Литвин отримав від ПР «чорновий» варіант коаліційної угоди
Голова Верховної Ради України Володимир Литвин заявляє про отримання від представників фракції Партії регіонів проекту коаліційної угоди, передає УНІАН. За його словами, у проекті коаліційної угоди, з якою він ще не встиг ознайомитися детально, містяться загальні підходи до формування і діяльності об’єднання фракцій. Спікер повідомив, що «це універсальний документ» і в ньому не вказано, які фракції увійдуть до складу коаліції. Виходить, що «хто хоче, той і буде створювати її». Володимир Литвин підкреслив, що в цьому проекті не міститься жодних кадрових пропозицій та не вказано розподіл посад. Нагадаємо, що 17 лютого голова ВР попросив Раду коаліції впродовж десяти днів надати всі документи, які підтверджують існування коаліції в парламенті, зокрема, 226 підписів народних депутатів. За словами Литвина, це необхідно зробити у зв’язку з набуттям чинності регламенту ВР як закону. Датою, коли Володимир Литвин звернеться до Ради коаліції з вимогою надати документи, які підтверджують її існування, названо 2 березня.
У Києві зруйнувався пам’ятник засновникам міста
У Києві на набережній Дніпра з невідомої причини частково обвалився пам’ятник міфічним засновникам міста — Кию, Щеку, Хориву та їх сестрі Либідь, повідомляє УКРІНФОРМ. Зруйновано частину човна з фігурами братів Щека і Хорива. Як повідомив Павло Ясина, головний інженер «Київзеленбуду» — організації, у чиєму віданні перебуває територія, де розташовано пам’ятник, — обвалення помітили позавчора після 18.00. Причини події невідомі. Пам’ятник на честь засновників Києва було встановлено у 1982 році. Скульптори — В.З.Бородай, М.М.Фещенко. Хорив, Кий, Щек і сестра Либідь, за переказами, що знайшли своє відображення у давньоруських літописах XI—XII ст., були князями у племінному об’єднанні полян і засновниками трьох поселень, що пізніше склали місто Київ. Як зазначив начальник Головного управління охорони культурної спадщини КМДА Руслан Кухаренко, завершити реставрацію планується до Дня Києва. За його словами, через вади у конструкції сталося часткове руйнування цієї архітектурної пам’ятки. Столичною владою було прийняте рішення про негайний демонтаж фігур і проведення термінових реставраційних робіт.
Магістрів поділять на науковців, професіоналів та кар’єристів
Міністерство освіти і науки України затвердило нову концепцію підготовки магістрів, згідно з якою термін навчання зросте до півтора-двох років, тоді як нині діюча розрахована на один рік, повідомляє УНІАН. За словами заступника міністра освіти і науки України Тарас Фініков. За його інформацією освітні програми підготовки магістрів будуть поділені на дослідницькі, які орієнтовані на підготовку майбутнього науковця; професійні, які розвиватимуть професійні й управлінські компетенції людини, кар’єрні — спрямовані на вдосконалення набутих знань, практичного досвіду та підготовку людини до можливої діяльності за межами того професійного поля, в якому він отримав свою першу магістерську підготовку. Він також наголосив, що для дослідницької та професійної магістерських напрямків передбачено дати в повне розпорядження університетам абсолютну більшість навчального часу — від 60% до двох третин. «Магістратура справді стане зоною відповідальності університету, а не зоною відповідальності держави», — додав Т.Фініков. Крім того, за його інформацією, підписано ще два накази МОН, які також є черговими кроками з приведення вітчизняної системи освіти до європейських стандартів. Так, з 2010—2011 року студенти зможуть вибирати 25% професійних дисциплін та отримають можливість одночасно здобувати дві освіти бакалавра.