Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

27 квітня, 2010 - 00:00

Уряд отримав підтримку ЄБРР

Вчора, всупереч елементам політичної нестабільності, які виникли в Україні в результаті підписання угоди про продовження оренди військово-морської бази ЧФ у Севастополі, український уряд отримав явну підтримку з боку Європейського банку реконструкції та розвитку. Президент ЄБРР Томас Міров зустрічався в Києві з прем’єр-міністром України Миколою Азаровим, а ще за годину — з Президентом України Віктором Януковичем.

Проміжок між переговорами з лідерами країни Міров заповнив прес-конференцією для українських журналістів у новому київському офісі банку, де вперше проводився такий захід. Ситуацію довкола Севастополя він не став коментувати і, мабуть, варто відзначити як найцікавішу його цитату наступні слова: «Мій візит і зустрічі проходять на тлі й на ѓрунті дуже гарячої підтримки ЄБРР починань України, і наш візит є справою ЄБРР в Україні».

Глава ЄБРР підкреслив, що банк має намір інвестувати цього року до України стільки ж, скільки й минулого року — 1,5 мільярда дол. Відповідаючи на запитання «Дня», він сказав, що між ухвалою ЄБРР і відновленням співпраці між Україною та Міжнародним валютним фондом немає прямого юридичного зв’язку, але все ж таки банк хотів би знати висновки МВФ щодо бюджету України, дефіцит якого повинен становити не більше 6% ВВП, включаючи 1% дефіциту НАК «Нафтогаз України». А саме ці питання, за словами Мірова, зараз активно обговорюються представниками МВФ і України, і домовленість України з МВФ означатиме позитивний сигнал також і для українських проектів ЄБРР. Реалізація наміченого, за словами президента ЄБРР, багато в чому залежатиме від активності дій української влади, зокрема, що стосується надання відповідних гарантій.

Президент банку підкреслив, що 2010 року пріоритетом інвестування ЄБРР в Україні стане державний сектор, якщо влада зуміє створити для цього необхідні передумови. Серед галузей, в які намічається вкласти гроші банку, Міров назвав будівництво ліній високовольтних електропередач, модернізацію гідроелектростанцій, подальший розвиток пан’європейського автомобільного «коридору» Київ-Чоп, модернізацію газотранспортної інфраструктури, повідомляє Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ, «День».

Українська Венеція без світла

Третій тиждень поспіль місто Вилкове Одеської області залишається без електрики. Тут міняють дерев’яні основи ліній електропередач. У зв’язку з цим, за різними даними, без світла залишилися майже 4 тисячі людей, а це приблизно половина населення української Венеції. «Світло вперше вимкнули наприкінці березня. Немає гарячої води, не працюють холодильники. Діти не можуть зробити уроки. Магазини перестали замовляти м’ясо й молоко — їх ніде зберігати», — розповідає інженер Віктор Станчев. Жителі Вилкове неодноразово зверталися до міськради і РЕС із проханням виконувати ремонтні роботи лише вночі. У відповідь їм радили потерпіти. У диспетчерській кілійського РЕС, у підпорядкуванні якого перебуває й Вилкове, пояснюють, що світло увімкнуть до 30 квітня. Проте після травневих свят електроенергію знову відключать. Але вже в інших районах міста. В Одеській ОДА зазначають, що тривалість ремонту пояснюється тим, що ремонтують маже 10 км комунікацій. Таким чином, відключення світла відбуваються у всіх районах міста по черзі. Обіцяють, що повністю закінчать ремонт уже влітку. Мешканці Вилкове запитують: коли саме? Адже літо — це три місяці, повідомляє Богдан ДИМОВСЬКИЙ, Одеса.

В Одеській області створюють морську раду

Колегія юристів морського права ініціює перед Одеською обласною державною адміністрацією створення Морської ради регіону. В обѓрунтуванні свого звернення на ім’я голови Одеської ОДА Едуарда Матвійчука Колегія юристів звертає увагу на необхідність встановлення статусу Одеського регіону та самої Одеси як «морської столиці» і необхідність розробки низки програм та заходів для затвердження такого статусу. Іншим важливим чинником є встановлення обов’язкового погодження з Одеською ОДА кадрових питань у ході призначення, звільнення і продовження контрактів для керівників органів виконавчої влади на місцях та керівників державних підприємств, що знаходяться в підпорядкуванні центральних міністерств. «Практика морських рад є нормальною для багатьох країн світу. Особливо це актуально там, де морська галузь є ключовою в економіці регіону. В Одесі саме така ситуація», — говорить юрист Сергій Толль. Колегія наводить як приклад такий орган у Санкт-Петербурзі. Там рада близько 10 років здійснює інформаційно-аналітичне, наукове забезпечення реалізації в Санкт-Петербурзі національної морської політики Російської Федерації. Він розробляє підготовку пропозицій і рекомендацій уряду Санкт-Петербурга, які сприяють якнайповнішій реалізації геополітичного, транспортного, промислового, військово-стратегічного, наукового, освітнього і культурного потенціалів Санкт-Петербурга у сфері морської діяльності. Морська рада на Одещині планується як постійний дорадчий орган при голові обласної адміністрації. Створення цього органу продовжить затверджену законодавством роботу щодо сприяння і вдосконалення збалансованості інтересів держави, громадськості і підприємців Одеського регіону. Сьогодні питання про створення консультативного органу знаходиться на розгляді голови Одеської ОДА Едуарда Матвійчука, повідомляє Богдан ДИМОВСЬКИЙ, Одеса.

Газета: 
Рубрика: