Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

3 листопада, 2010 - 00:00

Євген Сверстюк отримав нагороду «Світло справедливості»

Відомого дисидента й літератора Євгена Сверстюка відзначено нагородою «Світло справедливості». Відзнака заснована цьогоріч канадійкою українського походження Анастасією Шкільняк на честь її батька Михайла Шкільняка — видатного юриста, громадського та політичного діяча часів українських визвольних змагань 1917-1920 років. Нею вшановуватимуть тих, хто у складні часи торував шлях, сповнений небезпек, до більш людяного суспільства. Церемонія вручення відбулася за підтримки Українського Католицького університету, до речі, єдиного католицького університету на пострадянському просторі. «Перший лауреат визначає рівень, — зазначив ректор УКУ отець Борис Ѓудзяк. — Ще у моєму дитинстві, коли в діаспорі звучав з таборів голос Євгена Сверстюка в унікально шляхетних текстах, він став для мене моральним авторитетом. Особисто познайомитися з ним я мав щастя 1988 року, і від того часу він для мене, а тепер нашої університетської спільноти є орієнтиром. Якщо Євген Сверстюк зумів перенести усі ці випробування і залишитися носієм доброго слова, то, напевно, і нам вдасться». Надія ТИСЯЧНА, «День»

«Львівська політехніка» налагоджує зв’язки з Близьким Сходом

Ректор «Львівської політехніки», голова Ради ректорів Львівщини Юрій Бобало провів у Лівані кілька зустрічей із президентом тамтешнього Американського науково-технологічного університету професоркою Хям Сакр. Про це «День» повідомила прес-служба Національного університету «Львівська політехніка». Між університетами укладено угоду про співпрацю та партнерські взаємовідносини в галузі прикладних наукових досліджень, а також в освітній сфері. Професорка Хям Сакр, зокрема, запропонувала налагодити на безоплатній основі обмін студентами, аспірантами та викладачами — за принципом академічної мобільності. «Ми схвалили цю ідею, — розповів «Дню» ректор Юрій Бобало, — і, зі свого боку, внесли цілу низку інших цікавих пропозицій щодо налагодження спільних наукових досліджень та обміну інформацією. Йдеться, насамперед, про активну участь українських та ліванських вчених у програмах щодо захисту інтелектуальної власності, пошук інвесторів для прикладних наукових досліджень тощо. Окремий пункт нашої спільної угоди стосується співпраці на рівні факультетів та навчально-наукових інститутів». Нагадаємо, що Львівська політехніка стала першим українським університетом, котрий уклав подібний документ із близькосхідним вищим навчальним закладом, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

У Донецьку вчили... смітити по-європейському

Прямо на центральній площі шахтарської столиці здивовані перехожі ставали учасниками театралізованого дійства, яке мало переконати в перевагах цивілізованої утилізації твердих побутових відходів (ТПВ). Наприклад, молоді хлопці та дівчата у фірмових «двірницьких» жилетках демонстрували, що порожню пляшку з-під соняшникової олії можна, виявляється, перед викиданням легко стиснути «гармошкою», аби вона займала менше місця — для цього на упаковці передбачено спеціальні гофри. Або що із уживаних поліетиленових пакетів виходить чудовий будматеріал — а от на звалищі ця популярна пакувальна тара приречена залишатися довіку. Показовий майстер-клас організували спеціалізовані компанії «Грінко», «Роза вітрів» та місцеве управління екології з нагоди того, що Донецьк одержав першу партію євроконтейнерів для сепарованого збирання ТПВ. Як повідомив віце-президент державної компанії «Укрекокомресурси» Максим Щелков, його підприємство відвантажило 900 одиниць незвичної поки що для донеччан новинки згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів, в рамках підготовки до континентального футбольного чемпіонату 2012 року. Усього ошатних пластикових контейнерів по міських подвір’ях розставлять дві тисячі, на суму дев’ять мільйонів. гривень. «Ті, що жовтого кольору, призначатимуться для деревини, пластика, метала, а зелені — для пляшок та іншого скла», — пояснив міський голова Олександр Лук’янченко. А начальник міськуправління з благоустрою Костянтин Савінов додав, що нині завершуються переговори з одним із найбільших операторів європейського ринку утилізації сміття про комплексне обслуговування усього мільйонного міста. Нині побутові відходи в Донецьку збирають сім приватних фірм, і конфліктам навколо гострої проблеми нема кінця: комунальники скаржаться на хронічні неплатежі населення та понівечені вандалами сміттєві баки, городяни — на неприбрані смердючі кучугури поруч з під’їздами, щурів та бригади бомжів, які наввипередки «приватизують» викинутий непотріб, повідомляє Сергій КОРОБЧУК, Донецьк.

Газета: 
Рубрика: