У Львові з’явився бібліотечний трамвай
Упродовж тижня містом Лева за маршрутом №2 курсуватиме трамвай «Бібліотека+», в якому пасажирам розповідатимуть про книжки та дитячі бібліотеки. Свій рух бібліотечний трамвай розпочне сьогодні, напередодні Всеукраїнського дня бібліотек. Захід проводить за підтримки Львівської міської ради Централізована бібліотечна система для дітей. На час акції всі зупинки перейменовано на бібліоназви, наприклад, «Бібліотечна цитадель» (екс-«Головпоштамт»), «Книжковий форпост» (екс-«Площа Митна»), «Феєрична книгокардія» (екс-«Медичний університет»). А на зупинках поруч із дитячими бібліотеками бібліотрамвай зустрічатимуть найкращі читачі-діти. Зустрічі супроводжуватимуться різноманітними бібліотечними імпрезами. Зовнішню рекламу трамвая представляє карта дитячих бібліотек міста та бібліотечна символіка. У салоні розміщено рекламні афіші та плакати, що інформуватимуть пасажирів про традиційні та нові бібліотечні послуги, різноманітні інтерактивні акції та конкурси в дитячих бібліотеках Львова. Святковості салону додають дотепні бібліотечні гасла, придумані самими дітьми-читачами, та фотографії VIP-гостей бібліотек — письменників, митців та відомих львів’ян. Під час руху трамвая пасажири дізнаються про дитячі бібліотеки Львова, ознайомляться з книжковими новинками, почують дитячі віршовані твори про бібліотеки та читання, отримають інформаційні матеріали. Впродовж акції волонтери опитуватимуть пасажирів щодо їхніх читацьких уподобань та користування послугами бібліотек, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.
Кіровоградські безпритульні отримали свій кодекс
Безпрецедентна подія сталася минулого тижня в Кіровограді: сотні безпритульних громадян заявили про свої громадянські права. На першому зібранні кіровоградських безхатченків, на якому головував начальник міської спецінспекції Віктор Іванов, було прийнято колективне звернення до місцевої влади з проханням відкрити в обласному центрі нічний притулок для осіб без певного місця проживання. Лист із підписами учасників зборів відправили за трьома адресами: на ім’я голови облдержадміністрації, міського голови на начальника УМСВ в Кіровоградській області. В ньому, зокрема, йдеться: «Ми... звертаємося до вас із проханням створити у місті Кіровограді нічний притулок для такої соціально незахищеної категорії населення, як люди без означеного місця проживання: де кожен безпритульний мав би змогу сховатися від несприятливих погодних умов, отримати порцію їжі, прийняти душ та відпочити у нічний час, а при потребі зробити обстеження свого здоров’я та отримати медичну допомогу. Розраховуємо на Вашу підтримку, адже нас спіткала нелегка доля і в результаті різного роду обставин ми втратили головне в житті — домівку. Одні з нас залишилися без даху над головою, постраждавши через шахрайські операції з нерухомістю, інші були викинуті на вулицю власними родичами та близькими». Того ж дня, коли було підписано звернення, міська спецінспекція затвердила кодекс поведінки безпритульного у громадських місцях Кіровограда. Відповідно з його положеннями, бомжам забороняється палити, лаятися нецензурними словами, влаштовувати ночівлі на сходових майданчиках під’їздів, дахах будинків та в підвальних приміщеннях, смітити. Водночас кодекс зобов’язує кожного безпритульного періодично проходити медичний огляд на захворювання на туберкульоз та ВІЛ. Людмила МАКЕЙ, Кіровоград.
У Донецьку «прописали» лева зі Львова
Скульптурне зображення традиційного львівського талісмана прикрасило Центральний парк «шахтарської столиці». Нагадаємо, народилася скульптура в результаті арт-акції «Парад левів», під час якої львівські митці, кожен на свій розсуд та смак, прикрасили кілька десятків однакових пластикових звірячих фігур, аби потім подарували їх усім обласним центрам України. Донецьку випав лев художника Володимира Костирко, розписаний синім кобальтом та золотом, наче чайник із парадного сервізу. Директор Центрального парку Ігор Мартинов каже, що помістити львівського лева на постійне «місце проживання» було непростим завданням. Ретельно подбали не лише про розташування постаменту (зрештою зупинилися на оглядовій набережній), а й спеціальний лак, який мусить захистити нетривкий матеріал художнього витвору від негод та донецького смогу. Сергій КОРОБЧУК, Донецьк.