У Львові постане пам’ятник митрополиту Шептицькому
Вже оголошено відкритий конкурс на найкращу концептуальну ідею пам’ятника, а участь у ньому можуть узяти скульптори з усієї України. Інформацію про конкурс розіслано й у найбільші світові осередки проживання української діаспори, зокрема у Польщу та Канаду. Відтак всі охочі можуть звернутися з авторськими проектами до Львівської курії УГКЦ або до управління архітектури Львівської міської ради. Як розповів «Дню» владика УГКЦ Ігор Возьняк, конкурс триватиме півроку — підсумки підбиватимуть у вересні. «Ми сподіваємося на добрі пропозиції, — говорить владика. — Кілька проектів уже маємо, але вирішили дати скульпторам більше часу. Не хочемо поспішати, бо пам’ятник має бути направду добрим і відображати митрополита як важливу постать і Церкви, й українського народу». Ігор Возьняк сподівається, що скульптори в процесі роботи читатимуть твори Андрея Шептицького, аби глибше пізнати його дух і відобразити це у скульптурі. Також владика зазначив, що Львівська обласна рада готова долучитися до конкурсу в частині фінансової підтримки призерів конкурсу. Обіцяють, що за перше, друге й третє місця скульптори отримають відповідно п’ятдесят, тридцять і двадцять тисяч гривень. Збір коштів на пам’ятник розпочинає й Львівська архієпархія УГКЦ. Вважає за честь та обов’язок виступити співорганізатором конкурсу й Львівська міська рада, про що «Дню» повідомив заступник міського голови з гуманітарних питань Василь Косів — виконком Львівської міської ради вже ухвалив рішення «Про утворення організаційного комітету зі спорудження пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому», до складу якого ввійшли владика УГКЦ Ігор Возьняк, мер Львова Андрій Садовий, заступник міського голови Львова з гуманітарних питань Василь Косів, представники Церкви, скульптори та архітектори. Поки триває конкурс, у Львові шукатимуть місце під пам’ятник. За словами головного художника Львова Володимира Сколоздри, в експертному середовищі обговорюють кілька ймовірних місць, і всі — на Святоюрській площі: у сквері біля будівель «Львівської політехніки», нагорі осі вулиці Листопадового Чину, біля входу на територію собору Св. Юра й у митрополичих садах, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.
Семиноженко запевняє, що його не так зрозуміли
Віце-прем’єр Володимир Семиноженко запевняє, що його заява про входження України в союз з Росією перекручена опозицією. Про це він заявив перед засіданням Кабміну в середу, повідомляє «Українська правда». Він назвав «погонею за відьмами» проект постанови про його відставку. За його словами, він висловлювався за те, що: «Україна має брати участь у всіх глобальних інтеграційних процесах, оскільки Президент Віктор Янукович заявив, що у 2020 році Україна має увійти до двадцятки найрозвиненіших країн. Я думаю, що робота є роботою. Ми її показуємо на прикладі сьогоднішнього засідання, в наших чітких і послідовних кроках. Ну а завдання так званої опозиції — реєструвати постанови, піднімати галас тощо. Краще, щоб вони інтелектуально з нами змагалися».
Гогольfest-2010
З 4 по 19 вересня відбудеться ІV Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва Гогольfest. Вперше його відкриття пройде на майдані Незалежності. За словами організаторів, це буде масштабне яскраве шоу. А саме — спільний проект Центру сучасного мистецтва Дах і легендарного іспанського театру La Fura Dels Baus. (Виступом останнього відкривалися Літні Олімпійські ігри в Барселоні в 1992 році). Побачити шоу зможуть не тільки кияни — планується пряма трансляція церемонії на одному із національних телеканалів. Також Гогольfest-2010 вперше одночасно відбудеться в п’яти містах: Києві, Харкові, Одесі, Львові й Севастополі. Як і зазвичай, у столиці його майданчиком стане музейно-культурний центр «Мистецький арсенал». Нагадаємо, що Гогольfest ставить собі за мету пошук цікавих нових українських та закордонних імен. Цьогоріч у програмі будуть представлені сотні робіт, які охоплюють практично усі напрямки сучасного мистецтва: музику, танець, експериментальний театр, літературу, сценографію, живопис, дизайн, кіно... «За три роки фестиваль перетворився на перспективну міжнародну мережу, — говорить президент Гогольfest Влад Троїцький, яка дозволяє створювати безпрецедентні проекти з учасниками із різних країн світу і презентувати їх як на українському, так і міжнародному рівнях. Гогольfest — це проект реабілітації іміджу України — як внутрішнього, так і зовнішнього. Території фесту — місце зустрічі й діалогу різних культур та світоглядів», повідомляє Надія ТИСЯЧНА, «День».