Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

9 червня, 2010 - 00:00

Звуки сьогодення та майбутнього

9 червня в Концертному залі Національного спілки композиторів України пройде творчий вечір «Теплий вітер» Вікторії Польової. На сьогодні вона є одним з цікавих і найбільш яскравих українських композиторів. У концерті візьмуть участь: ансамбль «Київська камерата» (диригент Валерій Матюхін), Богдана Півненко (скрипка), Тамара Ходакова (сопрано), а також провідні українські музиканти. У програмі прем’єрне виконання в Україні твору «No man is an Island» на текст Джона Донна для голосу, струнних і фортепіано. Працюючи в симфонічному, хоровому, камерно-інструментальному жанрах, композитор пише музику, яка хвилює слухачів присутністю потужного світлоносного початку і свіжістю інтонацій. До речі, композиція Вікторії Польової «Теплий вітер» у виконанні Гідона Кремера, Андрія Пушкарьова (вібрафон) і камерного оркестру «Кремерата Балтика» вже звучала в концертних залах Парижа, Відня, Берліна, Дрездена, Мадрида, Валенсії, Шанхая, Сеула, Сінгапура і Сан-Франциско. Твори композитора виконуються на найбільших міжнародних фестивалях сучасної музики. Польова — володар багатьох винагород і конкурсів — імені Бориса Лятошинського (Україна), «Spherical Music» (США). А ще Вікторія — давній друг Київського музею Булгакова, їй належить електроакустична інсталяція «Кімнати будинку Турбіних», написана для постійної експозиції музею. Її твори неодноразово звучали на журфіксах, а цього року (у Міжнародний день музеїв) композитор виконала свої фортепіанні твори в просторі нової виставки «Майстер і Маргарита», повідомляє Ольга САВИЦЬКА.

В Україні з’явилась SMS-газета

В Україні стартував сервіс оперативного інформування на мобільні телефони OperNews, повідомляє УНІАН. За словами керівника Сервісу оперативного інформування OperNews Мар’яна ПОЧТАР, вся інформація про останні новини надходитиме на мобільні телефони передплатників сервісу OperNews, які зможуть отримувати повідомлення, перебуваючи як в Україні, так і за її межами. «Якщо говорити про головні особливості сервісу оперативного інформування, то, звичайно, що першим і головним принципом є його оперативність. Ми собі дали люфт — від моменту, коли інформація з’являється в інформаційному просторі, до того, як про неї дізнаються наші передплатники — це всього три хвилини», — сказала М. ПОЧТАР. За її словами, сервіс орієнтовано в першу чергу на політиків, представників органів влади й бізнесу, журналістів, зацікавлених у оперативному інформуванні й, відповідно, в оперативному реагуванні на ті чи інші події. «Другою причиною, яка служила тому, аби сервіс був створений і запущений, є небезпека цензури в Україні. Власне, наш сервіс жодним чином не має ні політичних власників, ні політичних преференцій. Тому все, що відбуватиметься, якщо подія потрапила в найважливіші, звичайно ми будемо інформувати», — зауважила М. ПОЧТАР. УНІАН виступає інформаційним партнером сервісу оперативного інформування OperNews.

Пішов із життя корифей української соціології

3 червня 2010 року пішов із життя Володимир Леонідович Оссовський — професор кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія», корифей української соціології.

Володимир Леонідович народився 2 жовтня 1935 року в Одесі. Закінчив Одеський державний університет ім. І.І. Мечникова (1960), аспірантуру Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка (1968). Викладав у сільській школі (1961—1963), потім в Одеському політехнічному інституті (1963—1966), Київському інституті народного господарства (1968—1970), був старшим науковим співробітником Інституту філософії АН України (1970—1979) та завідувачем відділу Інституту філософії АН України (1979—1989). Протягом 1989—1990 рр. працював в Інституті політології та соціального управління, 1990—1992 рр. — у Секретаріаті Верховної Ради України. У 1992—1993 обіймав посаду завідувача відділу Інституту філософії НАН України, а у 1993—1996 — заступника директора Інституту соціології НАН України. З 1997 до 2010 р. був професором кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Наукові й дослідницькі інтереси професора Оссовського зосереджувалися в галузі соціології громадської думки, соціології масових комунікацій, методології соціологічних досліджень. Володимир Леонідович є автором понад 80-ти наукових праць.

Саме професору Оссовському випало багато років поспіль викладати кожному новому поколінню студентів-соціологів Могилянки ази соціологічної науки, до того ж викладати так, що мало хто залишався байдужим.

Згадуючи Володимира Леонідовича, мимоволі запитуємо себе, а чи змогли би ми, проживши довге нелегке життя, зберегти відвертість і доброзичливість, готовність за першим покликом прийти на допомогу, високий професійний рівень, уміння і бажання знову й знову терпляче відповідати на нескінченні «Чому?» кожного нового покоління юних соціологів. А Володимир Леонідович міг...

Викладачі кафедри соціології, співробітники НаУКМА.

Газета: 
Рубрика: