Бенефіс Федора Стригуна нарешті відбувся
Мистецькі кола України нарешті дочекалися нагоди привітати з ювілеєм головного режисера — художнього керівника Львівського національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької Федора Стригуна, якому 1 листопада виповнилося 70 років. Святкування дня народження Федора Миколайовича відтермінували через карантин. Минулої неділі нарешті відбулася бенефісна вистава народного артиста — «У.Б.Н.», в якій Федір Стригун грав роль Зенона. Привітати Стригуна прибули потужні команди зі столичних театрів — української драми ім. Івана Франка на чолі з Богданом Ступкою та російської драми ім. Лесі Українки на чолі з Михайлом Рєзніковичем. Почесні відзнаки ювіляр отримав від Львівського міського голови Андрія Садового та губернатора Львівщини Миколи Кметя. Президентську нагороду орден Ярослава Мудрого V ступеня ювілярові привіз з Києва перший заступник міністра культури та туризму України Владислав Корнієнко. Відзначила Федора Миколайовича й Українська православна церква Московського патріархату — орден Святого Володимира Стригунові вручив Владика Августин, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.
Замість м’яча — ракетка
Відомий футболіст Андрій Шевченко провів майстер-клас із великого тенісу. У четвер на кортах спортивно-оздоровчого комплексу «Селена», що в Черкасах, відомий український тенісист Андрій Медведєв і володар «Золотого м’яча» 2004 року, нині футболіст київського «Динамо» Андрій Шевченко провели для юних черкаських тенісистів майстер-клас із великого тенісу. Спортсмени приїхали в Черкаси на запрошення народного депутата тенісиста-любителя Павла Костенка. Грали пара проти пари: Андрій Медведєв із Павлом Костенком проти Андрія Шевченка і Діани Боголій (молодої вихованки тенісної школи «Селени»). Показовий матч завершився унічию 7:7. Андрій Медведєв пояснив приїзд у Черкаси тим, що місто має потужну спортивну базу та тенісну школу, у якій «вчаться майбутні зірки світового тенісу». Андрій Шевченко, який нині «відпочиває» від футболу, вирішив зіграти у теніс в Черкасах на прохання товариша Андрія Медведєва. Спортсмени разом грають у гольф, футбол, теніс: «Словом, в усе, що пов’язане з м’ячем, — жартує Андрій Медведєв. — Світ хоч отримав найкращого футболіста, але втратив найкращого тенісиста. Якби він займався тенісом, у нього були б такі ж досягнення». Сам Андрій Шевченко під час спілкування з журналістами навідріз відмовився говорити про політику та футбол. Лише пару слів сказав про спортивну базу в Черкасах та про свою родину, яку перевіз у Київ. Після одного матчу футболіст вилетів у столицю, а Андрій Медведєв продовжив майстер-класи з тенісу для черкаських спортсменів. До речі, з ініціативи нардепа Павла Костенка на початку листопада Черкаси очікували олімпійців у рамках Олімпійського уроку. Через епідемію грипу та ГРВІ захід довелося скасувати, точніше перенести на початок грудня. У місто, як обіцяє нардеп, має приїхати чимало олімпійських чемпіонів на чолі із головою НОКу Сергієм Бубкою. Ганна ТАРАСОВА, Черкаси.
У рамках Trade Mark Defile українські торгові марки представлять тенденції масової моди
У рамках Українського тижня моди 4 — 5 грудня відбудеться Trade Mark Defile — «Дефіле торгових марок». Незважаючи на кризу, модні торгові марки намагаються триматися на плаву і пропонують українському споживачу масову, але якісну вітчизняну моду. Свої колекції в рамках Trade Mark Defile представлять ТМ Loseva&Korovin, Natali Bolgar, VULDI та ін., загалом відбудеться десять показів. Олена Кулик, директор «Трейд Марк Дефіле», розповіла «Дню», що масова мода українського виробництва вже знайшла свого покупця-земляка. «Цей проект, по суті, створено для звичайних українців. Аби вони також мали можливість купувати красиві, модні та обов’язково якісні речі за більш-менш доступною ціною». Проблема нашої модної галузі в тому, що український споживач віддає перевагу імпортним товарам, які переважно є неякісними, нехтуючи «рідними» виробниками. За словами Олени Кулик, насправді зовсім не матеріальні статки стоять між українськими дизайнерами та нашими модниками, а стереотип, що це дорого і «буржуазно». «Тієї ж позиції дотримуються і власники магазинів — їм простіше за звичкою закупити неякісні імпортні речі, аніж не менш достойні, а часом і значно більш достойні українські. У перспективі хотілося б зруйнувати українське кліше про недоступність модних речей і витіснити з українського ринку китайський «ширвжиток», — наголошує Олена. Окрім торгових марок, у Trade Mark Defile передбачено покази других (масових) ліній одягу українських дизайнерів. Щоправда, цього разу серед них — лише Христина Бобкова. Планувалася також участь Вікторії Краснової, Світлани Бєвзи, проте через різні причини їхні колекції представлені не будуть. За словами організаторів, не зважаючи на несприятливі фінансово-економічні умови, українська масова мода готова стати найзатребуванішою. Решта залежить від нас, споживачів. Людмила ЖУКОВИЧ, «День».