У медустанови України нагрянуть перевірки
Із-під завалів у лікарні Луганська, де напередодні прогримів вибух, витягли тіла вже восьми осіб. Особи семи з них встановлені, повідомляє «Інтерфакс». За наказом Президента України Віктора Ющенка, в медустановах всієї країни проведуть перевірки з метою запобігти повторним трагедіям. За станом на сьому годину ранку вівторка, бійцями МНС звільнені та врятовані чотири люди, доля восьми осіб залишається невідомою. Роботи з пошуку людей продовжуються безперервно в цілодобовому режимі. Постраждалі з різними видами травм направлені до обласної клінічної лікарні. Як повідомлялося раніше, деякі з них перебувають у важкому стані. Нагадаємо, інцидент стався близько 9.00 18 січня в Луганську. У п’ятиповерховій будівлі міськлікарні у відділенні реанімації, за попередніми даними, вибухнув кисневий балон. У результаті сталося руйнування тримальних конструкцій перекриттів 5-го, 4-го, 3-го та 2-го поверхів. На момент вибуху в будівлі перебувало 366 осіб (261 хворий і 105 співробітників медперсоналу). Трагедією в Луганську занепокоєні і в інших регіонах України. Вчора мер Донецька зібрав екстрену нараду, на якій доручив своїм заступникам організувати перевірку не лише всіх медичних установ міста, але і всіх ЖКГ. Нагадаємо, в грудні 2008 року в Євпаторії вибух балонів у підвалі житлового будинку забрав життя 27 осіб.
Британська Рада, Євро-2012 і молоді архітектори
Британська Рада в Україні та Київська організація спілки архітекторів України оголосили конкурс серед молодих архітекторів та дизайнерів на найкращу концепцію облаштування та святкового оформлення Троїцької площі перед НСК «Олімпійський» у Києві. Роботи переможців будуть рекомендовані розробникам проектної документації з можливим залученням їхніх авторів до складу авторського колективу проекту. До складу журі конкурсу входять авторитетні вітчизняні та зарубіжні архітектори, серед яких — Вадим Жежерін, президент Київської організації НСАУ, Анатолій Жирнов, президент Інституту дизайну і ландшафтного мистецтва, Керем Ченгіз, директор Українського представництва британської фірми Chapman Taylor, Богдан Черкес, директор Інституту архітектури НУ «Львівська політехніка» та інші поважні експерти. Цей конкурс дає шанс талановитій молоді вплинути на те, яким Київ постане перед гостями Євро-2012 та яким він лишиться для прийдешніх поколінь. Це частина міжнародного проекту Британської Ради «Креативні міста» (Creative Cities), в рамках якого ми залучаємо громадськість до покращення міського середовища завдяки творчості, підприємництву та інноваціям. Конкурсні роботи будуть представлені на виставці 18 — 20 березня 2009 р., де будуть оголошені результати конкурсу. До фіналу конкурсу буде також приурочено Міжнародний семінар «Перспективи розвитку предметно-просторового середовища сучасного міста» за участю вітчизняних і закордонних фахівців та представників міської громади. Детальніше про конкурс можна дізнатись на сайті Британської Ради в Україні.
Баюл дасть майстер-клас усій Україні
Олімпійська чемпіонка з фігурного катання Оксана Баюл має намір організувати тур команди українських фігуристів усіма великими містами країни. Про це вона розповіла в інтерв’ю дніпропетровському інформаційному агентству «Время». У планах знаменитої спортсменки, за її власними словами, «одним махом убити двох зайців». По-перше, дати можливість вітчизняним фігуристам заробити грошей під час туру, по-друге, провести роботу з популяризації фігурного катання як виду спорту. «Наприклад, ми виступаємо ввечері на ковзанці в Палаці спорту, а вдень даємо майстер-класи для дітей, які тренуються на маленьких ковзанках. Я дійсно хочу дати можливість спортсменам заробити, оскільки фігурне катання — дуже дорогий вид спорту, кожен костюм коштує не менше, ніж півтори тисячі доларів. При цьому на чемпіонаті України фігуристам за перше місце подарували кубок, за друге — м’яку іграшку, але ж спортсменам потрібно себе якось забезпечувати. Я хочу поєднати спорт і комерцію», — поділилася своїми задумами О. Баюл. За словами титулованої фігуристки, головною проблемою для проведення туру є погана якість льоду у вітчизняних спорткомплексах. «Тому, — пояснила вона, — необхідно буде привозити свій лід. Наприклад, в Одесі, де я тренувалася, морозильні пристрої у поганому стані, і там доведеться чимало попрацювати». Для того, щоб втілити задумане, Оксана Баюл шукає спонсорів, веде переговори й сподівається на підтримку Міністерства в справах молоді та спорту, а також Федерації фігурного катання. «Моя місія, — стверджує вона, — зробити те, чого я навчилася на Заході, а там, повірте, стандарти дуже високі. Мене життя на Заході привчило до того, що гроші так просто не даються — їх потрібно заробити. Проте я знаю, що організувати тур у мене вийде, бо я дуже хочу це зробити», повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ.