У столиці пройшла екологічна акція «350 ппм»
У вихідні в центрі Києва відбулася акція «350 ппм» за підтримки Міжнародного руху 350.org. Це одна з понад двох тисяч акцій, що проводилися одночасно в 140 країнах світу, повідомляє «Укрінформ». Як наголошують ініціатори акції, по всьому світу напередодні саміту в Копенгагені екологічні громадські організації за широкої підтримки населення проводять акції з метою привернення уваги світових лідерів, громадськості та ЗМІ до проблеми зміни клімату. Мета усіх цих акцій — прийняти швидкі та ефективні заходи в зв’язку з глобальним потеплінням. Цифру «350» обрано невипадково. Сучасні наукові дослідження показують, що концентрація вуглекислого газу в атмосфері в середньому 350 частин на мільйон є критичною для безпечного існування всього живого на планеті. Наразі концентрація СО2 в атмосфері — 390 частин на мільйон, що вже перевищує безпечний рівень. У Києві люди зібралися разом, щоб скласти велике число 350 зі своїх тіл та побудувати Дерево Вітру з 350-ти вітрячків в рамках Єдиного дня дій на захист клімату. Під гаслом «Дамо планеті бути!» з майдану Незалежності у напрямку до метро «Хрещатик» розпочалася карнавальна хода. Активісти різних екологічних організацій, одягнені у веселі костюми тварин та рослин, пройшли під музичний супровід центральною вулицею столиці. Також відбулася екологічна гра та кліматичний фотоквест, переможець якого отримав приз. Усім учасникам було запропоновано підписати листа до Міністерства охорони навколишнього природного середовища України. І все це під живу музику фортепіанного оркестру в аквалангах. В рамках акції відбулося урочисте відкриття соціально-екологічного проекту міжнародної молодіжної організації AIESEC Green Rush, у ході якого відбувся театралізований показ мод від українського дизайнера Ілони Співак «Заради майбутнього».
Молоді сім’ї зможуть отримувати кредит на освіту
Кабінет Міністрів України вніс доповнення до Порядку надання цільових пільгових державних кредитів для здобуття вищої освіти, які стосуються пільг для молодих людей — одержувачів зазначених кредитів, які мають дітей, повідомляє прес-служба Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту. Згідно з документом, до Порядку надання цільових пільгових державних кредитів для здобуття вищої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 червня 2003 р., вноситься пункт 221-й такого змісту: «Одержувач кредиту, який має одну дитину, звільняється від сплати відсотків за користування кредитом. Одержувачу кредиту, який має двох дітей, за рахунок бюджетних коштів погашається 25% суми зобов’язань за кредитом, а тому, який має трьох і більше дітей, — 50% зазначеної суми. У разі народження дитини під час повернення кредиту одержувач кредиту звільняється від сплати відсотків за користування кредитом із дати народження першої дитини; з дати народження другої дитини за рахунок бюджетних коштів погашається 25% суми зобов’язань за кредитом, а з дати народження третьої дитини — 50% зазначеної суми. Щороку на момент сплати суми зобов’язань і відсотків за кредитом такий одержувач кредиту подає навчальному закладу довідку про склад сім’ї, засвідчену в установленому порядку копію свідоцтва про народження дитини та пред’являє паспорт».
Чехи забрали останки невідомого солдата, щоб перепоховати на батьківщині
Сто дев’яносто чехословацьких солдатів під час Першої світової війни знайшли останнє пристановище у селі Калинівка, що у Зборівському районі Тернопільської області. Саме поблизу цього населеного пункту 92 роки тому відбувся запеклий бій між військовим формуванням чехословацьких емігрантів під командуванням генерала російської царської армії Брусилова й австро-угорським військом. Тож високопоставлені особи Чехії щороку відвідують сільський цвинтар у Калинівці, щоб ушанувати полеглих земляків. Приїздив сюди, ще будучи президентом Чехословаччини, і Вацлав Гавел, адже серед тих, хто покоїться в Тернопільській землі, його батько. Але в більшості імена чеських воїнів невідомі. Перебування в Калинівці чеської делегації в кінці минулого тижня, у складі якої були Надзвичайний та Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Ярослав Башта, аташе з питань оборони Чехії полковник Зденік Кубічек, директор військово-історичного музею Алеш Кніжек, стало не лише даниною пам’яті воїнам — чехи забрали з братської могили останки невідомого солдата для перепоховання його у Празі. Після військових почестей траурний кортеж відбув на Львівське летовище. Незважаючи на втрати, бій під Калинівкою 2 липня 1917 року поклав початок створенню чехословацької армії і держави. «Це був перший виступ воїнів чехословацького корпусу, і загинули вони за свою країну, яка тоді існувала лише в їхніх серцях», — зазначив посол Чехії в Україні Ярослав Башта, повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.