Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

29 липня, 2010 - 00:00

На Київщині хочуть зрубати найстаріший дуб області

Нещодавно у місті Яготин сесія міської ради вирішувала подальшу долю найстарішого дуба, який зростає на території Київської області. Дуб-патріарх віком приблизно 700 років росте у приватній садибі Катерини Марусецької по вул. Незалежності, 55 у м. Яготин. Через поважний вік дерева внаслідок буревію від нього відламалася велика гілка і впала на дах житлового будинку пані Марусецької. Це пошкодило дах будівлі. Така ситуація виникла вдруге — минулого року велика гілка, що впала з дерева, також пошкодила дах будинку. Торік гроші на відновлення даху були передані пані Марусецькій Київським еколого-культурним центром, цього року — Київською ландшафтною ініціативою. Ці громадські організації опікуються збереженням старовікових дерев — їх лікуванням та наданням їм заповідного статусу, повідомляє Національний екологічний центр України. Однак на сесії міської ради жінка виступила із пропозицією зрубати найстаріший дуб в Київській області під корінь, що й підтримали депутати Яготинської міської ради. Сесія міської ради прийняла рішення відмовити у наданні заповідного статусу 700-річному дубу, який рішенням Київської обласної ради від 10 березня 1994 року зарезервований для оголошення ботанічною пам’яткою природи. Найближчим часом, для забезпечення безпеки людей, які проживають поблизу дуба-велетня, буде проведено обрізання великих гілок, які можуть поламатися під час буревію та завдати шкоди здоров’ю та майну громадян. Дані роботи будуть проводитись Яготинською районною державною адміністрацією під контролем Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Київській області. На наступний тиждень також заплановане обстеження дуба спеціалістами з метою його лікування — для укріплення стовбура та продовження віку дерева. (Продовження теми на стор. ТАЙМ-АУТ ).

Громадськість за створення Дня пам’яті жертв туберкульозу

Громадські організації звертаються до української влади із закликом підтримати ініціативу щодо оголошення 1 серпня — дня смерті Лесі Українки від туберкульозу ? Національним днем вшанування пам’яті жертв туберкульозу, повідомляє «Німецька хвиля». Як розповів співголова коаліції «Зупинимо туберкульоз разом» Віталій Руденко, пропонується ухвалити відповідний правовий акт про відзначення Дня пам’яті жертв туберкульозу, а також розмістити у Києві на площі Лесі Українки, біля її пам’ятника, пам’ятний знак на честь жертв туберкульозу в Україні та всьому світі. «Вже кілька років пропонуємо це, але влада ніколи не цікавилась цією тематикою, тоді як епідемія туберкульозу з 1995 року є єдиною в Україні офіційною епідемією за стандартами Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ)», — нарікає Руденко. День ушанування пам’яті жертв туберкульозу хочуть оголосити, щоб тим самим попередити сучасників про небезпеку цієї хвороби. Руденко каже: «Масово гинуть наші співвітчизники, а до сих пір системного державного реагування на цю страшну епідемію — немає». У коаліції упевнені, що саме історія життя і творчості Лесі Українки є найяскравішим прикладом непереможності людського духу у боротьбі із хворобою. Громадські активісти нагадують, знаменита поезія «CONTRA SPEM SPERO!» стала маніфестом її боротьби із хворобою.

Антарктичний центр шукає полярників для чергової експедиції

В Україні оголошено новий набір бажаючих попрацювати на станції «Академік Вернадський» в Антарктиді в 2011—2012 роках, повідомляє «Українська правда». За рік тут можна заробити до 12 тисяч дол. «Нову експедицію в Антарктиду відправимо в березні, поки що приймаємо заявки», — розповів прес-секретар Національного антарктичного центру Володимир Бочкарьов. Щоб стати полярником, треба п’ять років працювати за спеціальністю (наприклад, електриком, біологом або метеорологом), треба знати англійську або іспанську (спілкуватися з колегами з інших експедицій), вміти користуватися комп’ютером і, звичайно, бути здоровим. Бажаний вік майбутніх полярників — 25—45 років. Тобто люди «у розквіті сил». Також організатори шукають дизеліста-електрика, системного механіка-електрика, системного адміністратора зі знанням англійської мови, лікаря (хірурга, травматолога, анестезіолога) та кухаря. Свої заявки необхідно надсилати на скриньку центру до 30 вересня 2010 року.

Газета: 
Рубрика: