Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

23 вересня, 2010 - 00:00

Регіонали та литвинівці провалили мораторій на підвищення пенсійного віку для жінок

Верховна Рада відмовилася запровадити мораторій до 1 січня 2020 року на підвищення пенсійного віку для жінок. За ухвалення законопроекту №7039 проголосувало 202 депутати. Проект не підтримав жоден депутат із фракції Партії регіонів і практично вся фракція Блоку Литвина (окрім одного нардепа). Проте цього разу разом із опозицією голосували комуністи. Крім того, ВР відмовилася ухвалити альтернативний законопроект № 7039-д, а також відмовилася відправити обидва законопроекти на повторне перше читання. Їх відхилено. Як уже повідомлялося, Україна зобов’язалася перед Міжнародним валютним фондом поступово підвищити пенсійний вік для жінок з 55 до 60 років. 28 липня рада директорів МВФ прийняла ухвалу про виділення Україні в рамках нової програми stand by кредит на суму 15,15 млрд. доларів протягом 2,5 років. Олена ЯХНО, «День».

Українські експерти вимагають від держави адекватної міграційної політики

Сучасний стан міграційної політики України, перспективи утворення відповідної державної служби та напрями подальшого удосконалення міграційного законодавства України обговорили вчора експерти з міграційних питань на круглому столі. Директор Українського інституту публічної політики Віктор Чумак зазначив, що про міграційну політику говорять вже років десять у різних форматах. «Зараз про це став говорити ще й інститут стратегічних досліджень. У нас немає подібної політики. Без сумніву, можна жити без держави, без міграційної політики з анархією, вольницею. Але справа у тому, що є серйозні виклики, які стоять перед країною. І їх потрібно вирішувати у рамках зрозумілої, адекватної державної політики. Це і депопуляція населення», — наголосив експерт. На його переконання, державна міграційна політика ніколи не була пріоритетною в Україні, а сам виїзд українців за кордон — зменшує політичний тягар уряду. Тим часом, представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань захисту прав дитини, рівноправ’я та недискримінації Наталія Іванова вважає, що у такому випадку одні соціальні навантаження знімаються, а інші — ні. Невтішними щодо української міграції виявилися висновки і директора Інституту демографії і соціальних досліджень НАН України Елли Лібанової: «Щоб ми не робили, а народ буде все одно їхати до Польщі та Німеччини...». Але як би там не було, саме проведення круглого столу говорить про занепокоєння українськими дослідниками і аналітиками цією проблемою, повідомляє Ігор САМОКИШ, «День».

Безхатченкам буде баня

У Маріуполі міський притулок для бездомних, якому місцева влада виділила на модернізацію 250 тис. грн., першою чергою побудує для своїх «клієнтів» лазню. «Хочемо, аби соціально незахищені люди мали змогу регулярно митися», — пояснив мотиви починання директор міського Центру з обслуговування осіб без постійного місці проживання Сергій Кравченко. В планах цього бюджетного закладу на холодний сезон також — запропонувати бомжам після баньки пройти медичний огляд, зокрема, здати аналізи на сухоти, шкірно-венеричні захворювання тощо. А також переодягтися, скуштувати гарячого та залишитися на ночівлю, аби не замерзнути на смерть десь у підвалі чи на горищі. За підрахунками громадських організацій, вельми приблизними, у приморському місті налічується до 2,5 тисяч безпаспортних волоцюг, а по всій Донецькій області їх удесятеро більше. Як стверджує директор регіонального благодійного фонду «Доброта» Яків Рогалін, найпоширеніші категорії серед безпритульних — літні люди, яких облудою позбавили житла, алкоголіки, а також засуджені, що відбули термін покарання та не змогли знайти офіційну роботу.

До речі, зі специфічним боком проблеми безхатченків стикнулися днями маріупольські правоохоронці, виявивши на околиці міста приховану ділянку наркотичної коноплі розміром понад гектар, яку обслуговувала (доглядала) саме бригада бомжів. Не встановлені поки що власники вітчизняної марихуани ціною у кількадесят мільйонів гривень, розрахували точно: такі сторожі врожаю не вкрадуть, бо не осилять його реалізувати, а як, бува, потраплять до міліції — там не знатимуть, що з ними, немитими та вошивими, й робити... Сергій КОРОБЧУК, Донецьк

Газета: 
Рубрика: