Україна запровадила квоти на експорт 2,7 млн. тонн зерна
Відповідну постанову Кабінету Міністрів України від 4 жовтня №938 оприлюднено на офіційному урядовому сайті. Згідно з документом, експортна квота на пшеницю до 31 грудня 2010 року становить 0,5 млн. тонн, ячмінь — 0,2 млн. тонн, кукурудзу — 2 млн. тонн. Постанова також запроваджує фактично заборонну квоту в обсязі 1 тисячі тонн на експорт жита й гречки. Затверджений цією ж постановою порядок розподілу квот передбачає, що ліцензії на експорт зерна видаватимуться згідно з рекомендаціями спеціально створеної Міністерством економіки комісії. Розподіл квот здійснюється на підставі поданої бажаючим експортувати зерно заявки протягом 15 календарних днів після публікації на офіційному сайті Мінекономіки інформації про початок реєстрації заявок. Разом із заявкою претендент на квоту має надати висновок Міністерства аграрної політики про наявність у нього планованого для експорту зерна й здатність його експортувати. За оцінками експертів, Україна поточного маркетингового року може експортувати 12-15 мільйонів тонн зерна. Згідно з даними Української зернової асоціації, Україна з початку поточного маркетингового року (МР, липень 2010 — червень 2011) експортувала близько 4 мільйонів тонн зерна.
Великий шарф для малих сиріт
У Донецьку пройшла громадська акція «Подаруй тепло малюку», в ході якої активісти благодійного фонду «Кроха» з’єднали в один супер-шалик кількасот теплих шарфів, зібраних та сплетених городянами для мешканців сиротинців. Аналогічні акції напередодні холодів вже проходили в Києві та Одесі, наразі естафету підхопила шахтарська столиця. На центральному міському бульварі спочатку влаштували благодійний базар, де продавали на користь вихованців дитбудинків вироби народних майстрів. А потому, вимірявши для книги рекордів супер-шалик (його довжина перевищила 300 метрів), роз’єднали символічний виріб на складові, аби розподілити теплі подарунки по дитячих притулках. Таких лише на Донеччині, як повідомили в благодійному фонді «Кроха», аж вісімдесят один, повідомляє Сергій КОРОБЧУК, Донецьк.
Буковинці всього світу об’єдналися
У Чернівцях відбулися установчі збори обласної громадської організації «Всесвітній форум буковинців». Ідея його створення належить представникам українських, румунських, молдавських, єврейських, польського, вірменського, німецького та російського національно-культурних товариств. За словами організаторів, основним завданням форуму є налагодження сталих зв’язків краю з вихідцями з Буковини, захист національних, інтелектуальних і духовних цінностей краю, консолідація буковинської спільноти тощо. Учасники установчих зборів звернулися до усіх національно-культурних товариств області з пропозицією увійти до складу новоствореної організації. Вони також запропонували владі області провести наступного року в Чернівцях Всесвітній форум буковинців. Ця ініціатива народилася ще 2008 року, але не була реалізована через стихійне лихо, повідомляє Анна ГАРГАЛЯ, Чернівці.
Херсонес Таврійський — у списку пам’яток на межі зникнення
Американський Фонд світової спадщини (GHF) включив Херсонес Таврійський, розташований на півдні України, до списку археологічних об’єктів, що знаходяться на межі зникнення, повідомляє УНІАН. Згідно зі звітом організації, Херсонесу загрожує активне будівництво, ускладнене недостатніми зусиллями щодо збереження пам’ятки. Херсонес Таврійський був заснований греками в VI столітті до нашої ери і існував до кінця XIV століття нашої ери, коли місто було зруйноване воїнами Золотої Орди. Зараз Херсонес має статус національного музею-заповідника і є найбільшим місцем археологічних розкопок на узбережжі Чорного моря. Знахідки, зроблені при розкопках, зберігаються в найбільших музеях України та Росії. Крім Херсонеса, до списку GHF потрапили 11 інших археологічних пам’яток. Серед них руїни стародавньої столиці Анійського царства міста Ані в Туреччині; столиця ассирійської держави Ніневія, розташована на території сучасного Іраку, один із центрів культури майя Ель-Мірадор в Гватемалі та інші об’єкти. Всього, за даними GHF, у світі існує близько 200 археологічних пам’яток, яким загрожує зникнення. У звіті Фонду названо п’ять основних причин існування таких загроз: крім активного будівництва і недостатніх зусиль зі збереження пам’яток, це неконтрольований туризм, пограбування і військові дії.
Олена Бондаренко успішно бореться за «Кубок Кремля»
Українська тенісистка Олена Бондаренко вдало розпочала виступ на турнірі «Кубок Кремля» у Москві з призовим фондом один мільйон доларів США. У першому колі одиночного розряду харків’янка обіграла росіянку Дар’ю Гаврилову — 7:5, 6:1 і в наступній зустрічі розіграє путівку до чвертьфіналу з 8-ю «ракеткою» змагань іспанкою Марією Хосе Мартінес Санчес. Сьогодні сестри Олена та Катерина Бондаренко проведуть поєдинок парного розряду, в якому їм протистоятимуть Акгуль Аманмурадова з Узбекистану та Дар’я Кустова з Білорусі. У одиночному розряді у вівторок за участю українців відбудуться чотири поєдинки: Олександр Долгополов — Ілля Беляєв (Росія); Ольга Савчук — Сара Еррані (Італія); Марія Коритцева — Клара Закопалова (Чехія); Ілля Марченко — Денис Істомін (Узбекистан).