Військові з усієї України зібралися на прощу в Зарваниці
Майже тисяча офіцерів повітряних, морських, сухопутних, внутрішніх військ, Міністерств оборони і внутрішніх справ України, члени їхніх родин, солдатів строкової служби прибули на Тернопільщину, щоб отримати духовне очищення в одному з найбільших відпустових місць світу — Зарваниці. Як розповів тимчасово виконуючий обов’язки директора Департаменту гуманітарної політики Міністерства оборони України Петро Костюк, чотирнадцять років військові України беруть участь у паломництві у французькому Люрді, де збираються військовослужбовці не лише Європи, а й інших континентів, і вже вдруге прибули до Зарваниці. Наразі в Україні лише тут організовуються прощі військових. «Ми сьогодні прийшли сюди, щоби виразити свою віру від Збройних Сил, від силових структур всієї України», — наголосив у проповіді керівник Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України, владика Михайло Колтун. Під час урочистого відкриття прощі в Марійському Духовному центрі, священнослужителі освятили ікону Пресвятої Богородиці з зображенням гербів усіх силових структур України, повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.
Панахида та пам’ятник
Запропонувавши три роки назад щорічно вшановувати пам’ять загиблих колег, Національна спілка журналістів України вчинила мудро й людяно. У Житомирі минулої п’ятниці поминальні заходи пройшли за ініціативи правління обласної організації НСЖУ. Спочатку в Свято-Михайлівському соборі Української православної церкви Київського патріархату була відправлена панахида, в якій взяли участь близько двох десятків представників мас-медіа. Потім всі відправились на головний міський цвинтар у районі Корбутівки, де на могилі житомирського журналіста В’ячеслава Шмельова, який загинув більше двох років назад за досі нез’ясованих обставин, був відкритий пам’ятник. Його виготовленню й встановленню сприяли головний редактор обласної газети «Ехо», депутат облради Володимир Яцкевич і директор державного підприємства «Житомирський ремонтно-механічний завод» (смт Новогуйвинськ), також депутат облради Сергій Бутенко. Як відмітив після панахиди голова обласної організації НСЖУ, головний редактор газети «Інтерес» Микола Рой, заходи із вшанування пам’яті загиблих колег призвані нагадати про небезпечність професії журналіста та про ідеали, за які вони боролися, а ними є правда, свобода, демократія, інтереси людей. Хоча він схильний вважати (як і голова НСЖУ Ігор Лубченко), що назву дня вшанування колег слід формулювати по-іншому, а саме як День пам’яті журналістів, які віддали життя за Правду. А кореспондент того ж видання Петро Тарасюк запропонував спроектувати й облаштувати в Житомирі меморіал на честь журналістів області, які загинули при виконанні своєї роботи за роки війн, революцій і в мирні часи. Із висіченням їх імен на граніті, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День» Житомир.
На Тернопільщині вирішують проблему дефіциту жита
На Тернопільщині незчулися, як жито в області стало дефіцитом. Хлібопекарні змушені закуповувати його в сусідніх областях. Отож, щоб забезпечити продовольчу безпеку регіону, створити сприятливі умови для збільшення виробництва культури, впровадження у виробництво нових високоврожайних сортів і стимулювання залучення інвестицій в їхнє вирощування, на Тернопільщині розробили Програму збільшення посівних площ і нарощування обсягів виробництва жита в області в 2011-2012 роках. Для заохочення сільгоспвиробників, відшкодовуватимуть їхні витрати за кошти обласного бюджету. Розробники програми вважають, що вона дасть можливість нарощувати обсяги виробництва до 14,2 тисячі тонн щорічно. А це — сповна забезпечить продовольчу потребу жита в Тернопільській області, повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.
У Донецьку викували Птаха щастя
Традиційний, вже одинадцятий за ліком, Фестиваль ковальського мистецтва пройшов у «шахтарській столиці». Рано вранці, просто на галявинці за мерією ковалі розгорнули пересувні кузні та розбудили місто веселим передзвоном своїх молотків. Пізніше, на урочистому відкритті міський голова Олександр Лук’янченко повідомить, що цього разу «металевий» фестиваль у Донецьку зібрав майстрів не лише з багатьох міст України, а й із Голландії, Чехії, Росії. Далі мер самотужки відкував символічний цвях та оголосив дводенну програму свята, в якому усього вистачало: від банального «взування» коня в щойно виготовлені підкови до гри джазмена Інвера Ізмайлова на 25-кілограмовій залізній гітарі. Проте найбільший інтерес городян викликали художні вироби, що виготовлялись на їхніх очах та відразу ж, у буквальному сенсі гаряченькими, виставлялись на огляд. Зважаючи на наближення футбольного чемпіонату Європи 2012 року, який має проходити в Донецьку, конкурсанти значну частку робіт присвятили спортивній тематиці. Та симпатії публіки, яка й виконувала роль журі, відчутно схилялись до більш традиційного, але ретельно пропрацьованого Птаха Щастя чи симпатичних казкових персонажів із популярних дитячих мультиків.
Доречи, як проголосили організатори ковальського фестивалю, наступної осені, мабуть, для проведення доведеться шукати в Донецьку новий майданчик. Бо невеличкий сквер поруч із мерією вже не здатен умістити всі залізні сувеніри, що їх вдячні учасники дарують місту на згадку. Сергій КОРОБЧУК, Донецьк.