Оксана Караванська представила Львову колекцію «під знаком УПА»
Це перший за останні три роки показ Оксани Караванської у рідному Львові. «Унікальність показу в тому, що проводитимемо його у незвичному місці — колишньому трамвайному депо, — розповіла «Дню» напередодні показу дизайнерка. — Публіка не побачить традиційного подіуму, а гостей при вході в ангар зустрічатимуть хлопці з «Криївки» (львівський ресторан, інтер’єр якого являє собою стилізацію криївки ОУН-УПА і який «через розпалювання міжетнічної ненависті» вимагає закрити «регіонал» Олег Царьов. — Т.К.). В ангарі публіку зустрів плакат «Оксана Караванська. Історія має fashion-продовження». Показ стартував з присяги вояка УПА, яку присутні схвалили оплесками. А далі на викладений з дощок настил виходили 64 моделі. У колекції домінували кілька кольорів — вугляно-сірий з переходом у чорний, шоколадний, теплий шоколадний і бургунді на тлі сіро-попелястого та теплого бежу. На диво видалася колекція зовсім не мілітарною, а дуже жіночною і романтичною — військовий мотив проглядався хіба що у чоботах та черевиках на грубій підошві, в які були взуті моделі. Для колекції Караванська використала мохер, поролон, неткану вовну, мереживо, шовк та об’ємне ручне плетення. «Гра фактур цього разу має ще одне тлумачення — пошуки ідеалу через боротьбу суперечностей», — пояснив «Дню» задум дизайнерки представник її прес-служби Тарас Бай і назвав беззаперечним must have колекції пальта, в яких використано як мінімум три різні види тканин, а інколи — й ручне плетення, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.
За тиждень у Києві відкриється виставка «Український сувенір-2010»
За тиждень, 15 листопада, у Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім» відкриється Всеукраїнська виставка сувенірної продукції «Український сувенір 2010». На виставці будуть представлені сувенірні вироби з усіх регіонів України, зокрема вишиті рушники й сорочки, гобелени, килими, вироби з металу, дерева, кераміки, ювелірні прикраси тощо. Побачити все на власні очі можна буде лише протягом двох днів — 15 — 16 листопада. Як зазначають в оргкомітеті, окрім експонування сувенірної продукції, у програмі виставки передбачено ярмарок-продаж, проведення конкурсу на кращий сувенір, а також майстер-класи від народних майстрів.
Невідомого Рембрандта впізнають голландці
Голландські фахівці проведуть мистецтвознавчу експертизу невідомої картини Рембрандта, що зберігається у Дніпропетровському художньому музеї. За словами директора музею Тетяни Шапаренко, один із співробітників повіз до Амстердама максимально точну копію картини, виготовлену із застосуванням комп’ютерних технологій. «Є така технологія друку на полотні, пояснила вона. — За допомогою комп’ютера ми зробили копію. Вивозити саму картину дуже проблематично — це пов’язано із одержанням різних дозволів. Копія вийшла просто чудовою. Сподіваємося, що голландські експерти гідно її оцінять і будуть готові винести свій вердикт із приводу авторства картини». В Амстердамі старший науковий співробітник Дніпропетровського художнього музею Ігор Труш зустрінеться з фахівцями інституту з вивчення творчості знаменитого голландця. Їхня думка повинна поставити крапку в загадковій історії картини, яка з’явилася в музеї ще чотири десятиліття тому. Тоді пом’ятого вигляду чоловік приніс мистецтвознавцям запилену дощечку і попросив за неї на пляшку горілки. Охоронець музею Семен Шило купив картину, яка довгі роки пролежала в запасниках. Пізніше, коли охоронець вирішив почистити дощечку, в правому верхньому кутку проступив напис «Rembrandt 1632». Картину відновили київські реставратори, і як наслідок — ожила прекрасна робота голландської школи. На ній зображений портрет молодої жінки з ніжним овалом обличчя, затіненого крисами капелюха і з низкою перлів на шиї. Не дивлячись на те, що київські та московські фахівці прийшли до думки про приналежність картини пензлю великого художника, був сумнів — дуже неймовірною здавалася така знахідка в Україні. Лабораторні дослідження показали, що фарби, використані для написання картини, повністю відповідають вказаній на ній даті. Експерти підтвердили й автентичність підпису великого живописця. Практично повністю відповідає стилю майстра і техніка накладення мазка. Дізнатися думку голландських фахівців заважала відсутність у музею коштів на закордонну поїздку. До цих пір в Дніпропетровському художньому музеї зберігалися лише два офорти Рембрандта, але написаних олією робіт не було, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ.
ВIТАЄМО!
Коли йдеться про жінку, про роки нібито не дуже прийнято говорити. Але це, мабуть, не у випадку з Тетяною Гнатівною. Вона — зріла, приваблива і впевнена у собі жінка. А ще — оптимістична, чуйна і людяна. Про таких говорять, мовляв, їм завжди трохи за 35-ть, а решта — то досвід.
Тетяна Гнатівна працює у «Дні» з 1997 року, тобто, від самих початків. Спершу, як кореспондент відділу «Стиль життя» (тепер ЗМІ та громадської думки), потім — у відділі культури.
Ми всі дружно вітаємо нашу колегу з ювілеєм! Зичимо міцного здоров’я, щастя, багато любові і радості, оригінальних ідей, цікавих тем та непересічних співрозмовників.