Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

28 серпня, 2008 - 00:00

Кабмін затвердив «правила» для ЧФ РФ

Кабмін на виконання указу Президента затвердив порядок перетину державного кордону України військовослужбовцями, військовими кораблями і літальними апаратами ЧФ РФ, який перебуває на території України. Про це повідомив вчора міністр оборони України Юрій Єхануров. «Зараз порядок ми відпрацьовуємо разом з представниками Чорноморського флоту, йде технічна робота — кому і як подавати заявки, в якій формі», — сказав міністр. За словами Єханурова, порядок перетину державного кордону України військовослужбовцями, військовими кораблями (суднами забезпечення) і літальними апаратами Чорноморського флоту Росії, який перебуває на території України, буде затверджено постановою уряду. «У постанові міститимуться форми заявок. Це стосується і прикордонників, і митниці, і Міністерства закордонних справ, і, звичайно, Міністерства оборони — там має бути інформування Генерального штабу», — пояснив він. «Постанову уряду прийнято в рамках виконання відповідного указу Президента. Це звичайні технічні документи, які необхідні для того, щоб працювати», — додав міністр оборони, повідомляє УНІАН.

Без «талісману»

26 серпня після тривалої хвороби на 74-му році життя помер відомий український актор Михайло Крамар. П’ятдесят один рік Михайло Полікарпович грав на сцені Театру ім. І. Франка. Він створив чимало різноманітних ролей. Глядачам корифей сцени запам’ятався у таких виставах, як «Фараони» (Оверко), «Кар’єра Артуро Уї» (Догзборо), «Мартин Боруля» (Трохим), «Свіччине весілля» (Пирхало), «Енеїда» (мажордом), «Крихітка Цахес» (Моштерпін), «Лиха доля» (Роман), «Моя професія — синьйор з вищого світу» (барон), «Бал злодіїв» (Дюпон-батько), «Приборкання норовливої» (Педант) та інші. У трупу франківців Михайла Крамара запросив фундатор театру Гнат Юра. Чимало цікавих ролей народилися у співпраці Михайла Крамара з Сергієм Данченком, Іриною Молостовою, Володимиром Оглобліним, Петром Ільченком, Валентином Козьменко-Делінде та іншими постановниками. Легендарним у творчій біографії актора став фільм «Сватання на Гончарівці» (Стецька у крамарський інтерпретації люблять глядачі вже кількох поколінь). Майже до останньої миті актор продовжував грати на рідній сцені (у трудовій книжці Крамара був один запис — у 1957 р. прийнятий до Театру ім. І. Франка). З блиском виконував Михайло Полікарпович ролі хазяїна ресторану у «Кіні IV» та Берліоза у «Майстері та Маргариті», демонструючи свій феєричний таланті, артистизм. Кредо Крамара — «немає маленьких ролей, а є великі актори». Колеги називали Михайла Полікарповича «суперпартнером, сонячною людиною і талісманом театру». Актор мав особливий дар — тонке почуття гумору. Коли у театрі з’являвся Крамар, то на обличчях усіх франківців з’являлися посмішки. Звістка про смерть актора вразила. Дуже важко повірити, що більше ніколи не пролунає його заливистий сміх і Михайло Полікарпович не вийде на сцену, але пам’ять про майстра залишиться у серцях усіх, хто любить театр.

«День» співчуває близьким і колегам Михайла Крамара

Сім природних чудес України перемогли все

Нарешті стали відомі переможці акції «7 природних чудес України», повідомляє Інтерфакс. Ними стали біосферний заповідник «Асканія-Нова» (Херсонська область), регіонально-ландшафтний парк «Гранітно-степове Побужжя» (Миколаївська область), Дністровський каньйон (Вінницька, Івано-Франківська, Тернопільська, Хмельницька обл.), Мармурові печери в Криму, національний природний парк «Подільські Товтри» (Хмельницька обл.), озеро Світязь (Волинь) і національний природний парк «Синєвир» (Закарпаття). Про це заявив глава оргкомітету Микола Томенко під час офіційної церемонії нагородження. «З сьогоднішнього дня, коли говоритимуть про Україну, в її межах або за її кордонами, обов’язково пригадають, що це країна з унікальним природним ландшафтом, що це країна з неповторною природою і в цій країні було визначено 7 прекрасних чудес України», — заявив М. Томенко. Акція «7 чудес України» стартувала 1 листопада 2007 року, 26 серпня був завершений другий її етап. За словами організаторів, спочатку було вибрано 100 природних об’єктів України, після чого експерти вибрали 21 об’єкт і вже за допомогою інтернет-голосування, а також враховуючи погляд експертів було визначено 7 чудес України. Разом із тим, серед 7 чудес України немає переможців у рамках першого чи другого місця. Організатори також висловили надію, що подібна акція зможе допомогти урядові країни звернути увагу на розвиток туризму у вибраних областях, а також захистити природу в заповідниках.

Газета: 
Рубрика: