На дослідження Десятинної церкви виділено 800 тисяч гривень
До кінця цього року планується завершити археологічні дослідження фундаменту Десятинної церкви. Про це заявив перший заступник голови Державної служби з питань національної та культурної спадщини Яків Діхтяр, передає «ІМК». За його словами, на завершення відповідних досліджень виділено 800 тис. грн. Він наголосив, що кілька років тому на місці дослідження залишків Десятинної церкви було споруджено павільйон, який зазнав пошкоджень цієї зими. Але до кінця цього дослідження фундаменту церкви завершиться.
Попит на ПТУ і технікуми виріс на третину
Потік охочих отримати професію в ПТУ виріс як мінімум на 30%, але, незважаючи на підвищене держзамовлення, тих, хто хотів би працювати біля верстата, небагато. Викладачі ПТУ й технікумів задоволені нинішнім вступним сезоном. За найскромнішими оцінками, кількість абітурієнтів у них зросла на 30-40%, а деякі навчальні заклади рапортують про збільшення кількості в рази, повідомляє «Деловая столица». Такі оптимістичні показники ПТУ і технікумам забезпечили, передусім, позитивні зміни в демографічній ситуації: дев’яті класи закінчили діти, які народилися під час першої хвилі бебі-буму в 1995—1996 рр. Посприяла і плутанина з реформою в середній школі. Як наслідок, Міністерство освіти і науки повідомило, що випускників дев’ятих класів цього року майже на 40% більше, ніж минулого (358,2 тис. осіб). Помітно виріс і рівень їхньої підготовки. Прогнозуючи зростання кількості вступників до училищ і технікумів, профільне міністерство збільшило держзамовлення для підготовки молодших фахівців майже на чверть. За даними департаменту професійно-технічної освіти цього відомства, нинішнього року за бюджетні гроші буде підготовлено на 20 тис. робітників більше, ніж минулого (загалом — близько 208 тис. осіб). Водночас спеціальності, на які чиновники МОН, формуючи держзамовлення, робили основну ставку (заводські, будівельні), так і не зацікавили абітурієнтів.
Через спеку в Україні введуть контроль за питною водою й продуктами харчування
Перший віце-прем’єр-міністр України Андрій Клюєв наголошує на необхідності контролю за питною водою та продуктами харчування в зв’язку зі складними погодними умовами, передає УНІАН. «Із метою недопущення несприятливої епідеміологічної ситуації прошу посилити контроль за якістю питної води та продуктів харчування в реалізації», — сказав А. Клюєв. Він також наголосив на необхідності забезпечення охорони джерел та об’єктів централізованого водопостачання, а також заходів із недопущення потрапляння в навколишнє середовище збудників інфекційних хвороб від об’єктів, які становлять таку потенційну загрозу. Нагадаємо, що з 1 по 9 серпня в Україні виникло 779 пожеж на території в 3 тис. 324 га. Загалом порівняно з минулим роком кількість пожеж зросла лише на 3%, але їхній масштаб значно більший, ніж торік.
Україна вперше відсвяткує Міжнародний день шульги
13 серпня в усьому світі відзначається Міжнародний день шульги. Довгі роки це свято ігнорувалося на території колишнього СРСР: шульг переучували ще в ранньому дитинстві. Але цього року Україна однією з перших на пострадянському просторі приєднується до святкування Міжнародного дня шульги. Перший в історії країни день шульги відбудеться у форматі дитячого свята в одному з київських дельфінаріїв за підтримки Міністерства освіти і науки України, повідомляє Korrespondent.net. «Наша мета — створити невимушену, веселу атмосферу серед майбутніх геніїв, надати їм можливість творчого самовираження, розвинути в них почуття впевненості в собі й активне ставлення до життя», — заявили організатори свята. У 1984 році Міжнародна конфедерація шульг на знак протесту проти «праворукого устрою» світу проголосила 13 серпня Міжнародним днем шульги. Шульги складають від 3% до 10% людства. У молодому віці їх більше, у зрілому та літньому — менше: серед 20-річних — 13%, серед 80-річних — менше одного відсотка. У зв’язку з повсюдним припиненням переучування кількість шульг зросла у 3—4 рази.