Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

18 серпня, 2010 - 00:00

Чи готова Україна прийняти чемпіонат із тхеквондо?

З 9 по 12 вересня в харківському Палаці спорту «Локомотив» відбудеться Другий чемпіонат Європи з тхеквондо ВТФ серед молоді. Більше п’ятисот спортсменів з 40 країн візьмуть участь у цих найпрестижніших для молодих спортсменів континенту змаганнях. Національна федерація цього олімпійського виду спорту за підтримки Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту й Олімпійського комітету вирішує цілий комплекс організаційних питань, що включають не лише спортивну частину. Прибуття, розселення зарубіжних спортсменів, культурна програма, а також робота з уболівальниками. Експерти стверджують, що в європейських спортивних структурах розглядають цю подію, як репетицію Євро-2012. У вівторок до Києва прибув один з авторитетних європейських спортивних функціонерів — Генеральний секретар Європейського союзу тхеквондо Герріт Ейсинг з інспекційною місією. Потім він відвідає Харків, погляне на спортивну арену, проведе зустрічі в уряді і міській адміністрації, поспілкується із спортсменами і журналістами. «Право провести другий чемпіонат з тхеквондо в Україні ми завоювали не лише завдяки наявності найсучаснішого палацу спорту і успіхам наших кращих молодих спортсменів, — говорить президент Федерації тхеквондо (ВТФ) України Лесик САМАНДЖІЯ. — Популярність цього самого нетравматичного з бойових мистецтв виду єдиноборств в Україні феноменальна. Ним займаються понад 35 тисяч чоловік, близько 5 тисяч з яких активно беруть участь у змаганнях, регулярно відвідують зали, популяризують улюблений вид спорту. Вимоги Європейського союзу тхеквондо до проведення змагань подібного рівня украй високі, але ми їх можемо витримати», повідомляє Ольга СТЕЛЬМАШЕВСЬКА.

Учора відкрився Сорочинський ярмарок

У селі Великі Сорочинці Миргородського району Полтавської області стартував Національний Сорочинський ярмарок. Ярмарок триватиме до 22 серпня. На ньому традиційно буде представлено кращі зразки харчової та промислової продукції від виробників, вироби майстрів народних промислів, всілякі розваги та виступи фольклорних колективів. Планується, що Президент Віктор Янукович відвідає ярмарок сьогодні — в офіційний день відкриття. Цього дня в Сорочинцях збираються зварити тисячу літрів українського борщу і встановити таким чином рекорд України. Цим борщем пригощатимуть учасників і відвідувачів ярмарку. Торішній Сорочинський ярмарок було присвячено 200-річчю Гоголя, нинішній пройде під знаком святкування 65-х роковин Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Відбулися ХХIII «Дні Ханжонкова в Ялті»

Відбувся черговий, XXIII, щорічний фестивальний меморіал «Дні Ханжонкова в Ялті». Цей громадський просвітницький медіа-проект заснований 1987 року. Провели його «Фонд Ролана Бикова», «Товариство Ролана Бикова в Ялті» за підтримки Міністерства культури Росії. Відкриття нинішнього фестивалю пройшло в кіноцентрі одного з санаторіїв, де неподалік — на вул. Севастопольській, в будинку № 7 жив кіномайстер. Червоною ниткою нинішнього фестивалю стала морська тема в творчості Ханжонкова, що й було відбито в назві проекту: «Кіно та флот». Вибір теми пояснюється тим, що 2011 року виповниться 100 років з часу створення найвідомішого шедевра Ханжонкова — фільму «Оборона Севастополя». Доля цього фільму — унікальна, це справжній історичний детектив. Так, відомо, що вихідні матеріали його фільму «Оборона Севастополя» не збереглися, відновити його було практично неможливо. Всі практично змирилися з втратою, але... Вже 1945 року, після похорону Олександра Ханжонкова, його вдова Віра Дмитрівна отримала з Москви пропозицію взяти участь у створенні відділу дореволюційного кіно в Держфільмофонді СРСР. Серед безлічі різнорідних кіноматеріалів саме вона знайшла й розпізнала фрагменти фільму «Оборона Севастополя». Тоді й було вирішено відновити кінострічку. На основі переліку епізодів фільму, який наявний у пресі, вона створила буквально новий образ загиблої було історичної кінокартини. Новий вихід фільму на екрани змінив ставлення до нього всієї громадськості країни. Адже до цього критики, які навіть не бачили фільм, називали його лубком. Проте новозмонтована стрічка довела, що для свого часу фільм «Оборона Севастополя» був одним із найцікавіших творів кіно в світі. Так Віра Дмитрівна врятувала від забуття реліквію українсько-російського кіно, — повідомляє Микола СЕМЕНА, Сімферополь.

Львівська міська рада візьме під опіку дитину з Ніжинського інтернату

«Я зв’язався з доктором медичних наук, професором Володимиром Козявкіним, який погодився прийняти на лікування дитину з Ніжина, — розповів «Дню» Львівський міський голова Андрій Садовий. — Ми зі свого боку візьмемо на себе всі матеріальні витрати — і на доїзд, і на лікування дитини у трускавецькій клініці, і на перебування супроводжуючої особи». Хлопчика звати Сергійко, йому дев’ять років. «Із нашого боку все готово, — наголосив начальник відділу у справах дітей Львівської міськради Ростислав Тимків. — Вже багато разів зв’язувалися з керівництвом Ніжинського інтернату, все погодили. Чекаємо, коли закінчиться карантин». Нагадаємо, що 7 серпня в Ніжинському інтернаті для дітей з ураженням центральної нервової системи спалахнула вірусна інфекція, внаслідок якої за чотири дні померли чотири дитини і один дорослий. За попередніми даними, у них була вірусна інфекція з екзантемою (висипом), диференційована з герметичної, повідомила ТСН. З інтернату досі госпіталізують дітей та дорослих. Загалом у Ніжинському спецзакладі перебувають 67 дітей з ураженням центральної нервової системи, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

Газета: 
Рубрика: