Провокатори «перевдяглися» у листи Марчука
«Днями більшість киян виявила у своїх поштових скриньках чергову провокаційну фальшивку — «лист від Євгена Марчука». Текст листа, нібито підписаний кандидатом на посаду президента Є. Марчуком, компрометує дії і позицію Євгена Кириловича» — йдеться в заяві УРП-Інформ. Це вже п'ятий масовий випуск фальшивих листівок, авторство яких, за неспростованими даними, належить виборчим штабам чинного Президента. До речі, фахівці підрахували, що тільки на один із випусків провокаційних листівок, 20-тисячний тираж яких був поширений по всій Україні, витрачено понад 8 млн. гривень. Нескладні підрахунки свідчать, що паперу й засобів витрачених на виготовлення матеріалів, які дискредитують опонентів Кучми, було б досить, щоб забезпечити всіх першокласників України безкоштовними підручниками й зошитами. «Кампанія тотального обману населення, яку проводять прихильники Л.Кучми, не має аналогів у сучасному світі й може порівнятися за масштабами тільки з пропагандистськими заходами, що проводилися в нацистській Німеччині в період правління Гітлера. Тому масове застосування подібних методів ставить під сумнів будь- які обіцянки нинішнього Президента, серед них і щирість намірів Л. Кучми реалізувати передвиборну програму в разі його повторного переобрання» — впевнені керівники Республіканської партії.
Театральний бомонд привітав лікаря-фітотерапевта
16 жовтня в Театрі ім. І. Франка відбувся концерт-вшанування відомого лікаря народної медицини, етнографа, письменника, історика, художника та музиканта Євгена Товстухи — з нагоди його 65- річчя від дня народження і 40-річчя творчої діяльності. Франківці до урочистого заходу підійшли неофіційно. Вони підготували веселий музичний капусник, тим більше що ювіляр давній друг акторів, котрий не пропустив жодної прем'єри. Заспівувачами вечора стали Богдан Бенюк, Анатолій Хостікоєв, Наталя Сумська та команда молодецьких «козаків» під орудою «отамана» Леся Задніпровського. Іменинник представив гостям, якi зібралися, нову книжку, яка щойно вийшла друком, «Українська народна медицина», а також читав свої вірші. Гості — письменники, медики, актори — дарували найрізноманітніші подарунки. Оригінальний презент панові Товстусі вручив художній керівник театру Сергій Данченко — величезний кришталевий келих (подарунок з підтекстом — попередня поетична збірка називається «Кришталева чара»). Його в фіналі вечора передавали один одному, наповнюючи антирадіаційним лікувальним напоєм «Чари діброви», котрий був настояний на цілющих травах самим ювіляром, повідомляє кореспондент «Дня» Тетяна ПОЛІЩУК.
Джанкойці — з Євгеном Марчуком!
16 жовтня, попри холодну погоду, вітер і дощ, джанкойська молодь теплими оваціями вітала агітаційний марафон кандидата в президенти України Євгена Кириловича Марчука. Дискотека для молоді на майдані в центрі міста зібрала півтори тисячі чоловік. Вуличне телебачення та можливість побачити близьких і друзів на екрані з чудовим зображенням приваблювали сотні джанкойців. Салют на честь єдності з кандидатом Євгеном Марчуком було зустрінуто тисячним криком і оплесками. Ведучі і прибулі з Сімферополя артисти викладалися на всю силу таланту. Небувале в історії Джанкоя видовище для всіх нагадувало про початок якоїсь чудової казки, продовження якої все тепер чекає з нетерпінням. «Ми — за Євгена Марчука, Євген Марчук — за нас!» — джанкойська молодь скандувала і співала. Враження було таке, що всі побачили раптом світло в кінці тунелю і попрямували туди з подвоєною силою. Джанкойці за Вас, Євгене Кириловичу, повідомляє автор«Дня» Віктор ТРОЯН.
Конкурс імені Лифаря: фінал під сурдинку
Нагороди III Міжнародного конкурсу артистів балету ім. Сержа Лифаря, який завершився днями в Києві, розподілилися між представниками російської, української та білоруської хореографічних шкіл — традиційно найсильніших у колишньому СРСР. Гран-прі, грошова премія та подарунок від спонсора дістався росіянці Наталії Каліниченко, солістці балету Національної опери. У номінації «хореографи» I і II премію цього року вирішено було не присуджувати, а конкурсну «бронзу» поділили між собою білорус Раду Поклітару за драматичний етюд «Куди йдеш?» й українець Сергій Бондур, який запам'ятався публіці виразними номерами «Шаман» і «Шива». Усього ж нагородами й дипломами фестивалю, призами від спонсорів було відзначено 21 учасника. Загалом же можна сказати, що принципових відкриттів, що можуть вплинути на розвиток балету хоча б у межах Києва, не сталося, вважає Дмитро ДЕСЯТЕРИК , «День».