Гiдна поведiнка вигiдна!
Ініціативна група із підтримки Євгена Марчука в Луганську проклала мости взаєморозуміння та співпраці з іншими політичними силами і представниками виборчих штабів деяких кандидатів на посаду президента України. Зокрема, з виборчими штабами Олександра Мороза й Геннадія Удовенка. Громадські організації й партії, які працюють у складі Луганського обласного виборчого штабу Є. К. Марчука, підписали Луганську угоду про забезпечення громадського контролю на виборах 31 жовтня 1999 року. Луганський виборчий штаб Євгена Марчука вийшов із пропозицією до команд інших кандидатів на посаду президента України про проведення виборчої кампанії в коректній формі, без необгрунтованих претензій і нападок на адресу один одного. Цю угоду підписали представники від Соцпартії й КПУ, «Громади» й зелених, партiї «Реформи і порядок» і ЛПУ, СДС і СДПУ, низка громадських організацій, повідомляє кореспондент «Дня» Алла АНТИПОВА.
Висловлювання Корчинського до УНА-УНСО не мають жодного вiдношення
На цьому наголошує голова Проводу УНА-УНСО Андрій Шкіль у заяві, надісланій в редакцію «Дня». На відміну від Корчинського, який під час свого виступу на телеканалі «Ера» не пошкодував добрих слів на адресу Кучми, позиція УНА-УНСО щодо чинного Президента — негативна — «неодноразово оприлюднювалась та за жодних обставин змінена не буде», запевняє голова Проводу. Він підкреслює, що Дмитро Корчинський вже більш ніж півтора року тому вийшов з партії УНА та організації УНСО. «З цієї причини, — зауважує Андрій Шкіль, — Корчинський не може бути і насправді не є «одним із лідерів УНА- УНСО», як було подано у статті «В УНА-УНСО не люблять московського патріарха і Леоніда Кучму» (N 127).
На весіллі перемогла не любов, а сальмонела
30 дорослих та 12 дітей, мешканців села Приборжавське Іршавського району (Закарпаття), госпіталізовано до центральної районної лікарні з діагнозом «харчове отруєння». Тяжких форм захворювання не виявлено. Вже в лікарні з'ясувалося, що потерпiлi отруїлися на весіллі. Зі страв, що залишилися після свята, працівники місцевої санепідстанції взяли проби на аналізи. «Результатів остаточних аналізів треба чекати ще два дні, — сказав вчора кореспонденту «Дня» заступник головного лікаря облсанепідстанції Йосип Підліський, — але вже тепер бактеріологи стверджують, що винуватиця біди — сальмонела. Весілля в селах люблять великі, людні, тому готують заздалегідь, а холодильників нема. Тож бактерії і поселяються за такої спеки в їжі, несвіжих продуктах. Бажає ліпшого і особиста гігієна», повідомляє кореспондент «Дня» Василь ЗУБАЧ.
Голодна армія відпочине на курорті
Міністр оборони України генерал армії Олександр Кузьмук, ухвалив оригінальне рішення про погашення заборгованості військовослужбовцям та обслуговуючому їх персоналу... санаторними путівками. Як повідомляє прес-служба Міноборони, механізм розрахунків, що пропонується, дозволить зменшити напруженість у армії, частково погасити заборгованість перед особовим складом за минулі роки й оздоровити військовослужбовців та членів їхніх сімей. От тільки не зрозуміло, чи вистачить «кмітливості» військовим, котрі роками не одержують зарплат, дiстатися до місця дислокації санаторіїв.
P.S. Відповідно до даних Міноборони, за станом на 1 червня нинішнього року сума заборгованості військовослужбовцям перевищувала 325 млн. грн. (майже $81 млн.). Інф. «Дня»
У Севастополі скорочується населення
За останні шість років населення Севастополя зменшилось із 416 до 392 тис. чоловік, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна. Основною причиною цього фахівці вважають складну соціально-економічну ситуацію, оскільки внаслідок різкого скорочення виробництва й нестачі робочих місць працездатне населення залишає місто, ба навіть країну, вважаючи за краще шукати роботу за кордоном. Окрім того, в Севастополі знижується народжуваність: 1991 року народилося 4589 дітей, 1998 — тільки 2513. Унаслідок нещасних випадків, самогубств тощо торiк в місті загинуло майже 500 чоловік. Серед основних причин смертності населення статистика називає хронічні захворювання, серед яких 32% становлять судинні ураження мозку, 21% — ішемічна хвороба серця й 29% — онкологічні утворення.
Шахтарські борги погасять борошном і цукром
Кабмін постановив надати шахтарям у рахунок погашення заборгованості із зарплат... 2 тис. тонн борошна й цукру. Згідно з урядовим документом, натуральний обмін буде відбуватися виключно на добровільних засадах. Лідер Профспілки працівників вугільної промисловості Віктор Турманов виразив упевненість у тому, що шахтарі підуть назустріч цьому рішенню. Раніше, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна, було ухвалено постанову про погашення заборгованості із зарплат шахтарям товарною продукцією підприємств, які мають заборгованість перед бюджетом. Нагадаємо, що тільки тим двом тисячам напівголодних шахтарів, які зараз ідуть «на Київ», держава заборгувала 2,3 мільярди гривень!
НБУ не вважає курс передевальвованим
«Національний банк не вважає передевальвованим досягнутий рівень офіційного курсу гривні», — сказав «Українським новинам» директор департаменту валютного регулювання НБУ Сергій Яременко. 27 липня офіційний курс НБУ, встановлений за підсумками міжбанківських торгів 26 липня, знову знизився з 4,1157 до 4,1569 UAH/USD. «Нічого небезпечного в ситуації, що склалася, Національний банк не вбачає, а лише бачить кореляцію курсу з основними економічними процесами, які відбуваються в Україні», — сказав він. Яременко зазначив, що зниженню курсу протягом останніх 7 днів передував 3-місячний період його фіксації практично на одному рівні, тому досягнутий рівень курсу в цілому відповідає запланованій Нацбанком курсовій динаміці, виходячи з параметрів річного курсового коридора 3,4000-4,6000 UAH/USD. Яременко висловив думку, що останніми днями курс гривні почав стабілізуватися: «Замість десяти копійок девальвації на день ми маємо дві копійки». Він також зазначив, що більшість комерційних банків проводять коректну політику на міжбанківському валютному ринку в період інтенсивного зниження курсу гривні».