Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

7 квітня, 2010 - 00:00

Новий проект Фоми

Завтра лідер «Мандрів» Сергій Фоменко усіх запрошує до Музею Івана Гончара у Києві. Там він представить новий проект Фома/Фолк-панк шансон! Цей проект фундаментально відрізняється від концепції гурту «Мадрів». По-перше, мінімалізмом. У ньому лише два учасники: власне, Фома (вокал, гітара) та Данило Денисов (акордеон). По-друге, радикальним стилістичним анархізмом на межі експерименту! Дует абсолютно органічно виконує і старовинну лемківську пісню «Фраіре», і перекладений Сергієм українською знаменитий хіт Богословського та Агатова «Шаланди», що співав Марк Бернес, і фолк-панк бойовик «Карпати»... А також пісню «Джигуне» з яскравим гуцульсько-балканськи колоритом, лірико-епічну думу «Човен» вінницьких авторів Анатолія Секретарьова та Володимира Прилипка.... В рамках події відбудеться запис пілотного мультимедійного live-альбому «Фраіре» та одночасні зйомки декількох відеокліпів на потенційні хіти з майбутнього CD. А вибір пісень, на які зніматиметься відео, зроблено під час живих виступів «Мандрів» у Німеччині, Фінляндії та Україні. Шляхом голосування (тобто, найгучніших оплесків), повідомляє Надія ТИСЯЧНА, «День».

Лікар із Луцька читає напам’ять «Марусю Чурай»

Історичний роман у віршах «Маруся Чурай» кардіолог Луцької міської поліклініки №2 Анатолій Дмитрович Остап’юк почав вивчати ще шість років тому. Відправляючись у відрядження в Челябінськ, взяв у дорогу збірочку, в яку, крім творів Симоненка й Олеся, увійшли поезії Ліни Костенко. І, як кажуть, пропав. «Маруся Чурай» настільки захопила, що вирішив вивчити твір напам’ять.

Вивчав у дорозі, на роботі, коли видавалася вільна хвилинка, удома. 150 сторінок тексту знав назубок уже у кінці минулого, 2009 року. Але звучить твір у його виконанні довгих шість годин... Тому й було задумано творчий проект «Душа тисячоліть себе шукає в творі», автором ідеї якого стала викладач Волинського національного університету Зінаїда Пахолок. Сценічне представлення твору Ліни Костенко відбулося у дні ювілею поетеси на сцені академічного обласного театру ляльок. Режисером моноспектаклю став член Спілки кінематографістів України Віталій Герасимлюк. У ньому Анатолій Остап’юк читає твір від авторки. У виставі поєднані художнє читання, вокал, пантоміма, хореографія. Мистецький вечір став культурною подією у житті Луцька.

Цінувати рідне поетичне слово Анатолія Остап’юка спонукало стажування після закінчення Тернопільського медінституту, яке він проходив в Узбекистані. Була ностальгія за Батьківщиною, яку полегшувало перечитування «Малого Кобзаря» Шевченка. Його молодий інтерн привіз з України. У день народження поета прочитав «Катерину» колегам-землякам з України, і побачив на їхніх очах сльози... Відтоді поетичне слово стало супутником його життя. Працюючи вже на Волині, у Маневицькій райлікарні, Остап’юк вивчив напам’ять поеми Шевченка «Сон» і «Кавказ» і виступав з ними у концертах по селах району. Де б не бував — на наукових конференціях, кардіологічних зібраннях у Києві, Львові, Ужгороді, Полтаві — скрізь організовував поетичні вечори, на яких читав класичну поезію, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк.

Склад РНБО змінився, секретар — залишився

Раїса Богатирьова залишилася секретарем Ради національної безпеки та оборони. Про це зазначається в указі, підписаному Президентом Віктором Януковичем про склад Ради національної безпеки та оборони України, передає «Українська правда». До складу РНБО входять: прем’єр Микола Азаров, міністр закордонних справ Костянтин Грищенко, міністр оборони Михайло Єжель, міністр юстиції Олександр Лавринович та спікер парламенту Володимир Литвин. А також — голова Адміністрації Президента Сергій Льовочкін, генпрокурор Олександр Медведько за згодою, міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов, голова нацбанку Володимир Стельмах за згодою та голова СБУ Валерій Хорошковський. Як відомо, головою РНБО є Президент.

Газета: 
Рубрика: