Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

5 вересня, 2009 - 00:00

Сайт Хмельницької міської ради — найвідкритіший

Це підтвердили результати всеукраїнського незалежного рейтингування веб-сайтів міст обласного та республіканського значення щодо інформаційної відкритості, яке, до речі, проводилося в Україні вперше. Дослідження провела коаліція громадських організацій з моніторингу інформаційної відкритості, координатором якої є громадська організація «Агентство з розвитку приватної ініціативи», за підтримки проекту «Гідна Україна». Об’єктом оцінювання були офіційні веб-сайти усіх 176 міст обласного і республіканського значення у 24 областях та АРК Крим. У першу чергу бралося до уваги змістовне наповнення, практичність їхнього використання, забезпечення участі громади у місцевому самоврядуванні та електронні послуги, що надаються на сайтах. Загалом оцінювання відбувалося за 73 показниками. За результатами цього представницького дослідження експерти присудили веб-сайту Хмельницької міської ради третє місце. Випередили хмельничан із незначним відривом у загальній кількості балів веб-сайти Сум та Херсона, повідомляє Юлія РОСТОЦЬКА, Хмельницький.

Європа в радіоприймачах українців

Цього тижня завершився наймасштабніший в українському FM-просторі піврічний спільний проект радіостанції «Наше радіо» та Європейського Союзу — «Європа в серцях українців». Генеральний директор радіостанції Богдан Болховецький розповів, що протягом шести місяців в ефір вийшло 255 програм, присвячених Європейському Союзу, його структурі та діяльності, а також 26 ток-шоу за участ. відомих громадських та політичних діячів країни, що говорили про актуальні теми відносин України та ЄС. Метою проекту було розповсюдження серед українців актуальної інформації про Європейський Союз, діяльність Європейської комісії, висвітлення взаємин та спільних програм України та ЄС. Адже, як зазначив під час прес-конференції посол, голова представництва Єврокомісії в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра, переважна більшість громадян України мають загальне уявлення про ЄС і майже нічого не знають про можливості, які їм надає Європейська комісія та програми, що діють в її рамках. Для прикладу, «Еразмус Мундус» (стипендіальна програма для навчання в європейських університетах) або діяльність євроклубів, які сьогодні працюють по всій Україні.

Ініціатори проекту стверджують, що «Європа в серцях українців» викликала жвавий інтерес передусім серед молоді. Саме ця категорія населення була найактивнішим учасником конкурсів есе та фото, що проводилися в рамках проекту. Зокрема, фотоконкурс із заданою темою «Моє місто — європейське місто» зібрав 300 робіт з усіх куточків України. Цікаво, що активним був не лише західний регіон України з його питомо європейською атмосферою та архітектурою, а й схід, де Європа, так би мовити, прихована глибше. До речі, перемогу здобув саме житель Східної України — фотоаматор із Горлівки Донецької області Ігор Яковлев (див. фото). Людмила ЖУКОВИЧ, «День».

Буковинців навчать контролювати владу засобом нових інформаційних технологій

«Електронне село: нові інформаційні технології для підвищення ефективності роботи органів місцевого самоврядування Чернівецької області» — спільний проект під такою назвою буде запроваджено на Буковині Чернівецькою обласною радою, Фондом Східна Європа та Координатором проектів ОБРЄ в Україні. Його метою є підвищення ефективності та якості послуг, що надаються громадянам органами місцевого самоврядування та виконавчої влади, управлінської діяльності місцевих органів влади, створення умов для громадського контролю за діяльністю місцевої влади. Проект буде реалізовано з 20 липня до 20 грудня нинішнього року, його кошторис становить 820 тисяч гривень, з яких 420 тисяч гривень — внесок Фонду Східної Європи. У ході його впровадження на Буковині буде проведено дослідження «Електронна готовність територіальних громад Чернівецької області», придбано програмне забезпечення для 282 органів місцевого самоврядування області, а також створено програмні продукти впровадження електронного документообігу — інформаційно-аналітичну систему «Розумне село», яку буде запроваджено для 260 сільських та селищних рад краю. Буковина стане першим регіоном України, де буде впроваджено подібну систему, яка увійде до загального комплексу програм, що вже працюють на території області. Для користувачів системи, посадових осіб органів місцевого самоврядування буде організовано тренінги для оволодіння навичками користування системою, а в районах області будуть проведені тренінги, на яких мешканців краю навчатимуть користуватись сучасними технологіями електронного урядування для отримання публічних послуг, повідомляє Наталія ЖИТАРЮК, Чернівці.

Iз Тернополя знову припинили вивозити сміття

Як розповів заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Микола Марценюк, усі ліміти з вивезення сміття на полігони сіл та міст області, щодо яких існували певні домовленості, вичерпано, повідомляє ЗІК. Тому побутові відходи із Тернополя не вивозитимуть. «До того ж, вся ця ситуація ускладнюється тим, що навколишні села Тернопільського району не мають паспортизованих полігонів твердих побутових відходів, — сказав Микола Марценюк. — Наразі вулиці Тернополя перевантажені сміттям. Попередньо прийнято рішення складувати побутові відходи у спеціальні мішки, однак це не вирішує проблеми вивезення сміття з міста загалом». Проблема сміття, стверджують у мерії, має політичне підѓрунтя. При порозумінні усіх гілок виконавчої та законодавчої влади її можна було б вирішити. У переддень виборів жителі Тернополя стали заручниками політичних «розборок».

Газета: 
Рубрика: