Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

27 травня, 2010 - 00:00

Через два роки в Україну приїде Папа Римський

Святий престол прийняв запрошення для Папи Римського Бенедикта XVI відвідати Україну 2012 року, нині встановлюється конкретна дата, передає УНІАН. Як повідомляє релігійно-інформаційна служба України, про це розповів архієпископ Мечислав Мокшицький під час IV робочої зустрічі католицьких єпископів України. 2012 року Львівська архідієцезія святкуватиме 600-річчя перенесення єпископської столиці з Галича до Львова. За словами архієпископа, в Римо-католицька церкваУкраїни молитиметься, щоб у цих торжествах взяв участь Папа Римський.

У Кіровограді відзначили день народження Марка Кропивницького

170-ту річницю з дня народження видатного діяча української культури, засновника й ідейного батька театру корифеїв Марка Кропивницького урочисто відзначили в Кіровограді. Святкування відбулося у відділі обласного краєзнавчого музею — меморіальному музеї М. Кропивницького, де за життя актора й драматурга на театральні посиденьки часто збиралися друзі й однодумці. На подвір’ї музею зібралися представники кіровоградської влади, театрали, інтелігенція, студентська молодь. Гості свята переглянули уривки з вистав «Чмир», «Пропала грамота», «Мартин Боруля», а також музичні твори, що любив слухати і виконувати Марко Лукич: «Де ти бродиш, моя доле?», романс «Соловейко» (автор музики і слів — сам Кропивницький). Як зазначили в управлінні культури й туризму облдержадміністрації, чергове свято театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти», що проходитиме восени за традицією на Хуторі Надія, також буде присвячено ювілейній даті з життя «українського Шекспіра». На жаль, будівлю обласного театру імені Кропивницького — колиски вітчизняного професійного театру — до цього часу відреставрувати не вдалося через фінансові труднощі та відсутність єдиного проекту реконструкції. Рік тому театр рішенням надзвичайної комісії було закрито через аварійний стан, повідомляє Людмила МАКЕЙ, Кіровоград.

Генеральна прокуратура зацікавиться піцерією біля Музею Симоненка в Черкасах

Як уже повідомляв «День», піцерію «Боттічеллі» побудували в Черкасах взимку цього року, хоча подібне розміщення і заборонено законодавством. Будинок, у якому розміщується піцерія та кімната-музей Василя Симоненка, є пам’яткою архітектури (його проектував архітектор Владислав Городецький). У підвалі будинку власники піцерії зробили зал для дискотеки і звідти лунає гучна музика, яка в черкащан чомусь зовсім не асоціюється із творчістю Симоненка. Більше того, вона, м’яко кажучи, заважає відвідувачам музею слухати аудіо-записи із голосом Василя Симоненка, які постійно лунають у кімнаті, що колись була робочим кабінетом поета. А нещодавно власники закладу облаштували літню терасу, яку винесли за межі будівлі, таким чином загороджуючи вхід до редакції газети «Черкаський край» та музею Симоненка. «Я 40 років маю честь працювати у редакції газети «Черкаський край», піднімаюся тими ж сходами, що ними колись ходив Василь Симоненко... Невже ми не можемо захистити той єдиний куточок у нашому місті, який пов’язаний із поетом?» — запитує журналістка Ганна Шквар. Вона звернулася по допомогу до заступника голови Верховної Ради Миколи Томенка. «Я знаю цю історію. Звісно, місцева громада тут мусить активно діяти. А я, в свою чергу, звернуся до Генеральної прокуратури. Ще взимку, коли відкривав меморіальну дошку на будівлі редакції, ми з тими людьми провели розмову. Але вони не сприйняли наш толерантний підхід упорядкувати свою діяльність і узгодити її з контекстом пам’ятки. Якщо вони не вплинуло наше прохання, то будемо діяти більш радикально. Я зроблю все можливе, щоб до Василя Симоненка не треба було йти таким складним шляхом», — запевнив Томенко. Як стало відомо, депутати Черкаської облради вже давно звернулися до обласної прокуратури з проханням перевірити діяльність піцерії «Боттічеллі». Проте відповіді досі не отримали, повідомляє Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.

У Київському зоопарку загинула біла верблюдиця

У Київському зоологічному парку загинула 4-річна біла верблюдиця Мая. Ветеринари зоопарку підозрюють отруєння. Як повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на прес-службу зоопарку, нездужання у тварини почалося ще 20 травня. Верблюдицю відокремили від групи, і впродовж 5 днів ветеринари зоопарку цілодобово проводили реанімаційні заходи, але врятувати її не вдалося. Кров загиблої верблюдиці буде передано на токсико-хімічну експертизу, труп, — на кафедру фізіології Національного університету біоресурсів і природокористування України, повідомили в прес-службі. За фактом загибелі тварини дирекція зоопарку розпочала службове розслідування. «Охороною зоопарку в середу ввечері біля вольєри з верблюдами було помічено підозрілого чоловіка у віці 40-45 років, середнього зросту, з сережкою, який перебував там тривалий час. Того ж дня, під час вечірнього обходу, робітниками було виявлено у вольєрі варену картоплю, яка не входить до раціону тварин», — пояснюється в повідомленні прес-служби. Дирекція зоопарку звертається до керівництва столичної міліції з проханням розглянути питання про організацію охорони тварин, оскільки зоопарк не має можливості забезпечити належний нагляд своїми силами.

Газета: 
Рубрика: