Володимир СЕМИНОЖЕНКО: Протидія поширенню туберкульозу та ВIЛ/СНIДу має стати загальнонаціональною справою
«Держава фактично самоусунулася від відповідальності за політику з протидії небезпечним інфекціям. Від сумнівного лідерства за поширенням туберкульозу і ВІЛ/СНІДу Україна має знов стати лідером у боротьбі з ними», — наголошує віце-прем’єр-міністр України. В. Семиноженко також зазначив, що для цього Національна рада з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу домагатиметься ефективнішого використання бюджетних коштів і належного фінансування Загальнодержавної програми протидії захворюванню на туберкульоз у 2007—2011 роках, дефіцит фінансування якої становив останнім часом 35—40%.
Донецький суд знову відбирає звання Героя України: тепер — у Романа Шухевича
Донецький адміністративний апеляційний суд скасував указ Віктора Ющенко про присвоєння Роману Шухевичу звання «Герой України», повідомляє Gazeta.ua. Суд задовольнив апеляційну скаргу професора Донецького медуніверситету Анатолія Соловйова по його позову до екс-президента Віктора Ющенка. Представником позивача у справі виступав адвокат Володимир Оленцевич. Підставою для такого рішення суду стало те, що Шухевич ніколи не був громадянином України. Представників Віктора Ющенка в суді не було. Вони проігнорували запрошення на засідання. Рішення суду: визнати указ незаконним і скасувати. Постанова набула чинності з часу її оголошення. Раніше Оленцевич заявляв, що Степан Бандера і Роман Шухевич не можуть бути героями, тому що ніколи не були громадянами України. Нагадаємо, що 2 квітня Донецький окружний адміністративний суд також визнав незаконним та скасував указ Віктора Ющенка про присвоєння Степану Бандері звання «Герой України».
На малій батьківщині Iвана Марчука відкрили його музей
Стрічку на вході до музею лауреата Шевченківської премії, народного художника України Івана Марчука, який розмістили у школі села Москалівка Лановецького району, що на Тернопільщині, перерізав сам винуватець події. У Москалівці він народився і серед мальовничої природи черпав своє натхнення, яке вилилося на полотна. З чотирьох тисяч робіт Івана Марчука, які є на всіх континентах планети, майже 30 — у рідному селі. Окрім них, у музеї зібрано дитячі та юнацькі світлини, документи, публікації про його роботи і виставки. Справжнє мистецьке свято влаштували для свого славетного односельця у Москалівці. На торжество прибули і рідні з Ланівців, і друзі з Тернополя та Києва «Я недолюблений», — зізнається Іван Марчук. Але у рідному селі сімдесятитрирічний геній сучасності «оживає», бо є тут щирість, яку неможливо купити, повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.
Сьогодні у Києві облаштують сквер ім. Василя Стуса
Сьогодні, у Всесвітній День Землі, Святошинською районною організацією Української народної партії буде проведено екологічне облаштування у сквері ім. Василя Стуса, що на перетині проспектів Перемоги і Палладіна у Києві. У програмі: прибирання сміття, саджання молодих дерев, планування природних та монументальних об’єктів. Нагадаємо, 29 лютого Київрада ухвалила рішення про заснування скверу ім. Василя Стуса, боротьба за який точилася три роки.
Пересопницьке Євангеліє побачать і в Луцьку
Музей волинської ікони став однією з небагатьох установ, котрі отримали факсимільне видання Пересопницького Євангелія. Широкому загалу ця безцінна книга відома найперше тим, що саме на її оригіналі присягають українські президенти. Пересопницьке Євангеліє називають незрівнянним зразком українського живопису та рукописної книги, його було створено ще у XVI столітті, це перший із відомих в Україні перекладів священного тексту Євангелія книжною староукраїнською мовою. Два з половиною роки тому Київська митрополія Української православної церкви спільно з Національною академією наук України розпочала масштабний видавничий проект з відтворення Пересопницького Євангелія. Аби зберегти раритетність видання, його видали невеликим накладом у 1000 примірників. Один з них отримав Музей волинської ікони на знак подяки за велику роботу зі збереження пам’яток українського мистецтва. Факсимільне видання музею передав предстоятель Української православної церкви митрополит Володимир. Пересопницьке Євангеліє, як і оригінал Чудотворної ікони Холмської Богоматері, який тут зберігається, має стати ще однією окрасою багатої музейної експозиції. Книга важить 9 кг 300 г, видавці відтворили початкову оправу — тиснений шкіряний оклад, оздоблений металевими медальйонами, рукопис має пишні орнаменти, і жоден з них не повторюється. Спеціалісти стверджують, що за красою оформлення він не має рівних серед відомих в Україні рукописів. До речі, директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк повідомив, що й Музей волинської ікони зможе зробити достойну виставку зі своєї експозиції у Софії Київській, яка відбудеться у кінці літа, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк.