Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

3 вересня, 2009 - 00:00

Хто поїде до Берліна?

Визначилися претенденти на премію MTV Europe Music Awards-2009 у номінації Best Ukrainian Act («Кращий український виконавець»). До п’ятірки фіналістів потрапили: гурти «Друга Ріка», Lama, «АнтитілА», «KAMON» і «Green Grey», повідомила прес-служба MTV Україна. Переможця буде визначено за результатами голосування, що проводиться на сайті ema.mtv.ua і триватиме до 12 жовтня. Нагадаємо, що переможців від кожної країни буде оголошено 13 жовтня. Після цього вони змагатимуться з 21 претендентом за звання «Кращого європейського виконавця». Церемонія нагородження MTV Europe Music Awards-2009 відбудеться 5 листопада у Берліні. Телеканал MTV Україна вестиме трансляцію цієї церемонії.

У депресивній зоні Одеси з’явиться сафарі

У найдепресивнішій частині Одеси площею 2,4 тис. га, де знаходяться звалище, занедбана промзона й поля фільтрації з’явиться новий екологічний район: житлові будинки, соціальна інфраструктура, парки, критий гірськолижний курорт. Створення всього цього передбачає проект «Екомісто», розробка якого саме завершується в Одеському міськвиконкомі. Як повідомив директор Комунального підприємства «Агентство програм розвитку Одеси» Михайло Фрейдлін, програма розробляється вже 1,5 року, і планується як складова частина стратегічного плану стійкого розвитку Одеси. «Це депресивна територія з погляду економіки, екології, соціального становища та умов проживання людей. І де, як не тут потрібно робити квітучий сад?», — зауважив Михайло Фрейдлін. За його словами, на території «Екоміста» може з’явитися поле для сафарі площею 20-30 га. Також розглядається питання про перенесення туди Одеського зоопарку. Передбачається, що жителі депресивної зони будуть переселені в сучасні новобудови в тому самому районі. «Це будуть сучасні житлові комплекси зі всіма зручностями та інфраструктурою, що відповідає європейським стандартам», — зауважив Михайло Фрейдлін. Фахівці зазначають, що приклади перетворення депресивної зони в нові квітучі райони демонструють великі міста багатьох країн світу. Так відбувалося свого часу в Бомбеї, Шанхаї, Барселоні, Ріо-де-Жанейро. У міськвиконкомі готове технічне завдання на розробку проекту, ведуться переговори з потенційними інвесторами. Обговорюється сума інвестицій. До реалізації цього проекту підключена низка громадських організацій міста і деякі науково-дослідні інститути. Богдан ДИМОВСЬКИЙ, Одеса.

Про черкаських посадовців згадуватимуть «незлим, тихим словом»

Черкаська організація Комітету виборців України проведе моніторинг діяльності депутатів місцевих рад. Назву цьому проекту дали досить символічну — «Незлим тихим словом...». Організатори кажуть, що інформація, зібрана під час проекту, може бути корисною як для самих депутатів, так і для осередків політичних сил, які делегували своїх представників у ради. Мовляв, це дозволить їм внести певні корективи в свою «кадрову» політику. З іншого боку, проект має на меті спонукати громадян до прискіпливого спостереження за діяльністю депутатів. Керівник проекту, голова черкаської організації Комітету виборців України Максим Михлик повідомив, що проект здійснюється за підтримки Фонду «Східна Європа». «Вже створено інтернет-сторінку, яка передбачає заведення «особової картки» кожного депутата Черкаської обласної та міської рад, а також міських рад Умані, Сміли та Канева», — розповів Максим Михлик, повідомляє Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.

19 рівненських жінок отримали звання матері-героїні

У Рівному нагородили багатодітних мам. 19 жінок, що народили й виховали п’ятеро і більше дітей, отримали звання матері-героїні. Для декого з них велика сім’я — це традиція, яку підтримували їхні матері й бабусі, а для когось отримана відзнака — перша в родині. Ніна Мельник виховала п’ять синів і п’ять доньок. Нині вона вже й бабуся 11 внуків. Жінка сама з великої сім’ї, однак родинну традицію продовжила лише вона, бо в сестер по двоє дітей. «Ніколи не шкодувала про те, що маю багатодітну сім’ю, адже всі живуть дружно і підтримують один одного». Рівнянка Лариса Дубасюк — мама дев’яти дітей. Найстаршому сину — 21 рік, а наймолодшому 1 вересня виповниться три. За освітою жінка — педагог. Нині вона переконує — ця професія знадобилася їй у житті. «Коли я отримала нагороду, ми влаштували родинне свято, — розповідає пані Лариса. — наша сім’я дуже раділа. У нас із чоловіком семеро синів і дві донечки. Маємо і студентів, і школяриків. Усі вчаться гарно. А хлопчики ще й вишивати вміють. Щоправда, на їхніх серветках летять літачки і їздять машинки. Звісно, утримувати таку родину непросто, тато змушений працювати на двох роботах. Але наші діти живуть дружно. У нас — гендерна рівність, тож хлопчики коли потрібно й татові допомагають, і на кухні можуть дати лад». Зараз родина мешкає у чотирикімнатній квартирі. Та сім’я тішиться з того, що для них виділили земельну ділянку, де можна буде звести дім і мати власне подвір’я, повідомляє Тетяна КУШНІРУК, Рівне.

Газета: 
Рубрика: