Україна вийшла у півфінал Євро-2009
Юніорська збірна України з футболу U-19, перегравши у понеділок в останньому матчі групового раунду швейцарських однолітків, домоглася путівки до півфіналу чемпіонату Європи з футболу серед юнаків до 19 років (Євро-2009), де 30 липня в Маріуполі зустрінеться з командою Сербії. Єдиний гол за п’ять хвилин до завершення матчу забив Сергій Рибалка, повідомляє ProUa.
Журналісти світу просять назвати вбивць Гонгадзе
Міжнародна федерація журналістів закликає українську владу назвати організаторів убивства Георгія Гонгадзе. Про це повідомляє сайт «Української правди». Заява опублікована на сайті організації www.ifj.org. Федерація вважає арешт головного підозрюваного в убивстві Гонгадзе генерала Олексія Пукача «унікальною можливістю для української влади розкрити правду про цей жорстокий злочин і притягти до суду всіх тих, хто несе за нього відповідальність».
«Це момент істини, якого чекали родина Георгія та колеги», — зазначив президент Міжнародної федерації журналістів Джим Бумела. — Влада не повинна втратити цю можливість розкрити замовників цього злочину».
Заява Федерації була викликана арештом 21 липня екс-начальника Головного управління кримінального розшуку департаменту зовнішнього спостереження МВС України, генерал-лейтенанта Олексія Пукача. Нагадаємо, що згідно з офіційною версією, Пукач є головним виконавцем убивства Гонгадзе. Під час допитів, за інформацією «УП», отриманою з джерел у СБУ, він назвав імена трьох замовників злочину. Однак адвокат Пукача Сергій Осика, посилаючись на слова генерала, заявив, що той не називав замовників.
Євро-2012 сприяє зростанню авіасполучень зі Львовом
Проведення Євро-2012 привертає увагу до міста Лева як звичайних туристів, так і світового бізнесу, зокрема, власників авіакомпаній, котрі шукають нові ринки збуту. Зокрема, кілька днів тому авіакомпанія «Турецькі авіалінії» відкрила пряме сполучення «Стамбул — Львів». «Кожне відкриття нового рейсу — це пожвавлення у зв’язках обох країн та нові можливості для співпраці. Львів має позитивний досвід роботи із турецькими компаніями, а львів’яни радо відпочивають у Туреччині. Ми сподіваємося на справжній авіабум у Львові, адже місто Лева зобов’язане поєднати Західну Україну із найрізноманітнішими куточками світу», — прокоментував подію міський голова Андрій Садовий. Нагадаємо, 31 березня 2009 року щоденні рейси зі Львова до Мюнхена запровадив один із провідних авіаперевізників Європи — німецька компанія «Lufthansa». Авіакомпанія «Карпаейр», використовуючи авіавузол у румунському місті Тімішоара, з’єднала Львів із більшістю італійських міст, із німецькими Дюссельдорфом, Мюнхеном та Дрезденом, грецькими Афінами, а з минулого року — із Салоніками. Прямі рейси зі Львова виконують польський «LOT» та «Австрійські авіалінії». Міжнародні рейси зі Львова здійснюють і українські авіакомпанії «МАУ» та «Аеросвіт», а також місцева авіакомпанія «Львівські авіалінії». Загалом зі Львова існують 15 міжнародних рейсів. Упродовж двох років число туристів, які приїжджають до Львова, зросло на 40%, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.
Відкритий лист української інтелігенції до адміністрації США та урядів країн ЄC
Група української інтелігенції вважає значущою і важливою публікацію у «Газеті виборчій» 15 липня 2009 року відкритого листа до адміністрації президента Обами, підписаного провідними інтелектуалами і колишніми політиками з Центральної та Східної Європи. Українські інтелектуали і політики, урядовці та громадські діячі, фахівці й бізнесмени, науковці та журналісти — загальною кількістю 39 осіб поділяють занепокоєність його авторів і цілковито підтримують ідеї цього документу. Українські інтелігенти, для яких Україна є не просто позначкою на географічній карті, висловлюють переконання, що найбільш реалістична політика — це політика, що відстоює цінності свободи і демократії. «Саме така політика, підкріплена чітким усвідомленням суспільних реалій і забезпечена силою, зрештою виявляється найбільш успішною і вигідною. Ми незгодні миритися з тим, щоб нашу країну використовували як місце для присвоювання нечесних статків. Ми хочемо жити в сучасній демократичній правовій державі, яка захищатиме інтереси відповідальних громадян, а не здирників, керуватиметься верховенством права, а не клановими інтересами. Ми прагнемо відкритого суспільства, свободи і процвітання, а не диктатури, сваволі та злиднів. Ми дивимося у майбутнє і пам’ятаємо минуле.», наголошується в листі, який розміщено на нашому сайті. За словами авторів, Україна може і має зробити свій внесок у безпеку, стабільність і процвітання нашого спільного регіону. «Наша країна є ключовою для подальшого розширення простору свободи і демократії на Сході Європи. Ми докладаємо всіх зусиль ізсередини держави, щоб зробити це. Але нам потрібна ваша допомога і ваша солідарність. А саме...»,— відзначають автори вікритого листа.