Пам’ятник письменниці Зінаїді Тулуб постав у Брацлаві
Саме з цього, власне, й почалися урочистості з нагоди святкування 657-річчя, заснованого для охорони порубіжжя Речі Посполитої із Диким степом князями Коріатовичами, поселення. Котре свого часу було столицею однойменного воєводства Польського королівства, а затим козацьким полковим містом. Що ж до власне Зінаїди Тулуб, то у Брацлаві, у тридцяті роки минулого століття, пройшло дитинство письменниці. Відтак не дивно, що не раз у чудовому історичному романі «Людолови» згадується це давнє подільське надбужанське місто. То ж громада, нині селища Брацлава, вирішила вшанувати пам’ять знаної землячки. Збір коштів для зведення споруди організували районний осередок товариства «Просвіта» та члени місцевої журналістської організації «Акцент». Автором тонованого «під бронзу» бетонного виробу став вінницький скульптор Яків Куценко. Найбільшою трудністю для котрого в роботі стала відсутність достатньої кількості якісних світлин майстрині пера. А день народження Брацлава продовжився концертом аматорів сцени та виставкою виробів майстрів народних ремесел. Був тут і справжній козацький куліш, яким усіх охочих пригощали братчики Брацлавського полку Українського козацтва на чолі з отаманом Сергієм Жуком. Федір БЕЖНАР, Вінниця.
У Черкасах влаштували перформанс проти підвищення цін
У Черкасах на шию пересічних громадян приміряли... ярма. Ба, не просто ярма, а ярма нових цін. На центральній площі міста представники національно-патріотичних сил провели акцію протесту. До них приєдналися черкащани, які висловлювали своє обурення підвищенням цін на газ, комунальні послуги та продукти харчування. Як розповів «Дню» голова Черкаської обласної організації Української народної партії Леонід Даценко, цей захід є початком серії акцій, спрямованих на захист соціальних прав українців і проти цінової вакханалії нової влади. За його словами, сьогодні на Черкащині порівняно з минулим роком хлібні вироби подорожчали на 12%, крупи — на 46 %, картопля — на 41 %, молочні продукти — на 31 %, а цукор — на 92 % ... Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.
Національна телекомпанія отримала ліцензію на міжнародний канал
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення прийняла рішення про видачу ліцензії Національній телекомпанії України на супутникове мовлення під логотипом «Перший Ukraine» на територію України та інших країн у межах упевненого прийому сигналу. Йдеться не про вихід Першого Національного на міжнародний рівень, а про створення окремого каналу інформаційно-розважального формату. Створення «Першого Ukraine» — це, за словами генерального директора НТКУ Єгора Бенкендорфа, виконання доручення Президента України та відповідних міждержавних домовленостей між Україною та Росією, досягнутих у березні цього року, згідно з якими, президент РФ Дмитро Медведєв пообіцяв Віктору Януковичу посприяти появі одного-двох українських телеканалів у Росії. Разом з тим на рівні керівництва НТКУ було заявлено, що «Перший Ukraine» висвітлюватиме саме «офіційну інформацію про стан справ в Україні». На відміну від Першого Національного, «Перший Ukraine» мовитиме цілодобово, а не 18 годин на добу. Хоча міжнародний канал і використовуватиме програми Першого Національного, його наповнення все ж відрізнятиметься від внутрішньої версії. Планується, що частка програм виробництва НТКУ становитиме майже вісім з половиною годин на добу, а національного продукту — двадцять одну з половиною годину на добу. Певні суперечності виникли навколо мови каналу. Загалом обсяг української мови в ефірі «Першого Ukraine» становитиме не менше ніж 75% добового мовлення. Але державні канали, які виходять на супутнику, мовлять повністю українською мовою, а в інших ліцензіях НТКУ передбачено не менше ніж 95% української мови. Проте зменшена кількість телевізійного продукту українською представниками НТКУ пояснюється тим, що канал доноситиме інформацію про Україну не лише до російських українців, а й до всього населення Російської Федерації.
На Закарпатті відкрили «Медовий дім»
У Мукачевому відкрили «Медовий дім» — своєрідний музей меду, в якому можна скуштувати меду різних сортів, узнати, чим корисні інші продукти бджолярства. «Медовий дім» входить до туристичного маршруту «Солодке Закарпаття», — повідомляє zaxid.net. У ньому будь-хто знайде мед до смаку, адже закарпатський мед бджоли збирають з різних квітів. Мед акації, квітковий, лісовий, з липи — кожен має свій неповторний аромат та смак. У музеї представлені зразки меду з Ізраїлю, Ліхтенштейну, Моравії, Тибету і навіть Австралії. Організувала музей сім’я пасічників, які багато років займаються бджільництвом. Крім різних сортів меду, відвідувачі можуть побачити і численні продукти бджолярства: прополіс, забрус, маточне молочко, пилок, «бджолиний хліб», бджолиний підмор, навіть настоянку з личинок воскової молі.