Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

22 вересня, 2010 - 00:00

У Донецьку міліціонери побили журналіста

Вночі 18 вересня в Донецьку був побитий 29-річний журналіст, редактор інтернет-сайту «Протест», позаштатний співробітник «Радіо «Свобода» Артем Фурманюк, повідомляє УНІАН. За словами потерпілого, інцидент стався на прибудинковій території, за декілька метрів від під’їзду, в якому живе журналіст. У ту ніч він із братом і двома друзями спілкувалися, сидячи на лавці, до них підійшли декілька незнайомців, з якими «спочатку зав’язалася словесна «перестрілка», а потім почалася колотнеча». «Вони намагалися погрожувати, говорили про якихось знайомих міліціонерів, які приїдуть і покажуть нам. І все в такому дусі», — повідомив Фурманюк. Він зазначив, що «колотнеча тривала буквально декілька хвилин, раптом дуже оперативно, несподівано оперативно з’явилися співробітники міліції — спочатку машина державної служби охорони, з неї вишли й підішли двоє людей, буквально відразу прийшли чергові з райвідділу міліції». Журналіст стверджує, що правоохоронці не стали ні в чому розбиратися, не представилися, а відразу стали силою заламувати руки й надягати наручники. «Товаришеві, який не погоджувався надіти наручники, бризнули в очі з газового балончика. Я сказав, чим я займаюся, і попередив, що це просто так з рук їм не зійде, але зрозумів, що мої слова викликали абсолютно зворотний ефект — мене тут же скрутили, кинули лицем до землі, защипнули наручники на руки, відведені за спину, й почали бити ногами й палицями», — розповів Фурманюк, зазначивши, що так само вчинили і з його братом і друзями. Він повідомив, що в нього тоді були при собі службові документи, що засвідчують, що він журналіст, але правоохоронців це не цікавило. За його словами, в Калінінському райвідділі міліції їх у наручниках протримали близько трьох годин, потім узяли пояснення і відпустили. Фурманюк повідомив, що про все, що трапилося, всі четверо написали заяви до обласної прокуратури на ім’я прокурора області Володимира Гальцова, зареєстрували їх 20 вересня. У прес-службі МВС України в Донецькій області повідомили, що інформація в ЗМІ про побиття журналіста перевіряється.

В Україні розробили першу навчальну програму з основ християнської етики

Її презентували в Острозькій академії. Над розробкою навчальної програми з цього предмету, яка б охопила усі шкільні класи, працювали науковці з Острога, Українського Католицького університету, Київського університету ім. Б. Грінченка та вчителі основ християнської етики, що є представниками різних релігійних конфесій. Презентована навчальна програма вже отримала гриф Міністерства освіти і науки України. Ідея викладання християнської етики для школярів бере початок ще з дев’яностих. Саме тоді Львівська, Тернопільська та Івано-Франківська області першими почали викладати такий курс у загальноосвітніх школах як факультативний предмет. У 1998-му році Острозька академія організувала перші курси з підвищення кваліфікації для вчителів християнської етики. Як неодноразово наголошував ректор університету Ігор Пасічник, «виховання молоді тримається лише на двох велетенських китах — християнських морально-етичних засадах та національній ідеї. Оскільки лише школа є тією структурою, через яку проходять усі, важливо подумати про наповнення старих форм новим змістом». Тоді ж виник задум створити навчальну програму з цього предмету. У 2006-му році з ініціативи Острозької академії було затверджено навчальний план для 4-6 класів і водночас розпочалася робота над програмою для всіх класів. Нинішній уряд пообіцяв підтримку щодо запровадження нової навчальної програми у школах України, поки що як основу для факультативного предмету, повідомляє Юлія ЯРУЧИК.

«Особливі мажори» малювали графіті

У Львові неповносправні діти малювали графіті. У львівському дитячому реабілітаційному центрі «Джерело» відбувся графіті-фестиваль «Особливі мажори». В програмі — презентація розмальованого бетонного паркану навколо центру та майстер-клас за участю вихованців «Джерела» (вони залишили відбитки рук на бетонній стіні). «Впродовж тижня професіонали графіті безкоштовно на бетонній стіні коло центру створили цілу галерею вигадливих картин: смішні яскраві фігурки людей, звірів, персонажів відомих казок. Завдяки їм «джерельне» життя стало яскравішим: сірість бетонного паркану перетворилась на яскраві сюжети, повз які неможливо пройти, не усміхнувшись», — розповідає керівник інформаційного відділу центру Наталка М’якушко. Центр «Джерело» — неприбуткова установа, створена у 1993 році, мета діяльності — допомогти дітям з церебральним паралічем і іншими неврологічними розладами розвинути їх здібності, досягнути максимальної незалежності у функціонуванні для найбільш повної соціальної інтеграції. Центр провадить просвітницьку роботу в суспільстві та з родинами неповносправних дітей, готує кваліфікованих фахівців для роботи з дітьми. Центр надає якісні навчальні та реабілітаційні послуги дітям, що допоможе їм зайняти повноправне гідне місце в суспільстві. На програмах центру перебуває понад 250 дітей та молодих людей. Усі послуги є безкоштовними для батьків дітей. Програми фінансуються з бюджету міста та благодійних внесків. Євген КРАВС.

Газета: 
Рубрика: