Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

6 жовтня, 2009 - 00:00

У Хмельницькому відкрили пам’ятник Григорію Сковороді

Ця визначна подія в житті міста відбулася за ініціативи Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна». Заклад цьогоріч відзначає десятиріччя із моменту створення. Знаково, що Хмельницький інститут соціальних технологій був заснований саме на базі Товариства Григорія Сковороди. «Створюючи навчальний заклад, ми хотіли, аби наші студенти черпали з філософського вчення Сковороди життєві цінності та пріоритети», — розповів ректор Михайло Чайковський. Автором монументу став знаний хмельницький скульптор Василь Корчовий, відомий класичними скульптурними групами у фойє Національної філармонії України. Образ видатного філософа продуманий до найменших деталей: молодий Сковорода вдивляється у далечінь сповненим божественної мудрості поглядом. Погруддя мислителя, що має форму полум’я, виконане з білого каменю і стоїть на високому колоноподібному постаменті. Біля підніжжя — вічні святині філософа — Біблія, книга Платона, азбука та ліра. У невеличкому сквері біля університету, де й «оселився» Сковорода, планується заснувати ще й Парк науки, повідомляє Юлія РОСТОЦЬКА, Хмельницький.

«Через століття та країни — Літургійна музика світу»

Фестиваль проводиться з 2003 року і традиційно його концерти викликають великий інтерес усіх, хто любить класичну музику та духовну спадщину. З 6 по 29 жовтня «Через століття та країни» пройде вже у п’ятий раз. Концерти звучатимуть у київських храмах української православної, римсько-католицької, греко-католицької, німецької лютеранської церквах, також у соборі св. Софії. Вперше в нашій країні прозвучить Меса Л. Віадані (Італія), яка написана на початку ХVІІ ст., відбудеться світова прем’єра Чорнобильської літургії архієпископа Іонафана (Єлецьких), а також прозвучать Меси Р. Шумана та Л. Бернстайна. У Київ приїдуть митці з Грузії, Польщі та Греції, а до виступів визнаних колективів та солістів приєднаються й голоси маленьких представників християнських конфесій різних країн світу. Пройдуть майстер-класи та виставка картин художника Матвія Вайсберга — цикл «Створення світу». До речі, концерти фестивалю «Через століття та країни» є благодійними. Цього року його підтримують: Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000», Польський інститут, посольство Греції, Національний будинок органної та камерної музики та інші. А завершення фестивалю пройде у храмі святої Софії і стане своєрідним закликом до усього народу нашої держави до єднання, порозуміння та мудрості (Про програму фестивалю «Через століття та країни — Літургійна музика світу» можна узнати на сайті www.lmf.org.ua).

«Золотий Лев» вийшов на вулиці

У Львові стартував Міжнародний театральний фестиваль. «Золотий Лев на вулиці-2009» розпочався традиційним карнавалом. Площа перед Оперним театром та площа Ринок перетворилися на театральні сцени, де свої вистави показують трупи з Білорусі, Польщі, Франції та України. Зокрема, свою майстерність продемонструють такі театри: «Воскресіння» (Львів, Україна), «Вагабунда» (Краків, Польща), Romain-Michel Street Chaud (Леон, Франція), Євпаторійський театр на ходулях, Брестський драматичний академічний театр (Білорусь), «Пляма» (Гданьськ, Польща), «Зміст» (Варшава, Польща), «Маката» (Варшава, Польща), комік-група «Еківокі» (Київ, Україна). В рамках фестивалю також відбудуться акторські майстер-класи, показ документальних фільмів Кшиштофа Міклашевського про мистецтво і театр Тадеуша Кантора: «Гардероб Тадеуша Кантора», «Я, майстер» і «Мандрівка, або Життя у мистецтві», а також презентація книжки Кшиштофа Міклашевського «Тадеуш Кантор. Між смітником і вічністю». Євген КРАВС.

Газета: 
Рубрика: