Коаліція обрала членів Нацради з ТБ і радіо
Верховна Рада обрала чотирьох членів Нацради з питань телебачення та радіомовлення. Парламент обрав Євгена Баранова (249 голосів «за»), Оксану Єлманову (250 голосів «за»), Ірину Опілат (249 голосів «за») і Миколу Фартушного (362 голоси «за»). Після голосування депутат від НУ-НС Ірина Геращенко заявила, що це рішення — «плювок в обличчя не опозиції, а громадських організацій», які висували свої кандидатури. За її словами, тепер «Колесніков і Ахметов стоятимуть у черзі до приймальні Хорошковського», щоб отримати ліцензії на мовлення, повідомляє Олена ЯХНО, «День».
Генпрокурор обіцяє «завершити» «справу Гонгадзе» до кінця літа
«Справа Гонгадзе» буде завершена в липні-серпні цього року». Про це заявив генеральний прокурор України Олександр Медведько під час вчорашнього засідання Громадської гуманітарної ради. Також під час засідання Ганна Герман оприлюднила концепцію громадського теле та радіомовлення України. Згідно з нею громадське мовлення створюватиметься на базі державних ЗМІ — Національної телекомпанії України та Національної радіокомпанії України та фінансуватиметься з бюджету. Громадські слухання стосовно згаданої концепції призначені на вересень цього року, після чого буде сформульовано відповідний законопроект, повідомляє Марія ТОМАК, «День».
Британська Рада та МОН України розпочинають спільну програму для школярів
Учора відбулося укладення Меморандуму про співпрацю між Британською Радою в Україні та Міністерством освіти й науки України в рамках міжнародної програми «Навчаймося разом», повідомляє прес-служба Британської Ради в Україні. Програма сприяє встановленню тривалих партнерських зв’язків між школами Великої Британії та понад 60 країнами світу. На момент старту програми учасниками з України стали 10 загальноосвітніх шкіл, які були відібрані за результатами відкритого конкурсу. Ще 20 шкіл долучаться до проекту наступного року. Кожна школа-учасниця приєднається до партнерської групи, яка включатиме одну школу з Великої Британії та три школи з інших країн Європи. Програма «Навчаймося разом» створювалась у співпраці з керівниками освіти, управліннями освіти та освітянами у відповідь на універсальну потребу учнів з усього світу пізнавати інші культури, знайомитись із однолітками та вчитися жити й працювати в новому глобальному світі.
Уперше — День кримськотатарського національного прапора
Минулими вихідними вперше в своїй історії кримські татари відзначали День кримськотатарського національного прапора. Урочистості проходили в Сімферополі, в селищі Гвардійське Сімферопольського району. Головним символом свята став величезний прапор площею 252 квадратні метри (21 метр завдовжки і 12 завширшки), який подарував кримським татарам голова Асоціації взаємодопомоги та культури кримських татар у м. Бурса Аднан Суєн, який проживає в цьому турецькому місті. Кримськотатарський національний прапор був розміщений на центральній площі Сімферополя. На урочисте святкування приїхало понад дві тисячі людей із різних регіонів Криму та південних областей України. Цього дня відбулися конкурс малюнка на асфальті «Бізім тараф», фотоконкурс «Байраг’», дегустація кримськотатарських національних страв і показовий виступ борців у національній боротьбі «Куреш». Відбувся також автопробіг, у якому взяли участь більш як 40 автомобілів. Учасників свята привітав голова меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемільов. Він сказав, що День кримськотатарського національного прапора сприяє об’єднанню кримськотатарського народу й формуванню його патріотичних почуттів. Рішення про національний прапор було ухвалене 1991 року на II курултаї кримськотатарського народу. Тоді делегати просто підтвердили рішення I курултаю 1917 року, який символом кримських татар затвердив прапор блакитного кольору із зображенням тамги. А 10 травня 2010 року меджліс підтримав пропозицію громадських організацій про встановлення Дня кримськотатарського національного прапора 26 червня, тобто в день першого дня роботи II курултаю 1991 року. Свято закінчилося грандіозним концертом за участю зірок кримськотатарської естради, відеозверненнями голови Асоціації взаємодопомоги та культури кримських татар у м. Бурса (Туреччина), представників організації «Джемаат» (Росія) і чудовим салютом. Повідомляє Микола СЕМЕНА, Сімферополь.