Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

4 липня, 2009 - 00:00

СБУ і ГПУ зайнялися питанням незаконного виселення кримських татар 1944 року

За дорученням Президента України Віктора Ющенка, Служба безпеки України і Генеральна прокуратура України проводить збір матеріалів щодо незаконних виселень 1944 року кримськотатарського народу та інших народів, які мешкали на території Криму. СБУ і ГПУ встановлюють і опитують свідків, а також збирають і вивчають документи про злочини тоталітарного режиму 1944 року. За результатами слідства буде дано правову оцінку незаконному насильницькому виселенню народів Криму. Нагадаємо, що раніше Президент України доручив генеральному прокурору Олександру Медведьку та керівникові Служби безпеки України Валентину Наливайченку розглянути питання про порушення кримінальної справи за фактом незаконного виселення 1944 року кримськотатарського та інших народів, що проживали на території Криму.

Фотовиставка «Дня»: з Iвано-Франківська до Чечельника

Підбито підсумки глядацького голосування за кращий знімок Фотовиставки «Дня»-2008 в Івано-Франківську. Вподобання франківців виявилися оригінальними — приз глядацьких симпатій вони віддали фотографії «Сон Сонич» Олега Казикіна, 17 років, з міста Київ. Це перша перемога цього знімку. Нагадаємо, що попередній лідер голосування серед відвідувачів фотовиставки (а цього року вона вже побувала в декількох виставкових залах Києва, Чернігові, Луцьку, Львові) — «Весь цей час я думав тільки про тебе» фотокора «Дня» Руслана Канюки. Трохи поступилося за кількістю голосів знімку «Сон Сонич» фото Ярослава Табінського зі Львова «Діти, озирніться», а також сподобались «Встретились два одиночества» Надії Ніколаєвої, «Кримський гамбіт» Владислава Мусієнка, «Ну й понакручували» Руслана Канюки. З Івано-Франківська Фотовиставка-2008 попрямує до містечка Чечельник, що на Вінниччині. Тож запрошуємо місцевих жителів найближчим часом відвідати виставку та обрати своє улюблене фото!

У луцьких ромів з’явився свій центр і буде своя церква

Він має назву Центр реабілітації та соціально-юридичного захисту ромів Волині, і для нього громадській організації «Терне рома» передали нежиле приміщення по вулиці Володимирській. Керівник «Терне рома» Сергій Григориченко давно цього добивався, бо роми, на його переконання, сьогодні потребують як національної самоідентифікації, так і соціальної адаптації. Багато з них не мають документів і не отримали нормальної освіти (або й не мають ніякої). Проте невдовзі у центрі обіцяють відкрити кімнату денного перебування дітей, курси крою і шиття, водіїв, комп’ютерні гуртки та спортивні секції, кімнату сімейного лікаря, котрий знав би специфіку роботи з ромами.

Директор департаменту культури та збереження історичної спадщини Луцької міської ради Сергій Годлевський назвав цю установу передусім «духовним центром ромів». У планах навіть відкриття... церкви для ромів. Влада не збирається виділяти ромів з-поміж усіх інших національностей, які мешкають у Луцьку. Проте їм треба допомогти, аби стали рівноправними громадянами України. Спроби це здійснити вже були. В одній з луцьких шкіл відкрили класи для дітей ромської національності, проте їх відвідували одиниці. У Луцьку наразі мешкає до тисячі ромів, а всього на Волині їх у шість разів більше, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День», Волинська область.

У Львові обговорюватимуть відносини між церквами

З 9 до 13 липня у столиці Галичини відбуватиметься 37-й з’їзд генеральних секретарів Єпископських конференцій Європи, в якому візьмуть участь 40 духовних осіб, що представлятимуть 36 країн Європи. Генеральні секретарі Єпископських конференцій збираються кожного року в різних країнах Європи для обговорення тих чи інших проблем, які стоять перед Католицькою церквою в Європі. «Головною ціллю зустрічі в Україні є краще пізнати Українську греко-католицьку та Римо-католицьку церкви, їхні відносини з іншими церквами, присутніми в Україні, та державною владою», — розповів «Дню» про мету зустрічі прес-секретар Львівської архієпархії Української греко-католицької церкви о. Павло Дроздяк. Україну на 37-му з’їзді представлятимуть секретар Синоду Єпископів УГКЦ Владика Богдан Дзюрах та секретар Конференції Римо-католицьких єпископів України Владика Мар’ян Бучек. Учасники зібрання відслужать Літургію в Катедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці Римо-католицької церкви, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.

У Миколаївській області розроблятимуть уранові родовища

У Казанковському районі Миколаївської області ведуться проектно-дослідницькі роботи з розробки Сафроновського родовища уранової руди. На думку експертів, саме невеликі уранові розробки мають допомогти Україні зберегти свою присутність на європейському та світовому ринку урану. На початку літа почалися активні роботи з підготовки освоєння Сафроновського родовища урану. Його передбачається ввести в експлуатацію вже наступного року. Воно дозволить отримувати відносно невеликий обсяг — щонайменше 100 тонн уранового концентрату щорічно. Але водночас метод вилуговування, який застосовуватиметься тут, є екологічним і дозволить забезпечувати реальний економічний ефект через низьку собівартість такого способу видобутку, повідомляє Віталій ШЛЯПНИКОВ, Миколаїв.

Газета: 
Рубрика: