Київський патріархат створив робочу групу для діалогу з Московським
Священний синод Української православної церкви Київського патріархату вчора одноголосно прийняв рішення про утворення робочої групи, на яку покладено відповідальність за підготовку діалогу з Українською православною церквою Московського патріархату. Як повідомляється на офіційному сайті УПЦ КП, така група створена у відповідь на рішення синоду УПЦ МП від 9 вересня ц.р. утворити аналогічну групу з боку цієї церкви для підготовки діалогу з Київським патріархатом. Також синод УПЦ Київського патріархату позитивно оцінив рішення УПЦ МП розпочати підготовку до діалогу. «Вважати рішення Священного синоду УПЦ МП про створення робочої групи з підготовки діалогу з УПЦ Київського патріархату таким, що відкриває шлях до проведення діалогу між нашими церквами з метою подолання розділення українського православ’я», — сказано у синодальному рішенні. Планується, що вже найближчим часом робоча група зв’яжеться з аналогічною групою від УПЦ МП з метою організувати першу двосторонню зустріч, повідомляє Unian.net.
У Борщові з’їли майже три тисячі літрів борщу
Традиційне фольклорно-мистецьке свято «В Борщівському краї цвітуть вишиванки» втретє зібрало в неділю на Тернопільщині із багатьох регіонів України та з-за кордону охочих помилуватися унікальною автентичною борщівською вишиванкою, в якій, як стверджують народознавці, закарбовані елементи Трипільської культури і яка цінується в Україні наряду з полтавською, а також — посмакувати різноманітними борщами. Цією національною стравою частували на фестивалі «Борщ’їв», який щороку відбувається в рамках свята, господині та заклади громадського харчування Борщівського району. Як розповіла заступник голови Борщівської райдержадміністрації з гуманітарних питань Уляна Пасічник, борщі були представлені майже за 50-ма рецептами. За допомогою талонів-запрошень, які кидали у скриньки, що стояли біля кожної господині, й визначили найкращий. Ним виявився борщ із села Мушкатівка, який роздавали з дубової бочки. Уперше цього року на фестивалі борщу варили страву в двох столітрових казанах на багатті. Уміння демонстрували київський гурт «Тінь сонця» та представники влади Тернопільщини. На виставці декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва можна було придбати як старовинні чорні чи в кольоровій гаммі борщівські сорочки, так і сучасні. Правда, ціни «кусалися». Коштують борщівські вишиванки «з бабусиною скрині» дві з половиною тисячі гривень. Нові купували від 250 до 1 200 гривень. Можна було придбати й вишивку в майстрів з інших регіонів України, які привезли свої роботи на фестиваль. А кому була цікава історія борщівської вишивки, той відвідав під час свята етнографічну науково-практичну конференцію «Борщівська вишита сорочка в контексті українського національного костюма». Але найкраще борщівська вишивка була представлена на людях — гуртах та виконавцях Тернопільщини, які виступають у вишиванках із колекції відомої в Україні й за кордоном колекціонерки Віри Матковської, — зауважували гості свята, повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.
Тернопільчани запрошують на вихідні в своє місто
Тернопільська міська рада запровадила рекламну кампанію «На вихідні — в Тернопіль». Так планують популяризувати туристичний потенціал області. Рекламу основних центрів паломницького туризму, історичних та природних пам’яток розмістили на 17-ти банерах у шести сусідніх областях та в Києві. Як зазначив начальник КП «Адмінтехінспекція» Віктор Шумада: «Інфраструктура Тернополя дозволяє забезпечити комфортне проживання туристів, а розроблені екскурсійні маршрути — цікаве дозвілля». У Тернопільській міській раді впевнені, що ця програма заохотить туристів приїхати до Тернополя на вихідні, принаймі, з сусідніх областей. Адже місто знаходиться в двох годинах їзди від обласних центрів. Рекламна програма триватиме до кінця цього року. А вже з 1 січня 2010 року її планують вдосконалити і запропонувати нові туристичні маршрути, повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.
Культова місія краєзнавця
Вийшла в світ перша книга другого тому «Енциклопедії Житомира».На честь 1125-річчя заснування Житомира, яке відзначалося цими вихідними, минулого четверга проведено кілька акцій для книголюбів. На вулиці Михайлівській пройшло дитяче дійство «В нашім місті всі читають». Там же відомий в області краєзнавець, директор видавництва «Волинь» Георгій Мокрицький представив щойно віддруковану першу книгу другого тому «Енциклопедії Житомира» — унікального видання, про перший том якого автор вже писав у нашій газеті. Але основна її презентація відбулася в обласній науковій бібліотеці імені Олега Ольжича. Головним спонсором видання виступила Житомирська міська рада. У роботі над книгою взяла також участь група фахівців, зокрема, директор Державного архіву Житомирської області Ігор Рафальський та науковий співробітник цього закладу Руслан Кондратюк. Як зазначив Г. Мокрицький, який виступив її головним упорядником і укладачем, основою видання послужила інформація про місто, яку він збирав впродовж 30-ти років у різних джерелах (архівних, історичних, літературних), серед іншого спираючись на дослідження місцевих краєзнавців, які працювали в перші десятиріччя минулого століття. А до «ноу-хау» можна зарахувати енциклопедичний стиль її викладення. У даний том увійшли розділи, в яких описуються археологічні пам’ятки, об’єкти монументального мистецтва, пам’ятки історії та культури міста. Член комітету з присвоєння премій імені Івана Огієнка, доцент Житомирського державного університету імені Івана Франка Людмила Бондарчук відзначила, що подібних видань не зустрічала в жодному місті України, і взагалі: такі проекти за своїм значенням для збереження національної пам’яті, виховання українського патріотизму слід зарахувати до культових, зокрема, й у сенсі явища культури.
Для «Дня» Г. Мокрицький сказав, що свою багаторічну працю зі збирання, вивчення та систематизації різноманітних даних про Житомир, видання книг, де вони узагальнюються, він вважає своєю почесною місією у цьому житті. Бо він корінний житомирянин, тут жили його батьки, діди та прадіди. Зараз продовжується робота над другою книгою другого тому «Енциклопедії Житомира», де буде відображено всю значущу інформацію про архітектурні пам’ятки міста. Нею і завершиться видання, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».