Iвано-Франківськ збирає кошти на боротьбу з грипом
Івано-Франківська обласна державна адміністрація організувала благодійний рахунок для збору коштів на фінансування вкрай необхідних заходів щодо боротьби з епідемічною ситуацією, котра склалася внаслідок захворювання на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції в Івано-Франківській області. Реквізити благодійного рахунку: Івано-Франківська обласна державна адміністрація ЄДРПОУ 20567921 в Гудку в Івано-Франківській області, р/р 37115048000331 МФО 83614. Нагадаємо, Івано-Франківська область входить до числа регіонів, де оголошено карантин. У понеділок в Івано-Франківській області було оголошено епідемію грипу найвищого рівня небезпеки. Таке рішення ухвалила обласна надзвичайна протиепідеміологічна комісія на розширеному засіданні, на якому обговорювалась ситуація з розповсюдженням на території області грипу і ГРВІ. Відповідно до рішення комісії, до 20 листопада триватиме карантин у всіх навчальних закладах області, створено комісію з контролю за розподілом медикаментів, що надходять у регіон як гуманітарна допомога. Також комісія вирішила, що медичних працівників забезпечать індивідуальними аптечками, додатково виділятиметься транспорт для відвідування хворих дільничними лікарями тощо.
Комп’ютерні мережі ламалися під замовлення
Співробітникам СБУ вдалося викрити і припинити протиправну діяльність мешканця Дніпропетровська, який на замовлення організовував і проводив комплексні комп’ютерні атаки. «Жертвами» 33-річного хакера ставали інформаційні мережі комерційних структур, які він атакував шляхом зараження комп’ютерів шкідливим програмним забезпечення, а численними інформаційними запитами перевантажував системи в інтернеті. Оголошення з «діловими» пропозиціями хакер розміщував на різних сайтах «всесвітньої павутини». Коштували його послуги недорого — дві-три тисячі доларів. За цю плату фахівець із вищою технічною освітою завдавав шкоди конкурентам, добував конфіденційну інформацію, а подеколи блокував роботу локальних мереж, вимагаючи за поновлення їхньої роботи певну винагороду. Покласти край піратській діяльності в інтернеті співробітникам СБУ, за їхніми словами, було непросто. Проте хакера піймали «на гарячому» в одному з офісів Дніпропетровська під час спроби здійснити чергову атаку. Під час обшуку в нього була вилучена комп’ютерна техніка. З’ясувалося, що сам хакер був підприємцем, а піратством у мережі займався близько півроку. Як повідомляє прес-центр управління СБУ у Дніпропетровській області, Бабушкінським районним судом м. Дніпропетровська за матеріалами кримінальної справи хакер був визнаний винним у скоєнні злочину, передбаченого ч.1, ст. 361 КК України, — незаконному втручанні в роботу електронно-обчислювальних машин, систем і комп’ютерних мереж. Щоправда, поки що він відбувся грошовим штрафом, хоч українське законодавство за подібні діяння передбачає і позбавлення волі від двох до п’яти років, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ.
Київ попрощався з Олександром Гнилицьким
Жалобна церемонія пройшла в залі PinchukArtCentre, де були виставлені роботи відомого українського художника, а поховали майстра на Байковому цвинтарі. Для численних шанувальників творчості цього самобутнього живописця, яскравого представника української «Нової хвилі» 1990-2000-х років, звістка про смерть Олександра Гнилицького стала шоком, хоча друзі та близькі знали, що важка хвороба вже кілька років підточувала його сили. Олександр не любив говорити про недуги і до останньої секунди мужньо боровся з хворобою. Роботи Гнилицького виставлялися у галереях не лише України, але й Росії, Хорватії, США, Франції, Норвегії, Фінляндії, Великої Британії, Німеччини, Італії, Польщі. Він був учасником 52-ої Венеційської бієнале сучасного мистецтва, неодноразово виставлявся у Москві — востаннє його масштабні живописні полотна можна було побачити в некомерційній програмі ярмарку «Арт-Москва» (це було наприкінці вересня)...
Він народився 1961 року в Харкові, закінчив Харківське державне художнє училище й Українську державну академію мистецтв у Києві. В останні роки жив у Мюнхені та Києві. Наприкінці 80-х років був членом андеграундної художньої групи «Паризька Комуна», в 90-х і 2000-х активно брав участь у виставках зі своїми живописними та відеороботами, а також інсталяціями — у складі групи «Інституція нестабільних думок» (із 1996 року).
Нагадаємо, торік сім відомих українських художників (серед них і Олександр Гнилицький) намалювали полотна спеціально для виставки «Ідеальний вік», яка відбулася в рамках усесвітнього фестивалю Bloomsday у київській галереї «Колекція».
«День» висловлює співчуття рідним і друзям Олександра Гнилицького.