Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

28 липня, 2010 - 00:00

На Буковині археологи виявили стародавнє поселення ремісників

Поблизу села Рідківці Новоселицького району Чернівецької області виявлено унікальну історичну пам’ятку — слов’янське поселення ремісників VIIІ—IX століть. Це перша така давня знахідка на Буковині. Пам’ятку виявили під час археологічної практики студенти ЧНУ під орудою доктора історичних наук Сергія Пивоварова, повідомляє УКРІНФОРМ. Загалом на території краю це друге ремісниче поселення (попереднє відкрив Борис Тимощук у селі Добринівці). Воно було ретельно приховане, адже ремісників охороняли. На території пам’ятки виявлено рештки слов’янської кузні. «Поселення вирізняється великим багатством археологічного матеріалу. Тут знайдено велику кількість виробів із металу, — розповідає Сергій Пивоваров. — Ми вже розкопали чотири споруди. Дві з них виявилися житлами-напівземлянками VIIІ—IX століть. Інші дві — ремісничими майстернями. Всередині замість печей-кам’янок облаштовано робочі майданчики — підвищення у вигляді кам’яних столів. Знайдено залізне ковадло, залишки металу, господарську яму, погріб. Крім того, виявлено наземну споруду — рештки слов’янської кузні». Серед знахідок є унікальна річ — товарний зливок металу овальної форми. Знайдено ремісничий інструмент, предмети побуту, виготовлені із заліза. Поряд знаходилися гострі вироби з кісток тварин, якими робили проколи в шкірі. Крім того, серед знайденого є дуже цікава річ, яка вперше зафіксована в слов’янському матеріалі й свідчить про язичницькі звичаї місцевого населення. Після розкопок і розчищення житла його стали перевіряти металошукачем і біля входу знайшли ніж, забитий кінцівкою вниз. Це свідчить про те, що в житлі здійснили обряд, щоби до нього не потрапляла нечиста сила. Знайшли археологи і чимало предметів, пов’язаних із землеробством, побутових. Окрім того, вперше за останніх півстоліття дослідження слов’янських пам’яток на Буковині знайдено стільки прикрас. Вони дають змогу говорити про етнічний склад населення.

«Эхо Москвы» створило інтернет-проект про Україну

Із понеділка на сайті російської радіостанції «Эхо Москвы» працює окрема сторінка, присвячена українським подіям (http://www.echo.msk.ru/ua/). Новий проект очолив Сакен Аймурзаєв — журналіст, який працював кореспондентом «Эхо Москвы» в Україні впродовж двох років. У своєму блозі проект «Эхо Москвы/Украина» він прокоментував так: «Хтось побачить у цьому нашу причетність до проекту «Руський світ», бажання включити Україну в «канонічну територію» «Эхо Москвы». Хтось розцінить нашу сторінку як провокацію, ліберальний проект, за допомогою якого ми критикуватимемо Януковича, шукатимемо сліди кривавого КДБ в Україні й молитимемося на Обаму. Звичайно, ми займатимемося й тим, і іншим...» Цю сторінку Сакен вважає «довгоочікуваним майданчиком, через який російські користувачі дізнаються про багатьох гідних, розумних, відчайдушних людей, які живуть в Україні. А українці зрозуміють, що думка Затуліна не єдина...» У рамках нового проекту свої думки щодо українських подій уже висловили російські політичні та громадські діячі, публіцисти, зокрема, Михайло Горбачов, Валерія Новодворська, Борис Нємцов, Артемій Троїцький, Леонід Млєчін, Олексій Венедиктов, а також низка українських журналістів Києва, Одеси, Дніпропетровська. Багато своїх перших реплік на сайті «Эхо Москвы/Украина» присвятили візиту до України патріарха Кирила. Нагадаємо, що раніше керівництво «Эха» заявляло про намір створити окрему редакцію радіостанції в Україні, але цього так і не вдалося зробити. «Ми впродовж восьми років намагалися відкрити «Эхо Москвы» в Києві. Умовно — «Эхо Киева». І з різних причин, перш за все юридичних, нам це не вдавалося зробити», — розповів головний редактор радіостанції Олексій Венедиктов у інтерв’ю «Українській правді» від 17 червня цього року.

Українки вдруге поспіль перемогли на чемпіонаті Європи

У німецькому Лейпцігу завершився чемпіонат Європи з фехтування. Збірна України здобула золоту, дві срібні й бронзову медалі. У загальному заліку наша команда поступилася італійцям, росіянам і німцям, повідомляє «Gazeta.ua». У перший же день чемпіонату «бронзу» здобув шабліст Олег Штурбабін із Нетішина Хмельницької області. Пізніше він із Андрієм Ягодкою, Дмитром Бойком і Дмитром Пундиком став «срібним» призером командної першості. Цей здобуток можна вважати несподіваним, бо українці виступали без «бронзового» призера Олімпіади-2004 Владислава Третяка і чемпіона світу 2003 року Володимира Лукашенка. Іще одне «срібло» здобули шпажисти. У фінальній сутичці Богдан Нікішин, Дмитро Карюченко, Максим Хворост і Ігор Рейзлін поступилися угорцям — 39:45. Основні сподівання українці покладали на шаблісток. Зокрема, — на віце-чемпіонку світу Ольгу Харлан в особистій першості. Цьогоріч Ольга відзначилася перемогами на етапах гран-прі у французькому Орлеані та в італійській Лемеції-Терме і вчетверте поспіль стала кращою на юніорському чемпіонаті світу. У Лейпціг українка їхала фавориткою. Однак у чвертьфіналі Ольга поступилася німкені Сесіль Клемм. У фінальній сутичці командної першості українки зійшлися з росіянками. До цього поєдинку Ольга Харлан, Олена Хомрова, Галина Пундик і Ольга Жовнір розгромили німкень — 45:25 та угорок — 45:30.

Газета: 
Рубрика: