекту суперечать Конституції України та Європейській хартії регіональних або міноритарних мов. «Просимо вас припинити маніпулювання мовною політикою в Україні та не допустити проявів мовного сепаратизму, які закладені у концепції згадуваного законопроекту. Українсько-російська двомовність в Україні (ст. 7) не є «важливим надбанням Українського народу», а спричинена тенденційною мовною політикою імперських держав, що була спрямована на свідоме нищення української мови та нації, про що свідчать історичні документи. Схоже, унесений законопроект має подібну мету», — йдеться у листі, під яким підписалися президія, учасники конференції та студенти. За словами організатора заходу, завідувача кафедри української мови НаУОА, доктора педагогічних наук, професора, академіка Академії наук вищої школи України Івана Хом’яка, поза власною мовою український народ залишається кволим етнографічним матеріалом, який не здатний до повнокровного усамостійненого життя і залишається відкритим полем експансії інших культур і народів: «Виявляється, що люди, які недбало ставляться до рідної мови, позбавлені елементарного почуття власної гідності. Пригадуєте, як давні римляни говорили, чия мова — того влада, чия влада — того й мова. Без такого розуміння важко говорити про майбутнє нашої країни. Треба зробити рідну мову знаряддям для розвитку всієї духовної енергії нації». Олексій КОСТЮЧЕНКО, Острог.
Рівне стане центром аматорського кіно
Принаймні, у цьому переконують організатори фестивалю молодого аматорського кіно «Двері», який започатковують у місті. Проект матиме всеукраїнський масштаб і стане традиційним, запевняють вони. Перший етап заплановано розпочати із конкурсу сценаріїв, кращі ж роботи екранізують. Партнером фестивалю стане відомий продюсер Володимир Оселедчик, а обличчям — Остап Ступка. Спробувати себе в ролі режисера зможуть не лише мешканці Рівненщини, а й учасники з інших областей. За словами ініціатора заходу — заступника голови Рівненської облдержадміністрації Олексія Губа нова, учасником фестивалю може стати будь-хто, незалежно від віку. Головне — цікаві ідеї. У рамках фестивалю проводитимуть майстер-класи. До того ж, відділ у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації готує пропозиції профільному міністерству щодо включення фестивалю в перелік загальнодержавних заходів до Дня студента. А також подаватиме його як проект на отримання гранта Президента України для обдарованої молоді на 2012 рік, повідомляє Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне.
Припиніть спалювати листя!
Комунальні служби Дніпропетровська активно збирають опале листя. Щодня до цієї роботи підключають близько сотні працівників міського управління з ремонту і експлуатації автодоріг, а також робітників ще п’яти підприємств. Вони прибирають проїжджу частину вулиць, прилеглі до пам’ятників території, алеї та бульвари загальною площею близько 4 млн. квадратних метрів. Особливо відповідальна місія припадає на частину працівників комунального підприємства «Міськзеленбуд», які доглядають зелені насадження. Їм доводиться прибирати опале листя в парках і скверах, на газонах і квітниках головних проспектів та набережної Дніпра. Для вивезення листя використовується вантажна техніка, що надається промисловими підприємствами міста. Влада восьми районів Дніпропетровська спільно з санітарними службами нинішнього року визначили місця складання листя, звідки потім його вивозять у спеціалізоване комунальне підприємство з вирощування квітів. Таким чином вирішується наболіла проблема зі спалюванням опалого листя в осінній і весняний період. Медики зазначають, що дим від згорання листя сильно забруднює міське повітря і загострює проблеми зі здоров’ям у людей, які страждають від астми та алергії. Крім того, продукти згорання містять у собі канцерогенні речовини. Натомість вивезення листя на перегній і використання його як добрива не лише зберігає повітря чистим, але й дозволяє комунальному господарству вирощувати квіти, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ.