Перший у світі пам’ятник Соломії Крушельницькій постав у Тернополі
Донині італійці шанують неперевершену українку Соломію Крушельницьку. Скульптурне погруддя примадонни оперної сцени стоїть поряд із портретом Карузо в музеї театру «Ла Скала» в Мілані. Така ж скульптура прикрашає і Львівський оперний театр. А тепер — славетна Соломія постала на весь зріст у бронзі в її рідному Тернопільському краї. На відкриття пам’ятника до Тернополя прибули шанувальники з різних регіонів України. Зі столиці приїхав внучатий племінник Соломії Крушельницької, класик і легенда української мелодії, народний артист України, професор, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, герой України, композитор Мирослав Скорик. Він свого часу першим відгукнувся на пропозицію Тернопільського благодійного фонду «Соломія» провести благодійний концерт для зібрання коштів на спорудження пам’ятника.
Із села Біла, — де колись у храмі святого Миколая за престолом стояв отець Амбросій Крушельницькій, — прийшов до пам’ятника його дочці теперішній настоятель церкви отець-мітрат Роман Гриджук, зодягнений у фелон, в якому правив літургії батько Соломії. Отець-мітрат освятив пам’ятник свяченою водою, благословенною біля могили батьків славетної співачки. Автори монументу — скульптори Володимир Стасюк з Рівного, брати Сухорські зі Львова, архітектор Ізабелла Ткачук, у співпраці з тернопільськими колегами Данилом Чепілем і Анатолієм Водоп’яном — працювали над пам’ятником два роки. Висота його 3,8 метра, вага — три з половиною тонни. Виготовлений монумент технікою лиття у виробничих майстернях Львова. З 2003 року благодійний фонд «Соломія», очолюваний Мартою Подкович, йшов до цієї миті, хоча задум виник ще двадцять років тому. Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.
Київрада просить Раду ліквідувати райради
Київська міська рада на сесії в середу вирішила звернутися до Верховної Ради з проханням надати Київській міській державній адміністрації право ліквідувати райради, передає «Обком». За ухвалення відповідного рішення проголосувало 65 депутатів за необхідних 61. Таким чином, Київрада просить Раду внести відповідні зміни до Закону України «Про столицю України — місто-герой Київ» щодо створення райрад. Ініціатором внесення на розгляд Київрадою цього рішення виступив в.о. голови Київміськадміністрації Олександр Попов.
Українсько-вірменська «Нова хвиля-2010»
Українка Вікторія Петрик і вірменський гурт «Размік і друзі» розділили перемогу на міжнародному конкурсі молодих виконавців популярної музики «Дитяча «Нова хвиля» в старшій групі конкурсантів — з 13 до 15 років, повідомляє УНІАН. Переможницею в молодшій групі — з 8 до 12 років — стала Анастасія Петрик, сестра Вікторії. Окрім статуеток «Кришталева хвиля», переможці отримали право брати участь в конкурсі «Нова хвиля» для дорослих і спеціальні призи. Нагадаємо, цього року конкурс «Дитяча «Нова Хвиля» проходив у таборі «Артек» в Криму, став наступником конкурсу «Нова хвиля — Junior», який проводився в Москві в 2008 і 2009 роках. Оргкомітет «Дитячої «Нової хвилі» отримав понад 5 тис. заявок від вокалістів у віці від 8 до 15 років. У півфіналі, що відбувся в Росії, брали участь понад 100 юних вокалістів. У фінал пройшли 15 дітей з 9 країн. Журі «Дитячої «Нової хвилі» очолював російський композитор Ігор Крутой. «Ми вже домовилися з організаторами конкурсу, що проводитимемо «Дитячу «Нову хвилю» щорічно — саме в «Артеку» у серпні. Думаю, на конкурсі запалюватимуться нові зірочки, багато його учасники стануть відомими естрадними співаками», — сказав глава кримського уряду Василь Джарти, який взяв участь в нагородженні переможців.