Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

16 грудня, 2009 - 00:00

«Віфлеємський Вогонь Миру» вже в Україні

Днями українська делегація пластунів у складі 24 осіб з усіх куточків України, разом зі скаутами інших країн світу взяла участь в урочистій месі у Віденському кафедральному соборі, яка відбулася з нагоди старту міжнародної естафети розповсюдження Віфлеємського Вогню Миру країнами Європи. Акція започаткована ще 1988 року Австрійською телерадіокомпанією як благодійний вчинок — донести світло з символічного місця народження Ісуса Христа тим, котрі святкують Різдво поза домом — у лікарнях, сиротинцях тощо. Того ж року ініціатива була підхоплена скаутами Відня, а основним ініціатором виступив скаутський провідник Бертль Ѓрюнвальд. До Європи Вогонь з Віфлеєму у кінці листопада привозять літаком у спеціальному контейнері австрійські скаути, а вже від Відня він мандрує з рук у руки, так званою «скаутською естафетою», цілою Європою. У середині грудня Вогонь потрапляє і до України, де ним опікується найбільша скаутська організація України — Пласт. Вчора відбулася урочиста передача Вогню українським пластунам польськими скаутами — харцерами. Акцію в Україні благословили одразу чотири церкви: УПЦ КП, УАПЦ, УГКЦ, РКЦ. Як зазначила координатор акції Соломія Кейван: «Вже одинадцятий рік цей символ віри, надії та любові пластуни розповсюджують не тільки у церквах, але й у сиротинцях, лікарнях та дитячих притулках, адже вогонь з місця народження Ісуса Христа має горіти на Різдво у всіх!». Анна ПАРФІМОВИЧ, «День».

Український фільм переміг на фестивалі в Дамаску

Художньо-публіцистичний фільм «Довженко починається, або Сашка-реформатор» одержав головний приз міжнародного кінофестивалю в Дамаску (Сирія), повідомили в Національній спілці кінематографістів України. Ця стрічка українського виробництва. Фільм розповідає про перші кроки в кіно всесвітньо відомого кінорежисера. Картина створена в стилістиці 20-х років минулого століття, автори прагнули передати атмосферу й естетику німого кіно: чорно-біла плівка, небагатослівність субтитрів, виразна міміка акторів, закадрова фортепіанна музика. Над фільмом працювали режисер Василь Домбровський, сценарист Сергій Тримбач, кінооператор-постановник Євген Калін, оператор Олексій Калін, постановники Євген Пітенін і Ігор Беляк. Нагадаємо, Міжнародний фестиваль в Дамаску проводиться понад тридцять років. Цього року на кінофорумі свої роботи представляли режисери з багатьох країн, зокрема, Емір Кустуриця та Карен Шахназаров.

Фаворити президентських перегонів відмовилися від дебатів

Центральна виборча комісія визначила черговість виступу кандидатів на посаду президента в теледебатах на УТ-1. Згідно з результатами жеребкування, 4 січня 2010 року в теледебатах візьмуть участь лідер Української народної партії Юрій Костенко і колишній голова Нацбанку Сергій Тігіпко, 5 січня — народний депутат Анатолій Гриценко і депутат Київради Олександр Пабат. 11 січня — лідер Народно-демократичної партії Людмила Супрун і народний депутат Інна Богословська. 12 січня на теледебатах зустрінуться лідери Соцпартії Олександр Мороз і ВО «Свобода» Олег Тягнібок, 13 січня лідер Компартії Петро Симоненко і юрист Олег Рябоконь. 14 січня виступить у прямому ефірі міський голова Ужгорода Сергій Ратушняк, а 15 січня в теледебатах візьме участь український бізнесмен Михайло Бродський і Василь Противсіх. Теледебати проводитимуться на УТ-1 з 19:45 до 20:45. Кожній парі відводиться для теледебатів у прямому ефірі 60 хвилин. В разі нез’явлення одного учасника другому надається для виступу 30 хвилин, передають «Подробиці». Від теледебатів відмовилися Президент України Віктор Ющенко, прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко, голова Верховної Ради Володимир Литвин, лідер Партії регіонів Віктор Янукович і народний депутат Арсеній Яценюк.

Газета: 
Рубрика: