Сергій Тигипко: економіка балансує на межі колапсу
Незважаючи на певні ознаки стабілізації в обсязі виробництва в першому півріччі та зниження темпів інфляції, Україна продовжує «балансувати на межі фінансового колапсу й зупинки більшості підприємств». Про це вчора в Києві на зустрічі з міськими головами заявив віце-прем'єр-міністр України з питань економіки Сергій Тигипко. За його словами, сьогодні «ні в якому разі» не можна казати, що пік кризи в українській економіці, що почалася в серпні 1998 року, минув. Певні зрушення в економіці країни впродовж останніх місяців пояснюються «глибиною падіння української економіки, коли навіть незначні економічні досягнення суттєво впливають на загальні результати», вважає віце- прем'єр. «Економіка держави продовжує перебувати в глибокій кризі, а соціально-економічна ситуація в Україні погіршилася», — заявив С.Тигипко, підбиваючи підсумки аналізу макроекономічних показників країни в першому півріччі. Коментуючи ситуацію в країні в першому кварталі, С.Тигипко заявив, що цей період був «дуже важким для української економіки і, відверто кажучи, провальним для уряду».
Пожежi на жнивному полi
Пересушенi вiд посухи лани з урожаєм становлять для вогню ще легшу поживу, нiж лiси. Пожежа спалахнула в недiлю, надвечiр, на пшеничному полi площею понад 80 гектарiв колективного сiльськогосподарського пiдприємства «Маяк» села Горбанiвки Вiнницького району. Проте поки приїхала пожежна охорона, яку викликали по телефону, селяни гуртом самi справилися з лихом. Полум'я знищило урожай на площi всього пiвтора гектара. Причина пожежi встановлюється. Не виключено, що це могла бути iскра з вихлопної труби, адже важкий економiчний стан господарств вiдбивається i на проведеннi протипожежної готовностi технiки, яка нерiдко не оснащується засобами iскрогасiння. Справедливість цих слів підтвердила пожежа, яка виникла в понеділок на пшеничному полі підсобного господарства Гущинецького ПТУ-32 (Калинівський район) в результаті замикання електропроводки в двигуні зернозбирального комбайну «Дон-1500». Вогонь було швидко локалізовано — згоріло всього 0,75 га і кабіна комбайна, повідомляє кореспондент «Дня» Віктор МЕЛЬНИК.
«Динамо» на старті втрачає два очка через невиразну гру
У понеділок стартував 9-й чемпіонат України з футболу. 16 команд будуть боротися за звання найсильнішої в країні. Назвати сьогодні київське «Динамо» «кандидатом у чемпіони №1», напевно, не ризикне ніхто. Після того, як ведучий захисник (Олег Лужний) і ведучий нападаючий (Андрій Шевченко) пішли з команди, кияни, безсумнівно, будуть не такими грізними, як раніше. Це підтвердив і перший матч нового сезону. Гра з криворізьким «Кривбасом» проходила в рівній, напруженій боротьбі. Лише наприкінці матчу суперники обмінялися голами. Причому першим відзначився «Кривбас». Врятував від поразки «Динамо» Сергій Ребров, який за три хвилини до кінця гри реалізовував пенальті — 1:1. Колишні законодавці мод в українському футболі, дніпропетровське «Дніпро» й одеський «Чорноморець» програли, відповідно, полтавській «Ворсклі» (0:4) і маріупольському «Металургу» (0:5), повідомляє кореспондент «Дня» Кирило СТАДНИЧЕНКО.
Пістолет під сидінням
Сигнальний пістолет типу «ракетниця» і п'ять патронів до нього вилучено днями в пункті пропуску «Новоазовськ» Донецької області. Ракетниця є грізною зброєю, особливо, якщо вести ближній бій. Має високу забійну силу. Про це добре знав старший помічник одного з теплоходів Ростовського пароплавства громадянин Росії Б. Під час огляду автомобіля, який прямував до Маріуполя, під водійським сидінням було виявлено цю небезпечну контрабанду. Старшому помічнику довелося пояснити, що машина — це не капітанський місток, а територія України — не відкрите море, де йому можна робити все, що заманеться. Чи залишиться після інциденту громадянин Б. старшим помічником, вирішать компетентні органи, повідомляє Олесь ЛЕЛЕКА.
Сповідуючий естетизм покладає надію на третього президента
Минулої п'ятниці у театрі імені М. Заньковецької Львів вшановував видатного Поета сучасності Ігоря Калинця. Його 60-літній ювілей, з нагоди якого відбувалося дійство, спричинив у театрі аншлаг львів'ян з квітами, котрі прийшли привітати Поета. Утім, Ігор Калинець перервав уже усталену театральну традицію усіх ювілеїв, відмовившись приймати вітання зі сцени і, натомість, запропонувавши землякам придбати його нову книгу та книги близьких йому людей у фойє театру. Звернувшись до сумління присутніх, врешті, зібрати кошти на впорядкування могили дисидента Михайла Осадчого, який вартий шани і поваги нині живущих. Ігор Калинець також зауважив: «Що ще можу сказати вам про себе? У творчості я сповідував естетизм. У політиці — ще на початку усіх процесів — я висунув гасло «Україна також для українців». Але ні один, ні другий президент його не втілили. Тому покладаю надію на третього Президента. Для мене ним є Марчук». У ювілейному вечорі взяли участь відомий літературознавець і літературний критик Микола Ільницький, хорова капела «Трембіта» та ін., повiдомляє кореспондент «Дня» Ярина КОВАЛЬ.
Студенти «домальовували підписи» виборців?
«Тіньовий» ринок баз паспортних даних, які використовували команди претендентів в кандидати на посаду президента для заповнення підписних листів, працює у Києві. Про це заявило, за повідомленням агентства УНІАН, Всеукраїнське молодіжне об'єднання «Молодь — надія України». Собівартість одного підпису з бази даних складала 3–8 копійок і «збирачі» підписів, залучивши для заповнення підписних листів 20–30 студентів, за ніч отримували 8–10 тисяч високоякісних підписів на підтримку претендентів. Причиною домальовування підписів, на думку голови ВМО Вадима Гладчука, стала неможливість зібрати 1 млн. справжніх підписів через пасивність громадян та нестачу у претендентів «матеріальних ресурсів». За словами секретаря ЦВК Ярослава Давидовича, комісія дасть належну оцінку порушенням з боку команд претендентів і в разі їх підтвердження «можливо, передаватиме матеріали до прокуратури».