Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

12 грудня, 2009 - 00:00

Україна відстояла своє право приймати Євро-2012 у чотирьох містах

Київ, Донецьк, Львів і Харків вибороли право приймати матчі чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Фінал турніру пройде в українській столиці. Рішення виконкому УЄФА вчора озвучила прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко. Вона також висловила надію, що після такого рішення президент Віктор Ющенко відкличе своє вето на закон про фінансування Євро-2012. «Я дуже вірю, що після такої перемоги України Президент відкличе своє вето закону про фінансування Євро-2012. Тому що зараз не потрібно влаштовувати фінансовий голодомор, а потрібно відкрити всі дороги для підготовки України до Євро-2012», — сказала вона. При цьому прем’єр підкреслила, що в Законі про фінансування чемпіонату передбачено той ресурс і те джерело, яке не має жодного стосунку до емісії. «Це просто політична метушня, яка дискредитувала дуже хороший, якісний закон, бо він має фінансувати Євро-2012 за рахунок доходів Національного банку, які згідно з Законом про Нацбанк є одночасно доходами бюджету. А враховуючи великий об’єм рефінансування комерційних банків, такий прибуток Нацбанку сьогодні становить значно більше 15 мільярдів гривень», — підсумувала Тимошенко.

На дзвонарів навчатимуть у Луцьку

Гурток дзвонарства почав діяти у Волинській духовній семінарії з благословення митрополита Луцького і Волинського Ніфонта. Заняття проводяться у стінах древнього Луцького замку, а навчатимуть на дзвонарів клірик Свято-Покровського храму Луцька ієродиякон Анапіт (Шпиняк) та священик Володимир Гринько, настоятель храму Святої великомучениці Катерини села Великий Омеляник Луцького району. Крім семінаристів, у гуртку займаються і просто лучани, які цікавляться дзвонарством. Спочатку майбутні дзвонарі вивчають найпростіші мелодії: «Бог над нами», «Люди Божі, йдіть у храм». У церкві, як повідомляє прес-служба Волинської єпархії Української православної церкви, дзвони почали використовувати з кінця четвертого століття. Спочатку в Західній Європі: аби скликати віруючих на молитву, відзначати урочисті моменти богослужінь. Нині ж, до речі, у Римі, який вважається столицею християнського світу, майже 600 храмів, але дзвонарів замінили записи мелодій. Нові храми тут часто вже будують без дзвонів. Відомо про використання дзвонів у житті громад. Ними вказували дорогу людям, які у негоду заблукали, повідомляли про нещастя: ті ж пожежі, або скликали народ на захист Вітчизни. Також дзвонами сповіщали людей про перемогу і вітали переможне повернення полків з поля битви, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк.

Раритетне видання розвідки Агатангела Кримського побачило світ

У Черкасах відбулася презентація унікального раритетного видання «Звенигородщина. Шевченкова батьківщина. З погляду етнографічного та діалектичного». Автор розвідки — Агатангел Кримський. Вчений, як відомо, народився на Волині, проте саме у Звенигородці минули його дитячі роки. «Презентована книга сприятиме популяризації та глибокому вивченню життя і звичаїв Шевченкового краю, знайомитиме науковців, етнографів, краєзнавців та всіх охочих з обрядами та побутом Звеногородщини», — переконаний голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Черевко, за сприяння якого книга побачила світ. Примірник презентованої книги, датований 1930 роком, досі зберігався у фондах Звенигородського районного краєзнавчого музею. Кримський підготував його до друку, внісши відповідні правки і написавши «виправити-друкувати». Проте майже всі соратники академіка, які брали участь у збиранні та підготовці до друку матеріалів, були арештовані у справі Спілки визволення України. Тому видання так і не видрукували. Нещодавно хранитель спадщини академіка-земляка, науковий співробітник Звенигородського краєзнавчого музею Станіслав Лячинський звернувся до обласної влади з проханням видати розвідку: «Подумати тільки, Кримський працював над цим матеріалом упродовж 40-ка років! А потім ще 80 років праця лежала в архівах. Тому для мене нині особливий день. Я щасливий тримати в руках це видання», — каже Станіслав Лячинський. Сьогодні віддруковано одну тисячу примірників розвідки Агатангела Кримського. Видання обіцяють розіслати у бібліотеки області, повідомляє Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.

Газета: 
Рубрика: