Рівнянин виграв справу проти міськвиконкому
Андрій Шнурук судився з міською владою протягом трьох років. Каменем спотикання стала якість надання комунальних послуг. Нещодавно міський суд таки задовольнив адміністративний позов рівнянина. Пан Шнурук переконує — відстоювати свої права виявилося непросто. Чоловік хотів у законний спосіб змусити міську владу ухвалити рішення, відповідно до якого буде визначено періодичність та строки виконання робіт з надання послуг з утримання житла в Рівному. Однак спочатку міський суд відмовився задовольнити його вимоги. За два роки Львівський апеляційний адміністративний суд за результатами оскарження залишив відповідне рішення суду першої інстанції без змін. Та чоловік вирішив не здаватися. Цьогоріч Вищий адміністративний суд України скасував попередні рішення судів і повернув справу на новий розгляд. Врешті-решт Рівненський міський суд визнав бездіяльність виконавчого комітету Рівненської міської ради протиправною і зобов’язав цей орган влади у двомісячний термін підготувати проект та затвердити рішення, відповідно до якого буде визначено структуру тарифів, періодичність та строки виконання робіт з надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у Рівному. «Постанову суду, яка поклала на виконком обов’язок затвердити вказане рішення, сьогодні оскаржує місцева влада в апеляційному порядку, — коментує ситуацію Микола Глотов, юрист Рівненськогї обласної громадської організації «Комітет виборців України», який був представником пана Шнурука в суді. — Як на мене, то чиновники просто тягнуть час. Наприклад, у Кривому Розі таке рішення було затверджено ще 2008 року. Однак будемо сподіватися, що нам все ж таки вдасться у правовий демократичний спосіб змусити місцеву владу прийняти рішення, яке дасть змогу вирішити комунальну проблему, що турбує багатьох мешканців Рівного». Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне.
Міські хроніки житомирського історика
Днями вийшов друком перший випуск із серії книг «Історичні етюди про Житомир», започаткованої старшим викладачем кафедри історії України історичного факультету Житомирського державного університету імені Івана Франка Геннадієм Махоріним. Це, швидше, популярне, ніж наукове видання, тому що автор вибрав жанр коротких оповідок про ті чи інші сторони життя міста. Основою послужили періодичні видання тих часів (зараз їх назвали б мас-медіа), архівні та інші джерела. Цей випуск охоплює період кінця ХІХ і початку ХХ століття, в ньому можна знайти цікаві історії про тодішні умонастрої та звички житомирян, демографічну статистику із зазначенням статі, соціального стану (городяни поділялись на 12 категорій), віросповідання, кількістю народжених і померлих, дані про ціни на міську землю, продукти, певні послуги. Згідно з наведеною інформацією, загалом у 1899 році в Житомирі проживало майже 80 тис. чоловік (з них 30 тис. православних і трохи більше євреїв). На ті часи це була достатньо поважна цифра, особливо якщо пригадати, що відмітку у 100 тис. жителів Житомир перейшов лише на початку 60-х років. Із книжки також можна дізнатися, як з’явилися у Житомирі велосипеди, кінематограф, про культурне дозвілля житомирян, зокрема, відвідини театру, про страйк асенізаторів, боротьбу з пияцтвом тощо. Словом, є достатньо неординарної інформації навіть для житомирян не в першому поколінні, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День», Житомир.
У Тимошенко від заяв Азарова «просто серце розривається»
Лідер Блоку свого імені, Юлія Тимошенко звинувачує прем’єр-міністра Миколу Азарова в маніпулюванні статистичною інформацією, передає УНІАН. «Коли підбивали підсумки ста днів роботи Азарова, я просто дивилася його повідомлення і думала, що мабуть цинізму немає жодної межі в сьогоднішній політичній команді України. Тому що ця людина говорить, що вони досягли 6% зростання ВВП, — у мене просто серце розривається від такої інформації, тому що я знаю, наскільки це неправда», — наводить прес-служба слова Тимошенко під час візиту до Миколаївської області. Крім того, як заявила Тимошенко, за час перебування Азарова на посаді прем’єра прямі інвестиції України скоротилися на 29%. «Падіння обсягів виробництва (квітень до березня) в Україні згідно із держстатистикою було 1,8%, а другий місяць, коли він зараз уже травень до квітня показував, — там падіння 2,8% за один місяць», — додала Тимошенко. Окрім цього, вона розкритикувала залучення позик у Росії, які, за наявною у неї інформацією, в сумі складають чотири млрд. доларів. «Якщо за сто днів, по суті, чотири мільярди доларів, причому під відсотки в три рази вищі, ніж дає МВФ, якщо Цушко оголосив, що криза завершилася, навіщо такі гроші брати — і плюс емісії до 20 мільярдів?» — обурилася лідер БЮТу. Тимошенко також розкритикувала центральну пресу за пропаганду дій влади. Як уже повідомлялося, Янукович і прем’єр-міністр Микола Азаров оцінюють зростання ВВП у січні — травні на рівні 6,1%.
Світла пам’ять...
У вівторок родина володимир-волинського міського голови Петра Даниловича Саганюка провела в останню путь берегиню свого роду — Ніну Андріївну. Мати відомого на Волині політика і чиновника, якого громада обирає міським головою уже вчетверте, було за 80, та вона до останнього жила в рідному селі Жовтневе і не піддавалася на вмовляння дітей перебратися жити до них. У селі її знали як людину чесну, життєрадісну, просту, працьовиту. Вона прожила непросте життя, бо рано померли чоловік і старший син. Але зуміла виконати на цій землі своє головне призначення — пронесла крізь роки і лихоліття любов до рідної землі, до людей і виховала такі ж почуття у дітей та онуків. Важко знайти слова розради, коли помирає найдорожча на світі людина, яка дала життя, тим більше знаючи, з якою синівською теплотою ставився Петро Данилович Саганюк до матері.
Головний редактор і журналісти «Дня» висловлюють глибокі співчуття Петрові Даниловичу та його родині.
Світла пам’ять.