Понад 70% українців планують прийти на виборчі дільниці
У виборах до місцевих органів влади 31 жовтня мають намір взяти участь 76% громадян («безумовно» — 47% опитаних і ще 29% — «швидше за все»). Про це свідчать результати соціологічного опитування, що проведене Фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучерова в рамках програми демократичного моніторингу Громадянської мережі «ОПОРА», повідомляє «ІМК». За словами голови правління ГМ «ОПОРА» Ольги Айвазовської, основний мотив участі у виборах — громадянський обов’язок (43% респондентів). На другому місці за важливістю — побоювання, що у разі неучасті у виборах, цим голосом може хтось скористатися. Це спонукає до голосування 37% потенційних виборців. Характерно, що виборці при цьому не вірять у виконання обіцянок кандидатами. Лише 2% опитаних вважають, що усі передвиборчі обіцянки, які дають кандидати, будуть виконані, і лише 20% респондентів — що буде виконано більшість обіцянок. Переважна частина опитаних гадає, що, або буде виконана незначна частина обіцянок (42%), або нічого з обіцяного не буде (27%).
Роттердамський кінофестиваль виділив грант Мирославу Слабошпицькому
Фонд Хуберта Белса в рамках Міжнародного кінофестивалю в Роттердамі, що входить до числа найвпливовіших кінофестивалів світу, виділив 24 гранти для створення нових фільмів кінорежисерів з 13-ти країн на загальну суму в 349 тис. євро. Серед переможців, що отримали ці гранти, — український кінорежисер Мирослав Слабошпицький, повідомляє www.rus.newsru.ua із посиланням на сайт кінофестивалю.
Слабошпицький відомий своїми короткометражними роботами, що брали участь у конкурсі Міжнародного Берлінського кінофестивалю. Фільми цього режисера відбиралися на конкурс два роки поспіль, що є своєрідним рекордом для України. 2009 року на Берлінале був представлений його скандальний фільм «Діагноз», присвячений проблемам СНІДУ, наркоманії та евтаназії. Цього року він повернувся до Берліна з 10-хвилинною стрічкою «Глухота». Фільм за участю глухонімих акторів, знятий без єдиного склеювання і без єдиного слова, вже названий американськими критиками «зразком сучасного німого кіно». Нова перспективна робота багатообіцяючого, на думку Фонду Хуберта Белса, кінорежисера Слабошпицького, що отримала грант у категорії «розробка сценарію», називається «Плем’я». Як і попередня «Глухота», фільм буде знятий без слів, за участю глухонімих акторів, розповідає про життя підлітків — мешканців інтернату для дітей з порушеннями слуху.
У Львові запроваджено мобільні мітки
Місто Лева першим в Україні масово запровадило мобільні мітки (QR-коди), які вже розміщено на 100 туристичних об’єктах. Невдовзі кількість маркованих об’єктів планується збільшити до двохсот. QR-код — це двовимірний штрих-код, який несе в собі інформацію, котру можна зчитувати за допомогою мобільного телефону. Завдяки легкому розпізнаванню, абонент може моментально занести в свій телефон текстову інформацію, додавати контакти в адресну книгу, переходити по веб-лінкам, відправляти смс-повідомлення та ін. «QR-коди допоможуть зробити перебування туристів у Львові максимально комфортним», — вважає начальник управління туризму Львівської міської ради Оксана Сидор. На зручності у користуванні QR-кодами наголошує й історик Ігор Лильо, який займався інформаційним наповнюванням міток: «Відтепер туристу не потрібен гід — гість Львова може сам собі обрати маршрут та провести екскурсію, зчитуючи інформацію мобільним телефоном». Додамо, що, з урахуванням туристичних потоків, QR-коди подано українською, англійською, польською та російською мовами. Ініціював та впровадив проект «Туристичний рух Львова», а донорами є власники бізнесів. Львівська міська рада підтримує проект на рівні комунікацій та надання дозволів для розміщення міток на туристичних об’єктах, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.