Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

14 січня, 2010 - 00:00

13 — 13

Саме 13 січня 1997 року Лариса Івшина вперше прийшла на роботу за адресою вул. Маршала Тимошенка, 2л. Про цю дату в редакції пам’ятають, адже з того часу «День» разом із своїми читачами пройшов складний і насичений шлях. З іншого боку, 13 січня колектив «Дня» традиційно оцінює пройдений шлях. Цього року саме тоді, коли головний редактор обирала найкращий спосіб відзначення тринадцятиріччя свого перебування на цій посаді, — власною колонкою, інтерв’ю чи зверненням — наші уважні читачі порадили: чому б не повторити досвід кількарічної давності, коли головний редактор «Дня» спілкувалася в інтернет-чаті з відвідувачами російського сайту «ІноСмі.ру»? Нам сподобалась ця ідея. Тож ми запрошуємо вас до діалогу щодо питань, які накопичувались роками в українському суспільстві й сьогодні потребують нового осмислення.

Запитання читачів до головного редактора «Дня» ми збиратимемо два тижні — до 27 січня. На найцікавіші з них Лариса Івшина дасть відповіді на шпальтах газети. Ставити запитання ви можете надіславши на e-mail: [email protected], факс: 044 414 44 26, поштову адресу: 04212, м. Київ, вул. Марашала Тимошенка, 2л, або зателефонувавши за номером 044 414 99 52. Разом із запитанням повідомте, будь ласка, кілька слів про себе: як вас звати, звідки ви, чим займаєтесь, як давно читаєте «День».

Дякуємо. Питайте!

Казковий Святвечір на сцені Львівської опери

Дві години позитиву та насолоди, справжнє казкове свято — саме так можна назвати фестиваль «Наше Різдво», що зі столиці України приїхав до столиці Галичини і представив у Львівській опері джаз, рок та академічний хоровий спів. «Наше Різдво» — це музичний фестиваль, започаткований компанією «Фільм Плюс продакшн» у січні 2008-го. Мета проекту, за словами його організаторів, — відновити в серцях українців відчуття того, що наша національна різдвяна культура, з її традиціями та обрядами, музичним і поетичним надбанням, — найкраща в світі! Цього року на сцені Львівської національної опери колядували гурти «Кому вниз», «Тартак», «Дивні», струнний квартет «Віртуози Львова», вокальна формація «Піккардійська терція», чоловіча хорова капела «Дударик», соліст Львівської опери Олег Лихач, а також Тарас Чубай і гурт «Плач Єремії». Традиційно не обійшлося без Ангела, роль якого виконав Сашко Положинський, та симпатичного, супергламурного Чорта на ім’я Леонардо (Остап Ступка). Продюсер і режисер-постановник «Нашого Різдва» Михайло Крупієвський «поцяцькував» шоу величезним, на довжину всієї сцени, екраном, відеоінсталяціями, спецефектами, інтерактивними телевізійними включеннями за участю новинарної зірки ICTV Олени Фроляк, чим забезпечив глядачам гарний настрій — родом із дитинства, з найсмачнішої у світі вечері. Попри доволі високу ціну на квитки (50 — 350 гривень) всі чотири концерти «Нашого Різдва» у Львові зібрали майже повну глядацьку залу і поставили гарну крапку в святкуванні одного з найвеличніших свят. Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

У Львові відкрито перший мультицентр для дітей

У мультицентрі (електронній бібліотеці), що розташувався в Центральній дитячій бібліотеці міста на вул. Окуневського, 3, п’ять зон: «Мультикіно», «Мультигра», «Мультимузика», «Інформаційний всесвіт on-line» та «Книжковий клуб», де маленькі прихильники читання матимуть змогу влаштовувати літературні дебати та проводити тест-огляди книг. Мультицентр, на думку міського голови Львова Андрія Садового, забезпечить розвиток нових видів освітніх та розважальних послуг із використанням електронних технологій, орієнтованих на дітей. «Дуже часто говорять, що наші діти не активні, не знають, чим займатись, але коли ми створюємо їм нормальні умови, у них буде бажання сюди прийти, — переконаний львівський міський голова. — Освіта — чи не єдина галузь, в яку ми щороку збільшуємо вклад коштів. Такий темп ми повинні тримати і 2010-го». Ініціатор створення Мультицентру — управління культури і туризму Львівської міської ради, яке провело якісний ремонт приміщення та забезпечило електронну бібліотеку друкованими періодичними виданнями. З міського бюджету на обладнання медіа-теки витрачено 104 тис. грн. Один із спонсорів проекту — компанія «МакДональдз», яка надала центру фінансову підтримку в розмірі 125 тис. грн. Кошти використано на вмеблювання приміщення площею 125 кв. м, придбання комп’ютерної та офісної техніки, відео-обладнання і формування мультимедійних збірок, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

Газета: 
Рубрика: