Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

27 жовтня, 2010 - 00:00

Макіївка перейшла на сонячний час

У самому центрі індустріального міста, поруч із Палацом дитячої творчості, споруджено найбільший в Україні сонячний годинник. Як повідомили автори проекту місцеві архітектори Максим та Ірина Степанови, діаметр кола, по периметру якого розташовуються дванадцять кам’яних цифр, оздоблених знаками зодіаку (скульптор Микола Загребельний), складає 16,4 метра, висота гомона (стрілки, яка своєю тінню вказує час) понад три метри. Оригінальна новобудова вже встигла стати місцем масового паломництва маленьких — і не тільки — мешканців Макіївки, повідомляє Сергій КОРОБЧУК, Донецьк.

У рівненських лялькарів — головна всеукраїнська нагорода

Виставу Рівненського академічного обласного театру ляльок визнано найкращою на всеукраїнському фестивалі. Головну нагороду отримала казка «Буратіно». Її родзинкою стало те, що постановку зробили у формі мюзиклу, а до такого кроку лялькові театри зазвичай не вдаються, пояснюють фахівці. «Цей фестиваль відбувається раз на два роки. Ми вдруге беремо в ньому участь і вдруге отримуємо головну нагороду, — коментує Володимир Данилюк, директор Рівненського академічного обласного театру ляльок. — Цього разу ми представили виставу «Буратіно», постановкою якої займався білоруський режисер Дмитро Нуязін, художник — киянин Микола Данько. Це — мюзикл, а отже доволі складний жанр, адже актори мусять і співати, і танцювати, ну й, звісно ж, працювати з лялькою. Нам це вдалося, тож роботу оцінили». Попереду у рівненських лялькарів — участь у інших театральних фестивалях. Зокрема, вже наступного місяця свою виставу вони покажуть у польському місті Ольштин, повідомляє Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне.

Виставка Роксолани Тим’як-Лончини тепер у Львові

У рамках проекту Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» «Відкриймо для України українську діаспору» у Львівському національному музеї ім. Андрея Шептицького відкрили фотовиставку Роксолани Тим’як-Лончини «З любов’ю до України». На виставці представлено понад 100 світлин, зроблених упродовж десяти років. Об’єктив художниці фіксує людей, красу природи та особливості архітектури в різних країнах світу, але основною ідеєю експозиції, за словами авторки, є прагнення показати, що Україна має багато спільного з іншими країнами. Це вже третя персональна виставка пані Роксолани у Львові, організована за сприяння МІОК. Цікаво, що цього року виставка з успіхом експонувалася в Чикаго та в Києві. Роксолана Тим’як-Лончина — стоматолог за фахом, художник за покликанням. Уперше відвідала Україну 1992-го. Згодом неодноразово приїжджала з місією «Медицина на колесах» у складі Міжнародного медичного товариства (Global Medical Foundation) — лікувала дітей, читала лекції стоматологам. Одначе особливу увагу пані Роксолана приділяє дітям-сиротам — їхні образи лягли в основу експозиції «Дитинство, позбавлене барв» («Starving for Colour»), яка у жовтні 2002 року відбулася в Українському національному музеї в Чикаго. До речі, успіх цієї виставки сприяв створенню однойменного фонду в США, який надає допомогу дитячим будинкам в Україні. 2002-го за діяльність на ниві фотомистецтва Роксолана Тим’як-Лончина номінована Американською жіночою організацією на звання «Лідер у мистецтві». 2007-го фотографії Роксолани Тим’як-Лончини поряд із роботами українських митців увійшли до книги «Українська світлина», повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

Газета: 
Рубрика: