Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

18 червня, 2009 - 00:00

Російська оперна класика повертається до репертуару Львівської опери

У Львівській опері сьогодні — прем’єра: «Царева наречена» Римського-Корсакова. «Російська музика — величезний культурний пласт, — розповів диригент-постановник прем’єри Мирон Юсипович. — Раніше в нас гідно була представлена російська класика — операми «Борис Годунов» і «Хованщина» Модеста Мусоргського, «Іолантою», «Піковою дамою» та «Євгенієм Онєгіним» Петра Чайковського та «Князем Ігорем» Олександра Бородіна». 1978 року в репертуарі театру була й «Царева наречена». До речі, й тоді, понад 30 років тому, диригентом вистави теж був Мирон Юсипович. На його думку, «Царева наречена» добре розкладається на солістів нашого театру: «Опера написана для кількох басів, кількох сопрано й кількох мецо-сопрано — для всіх є робота. Римський-Корсаков був великим знавцем оркестру, вокалу й природи співу. Всі арії вивірені, виважені, враховані голосові регістри, природа голосу. Задіяні у виставі також хор і балет. Оперу представлять трьома діями, у сценічно-концертному виконанні й мовою оригіналу. Режисер — Галина Воловецька, хормейстер — Василь Коваль, балетмейстер — Ігор Храмов. Художник-постановник — Тадей Риндзак, художник костюмів — Оксана Зінченко. Співатимуть Олександр Громиш, Василь Дудар, Юрій Трицецький, Любов Качала, Юлія Лисенко, Степан Тарасович, Руслан Феранц, Ігор Назаров, Світлана Мамчур, Людмила Савчук та інші.

СБУ здатна гарантувати безпеку ЧФ Росії

Голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко в черговий раз підтвердив намір СБУ забезпечити безпеку російського Чорноморського флоту на території України. Цього разу в інтерв’ю Бі-Бі-Сі голова СБУ наголосив на тому, що після 13 грудня всі представники ФСБ Росії на російському Чорноморському флоті повинні залишити територію України. Це передбачає українське законодавство, в тому числі — щодо безпеки російських моряків, покладені на підрозділи військової контррозвідки СБУ в Севастополі й Симферополі. За словами керівника СБУ, на російському Чорноморському флоті зараз є 19 офіцерів ФСБ, які займаються контррозвідувальною діяльністю. Раніше в інтерв’ю російському виданню «Независимая газета» Наливайченко висловив упевненість, що Росія виведе з Криму співробітників ФСБ: «Звичайно, вони виведуть своїх співробітників. У цьому немає ні причин для скандалу, ні політичного контексту взагалі... Ми усе робимо коректно й у правовому полі — завчасно попередили російську сторону по дипломатичних каналах». Крім цього, очільник СБУ підкреслив, що СБУ та ФСБ є надійними партнерами, співпраця, яких регулюється спеціальною міжвідомчою угодою. При цьому у Києві перебуває для координації співпраці працівник російської спецслужби, а в Москві — української.

Колишніх керівників «Дніпрогазу» можуть судити знову

Жовтневий райсуд Дніпропетровська вдруге амністував трьох колишніх керівників компанії ВАТ «Дніпрогаз». Їх звинувачували в службовій недбалості, що призвела до тяжких наслідків при вибуху житлового будинку на вулиці Мандриківській, 127. Судовий процес несподівано було припинено внаслідок амністії, оголошеної Верховною Радою України на честь 60-річчя Всесвітньої декларації прав людини. Звільнення від відповідальності керівників компанії шокувало родичів 23 загиблих і вони оскаржили присуд у вищестоящій інстанції. 22 квітня обласний апеляційний суд Дніпропетровської області скасував постанову районного суду, повернувши кримінальну справу на новий розгляд. Як виявилося, це знадобилося для того, щоб надати розслідуванню трагедії трохи іншого ракурсу. Незважаючи на те, що керівників «Дніпрогазу» знову амністували, повернули грошову заставу компанії та розблокували арештовані рахунки й майно, Жовтневий райсуд виніс окрему ухвалу. У ній суддя А. Антонюк звернув увагу прокуратури на те, що припинену кримінальну справу було виділено в особливе провадження зі спільної справи за фактом вибуху, яка порушувалася восени 2007 року. Тепер прокуратура може повернутися до розслідування обставин аварії і довести його до логічного кінця, оскільки в окремій ухвалі прямо зазначається, що досудове слідство так і не встановило причини вибуху. Адвокати потерпілих вважають, що остання ухвала суду й окрема ухвала відкривають перспективу для завершення розслідування причин аварії та загибелі людей у рамках іншої кримінальної справи. Дії керівників «Дніпрогазу» можуть бути перекваліфіковані прокуратурою за більш тяжкою статтею, яка не підпадає під амністію. Заодно, при повторному розгляді в суді може бути задоволено цивільні позови потерпілих про компенсації моральних і матеріальних збитків. Щоправда, в самій прокуратурі таким поворотом справи та перспективою нового розслідування, схоже, злегка спантеличені. Вадим РИЖКОВ, «День».

Газета: 
Рубрика: