«Є в людини хороша риса — допомагати іншому»
Збірку про Голодомор 1932 — 1933 років із такою назвою підготували жмеринські освітяни. Доробок є результатом узагальнення матеріалів, зібраних учасниками Всеукраїнської акції «Людяність у нелюдяний час», що проходила, звісно, й на теренах Вінниччини. Впродовж заходу школярі, за сприяння педагогів загальноосвітніх навчальних закладів міста залізничників, записували розповіді людей про благородні вчинки рятівників у ті страшні літа. А також спогади тих, хто, власне, допомагав вижити землякам під час Голодомору та чинив опір сталінській політиці геноциду. З-поміж інших найзмістовнішими виявилися матеріали, надані учасницями міського туру Всеукраїнської акції «Людяність у нелюдяний час». Зокрема, 11-класницею ЗОШ I — III ступенів №4 Мариною Миронюк, класним керівником котрої є пані Юлія Капелюх. Кращі добірки записаних юними жмеринчанами спогадів про жахливе більшовицьке лихоліття надіслано до Українського інституту національної пам’яті. Федір БЕЖНАР, Вінницька обл.
Українська збірна з велотреку здобула перші медалі
Стартовий день ІІ етапу Кубка світу з велосипедного спорту на треку, який днями розпочався в Мельбурні, приніс українській збірній дві нагороди, повідомляє прес-служба Національного олімпійського комітету. Переможець минулорічного чемпіонату Європи Віталій Щедов став третім в індивідуальній гонці переслідування, пропустивши вперед велосипедиста з Нової Зеландії Джессі Серджента, який став володарем «золота», та австралійця Денніса Роана. Ще одну «бронзу» в цій дисципліні здобула для збірної бронзова призерка Олімпійських ігор в Пекіні Леся Калітовська, яка в фінальній гонці показала третій результат — 3:38.047. Президент НОК України Сергій Бубка привітав спортсменів та тренерський склад з досягнутим успіхом і висловив побажання подальших здобутків.
На Житомирщині аптеки потрапили під неусипне міліцейське око
У 18 із 79 рейдів, проведених відповідними міліцейськими підрозділами Житомирської області разом з представниками Державної інспекції з контролю за цінами та Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів, виявлено порушення, пов’язані з формуванням та застосуванням цін при продажу ліків. Внаслідок таких заходів державними інспекторами прийнято 14 рішень про застосування економічних санкцій, 17 осіб притягнено до адміністративної відповідальності у вигляді штрафів на загальну суму 2 200 гривень. Загалом, у період загострення епідеміологічної ситуації в державі і в області подібні перевірки проводяться в щоденному режимі. Про це поінформував «День» начальник відділу зв’язків із громадськістю Управління МВС України в Житомирській області Валерій Фільо. Наразі управлінням державної служби по боротьбі з економічною злочинністю УМВСУ направлено клопотання до Державної інспекції з контролю за цінами в області про звернення до Ліцензійного Департаменту Міністерства охорони здоров’я України щодо скасування ліцензій на право реалізації лікарських засобів 7 суб’єктам господарювання. Крім того, працівники ДСБЕЗ УМВСУ викрили незаконну діяльність службових осіб одного із тендерних комітетів, які під час закупівлі лікарських препаратів, підробивши необхідні документи, відмінили торги та змінили процедуру закупівлі. За даним фактом прокуратурою Житомирської області порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого статтею 366 (Службове підроблення) Кримінального кодексу України, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».