Овації королеві львівської сцени
Заньківчанка Таїсія Литвиненко відсвяткувала 75-річчя бенефісною виставою Ф. Дюренматта «Візит літньої пані», де зіграла роль Клер Цаханасян, причому в компанії метрів Львівського театру ім. Марії Заньковецької — Федора Стригуна, Богдана Козака та Бориса Міруса. Глядацька зала була переповнена, люди залюбки переглянули виставу, а потім у повному складі залишилися на урочисту частину та невеличкий святковий концерт за участю численних учнів народної артистки. Зі сцени зачитували вітальні телеграми, а надійшло їх чимало з усіх куточків світу. Не забули про ювілей Таїсії Йосипівни колеги зі столичного Театру ім. Івана Франка та міністр культури та туризму України Василь Вовкун. Величезний кошик квітів на сцену винесли від прем’єр-міністра Юлії Тимошенко. Привітали артистку обласна та міська влади — «За бездоганну працю і високий талант», а мер Львова від імені громади схилив перед пані Литвиненко не тільки голову, а й коліна. Багато гарних слів на адресу артистки прозвучало цього вечора й від її колег-заньківчан. Отримала Таїсія Йосипівна й високу нагороду від Церкви — орден Святої праведної Анни ІІ ступеня, який вручив Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.
Львів уболіває за олімпійців з України
Із нагоди початку ХХІ Зимових олімпійських ігор у нашому місті підняли Державний прапор України та прапор Національного олімпійського комітету. На льодовій ковзанці (на пл. Ринок) відбувся показовий виступ дорослих та дитячих команд із хокею. Цього разу львів’яни вболіватимуть особливо палко, підтримуючи чотирьох своїх земляків — спортсменів-саночників. Євген КРАВС.
Дніпропетровська школа матиме ім’я Чорновола
У Дніпропетровську одна зі шкіл, розташованих у лівобережній частині міста, носитиме ім’я відомого українського дисидента й політика, лідера Народного Руху України В’ячеслава Чорновола. Постанову про це ухвалив Кабінет Міністрів України, який підтримав ініціативу шкільного колективу та міського управління освіти. «Ми йшли до цієї події цілий рік, — розповідає директор СШ №147 Ігор Мицик. — Іще з минулої весни почали активно проводити роботу: організували у школі чимало заходів, присвячених життю і діяльності В’ячеслава Чорновола. Побували на його батьківщині в селі Єрки Черкаської області, а також у школі, яку він закінчив із золотою медаллю. Для того, аби зібрати експонати для кімнати-музею, моя донька відвідала Мордовію, де В’ячеслав Максимович знаходився в ув’язненні. А шкільний фотограф зробив знімки у пам’ятних місцях, пов’язаних із його життям і діяльністю». Крім того, у школі написали дві пісні, присвячені засновникові Народного Руху України. Їх виконували, коли торік у грудні до школи приїжджала сестра В. Чорновола — Валентина Максимівна. Вона виступила перед школярами й розповіла чимало цікавих епізодів із життя свого брата. За словами директора, ініціатива про привласнення СШ №147 імені В. Чорновола обговорювалася на шкільній конференції та була схвалена педагогами й учнями одноголосно. «Я певен, — пояснює І. Мицик, — що В’ячеслав Чорновіл гідний щирої пошани. І коли б не трагічна загибель, він зміг би зробити для України дуже багато. Нас захоплюють риси його характеру: він був напрочуд чесною людиною». Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ.