Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

11 червня, 2009 - 00:00

Iз вересня школярі вивчатимуть історію України за новою програмою

Міністерство освіти і науки України розробило й затвердило зміни до програми з історії України та всесвітньої історії для учнів 5—12 класів. Ці зміни, повідомляє УНІАН, спрямовані на подолання розриву між змістом підручника та найновішими напрацюваннями вітчизняної історіографії. «Особливо це стосується історії найближчого до нас ХХ століття, яка протягом тривалого часу містила найбільше так званих білих плям. Сьогодні, завдяки відкриттю раніше недоступних фондів архівів, інтенсифікації досліджень, зокрема через залучення до роботи нової генерації істориків, встановлено багато невідомих досі фактів та подій», — йдеться у повідомленні прес-служби МОН. Значно ширше в новій шкільній програмі відображено історію становлення та розвитку українського визвольного руху, боротьба з ним тоталітарних режимів. Діти докладніше знатимуть про злочин геноциду українського народу — Голодомор 1932—1933 років, масові репресії комуністичної влади 20—50-х років минулого століття, боротьбу Організації українських націоналістів та Української повстанської армії, протистояння дисидентського руху тоталітарному режиму. Відтак, відновлення незалежності 24 серпня 1991 року стає зрозумілим як закономірний результат багатовікової боротьби українців за свободу, підкреслюється в повідомленні. На переконання Міносвіти, нова програма допоможе учням чіткіше розібратися у подіях минулого та, можливо, краще зрозуміти проблеми українського сьогодення.

У Одесі пройшов «кактусний форум»

Колекціонери з різних регіонів нашої країни приїхали на Куликове поле в Одесі на ІІІ Всеукраїнську виставку-фестиваль кактусів. «Вирощувати ці рослини — ціле мистецтво. Можливо, не всі знають, щоб виростити величезний кактус із міцними колючками потрібно... кожного ранку розмовляти з рослиною, інакше вона зачахне від байдужості, — стверджує колекціонер із Миколаєва Геннадій Фоменко. — Незважаючи на поширену думку про непримхливість «колючок», ці рослини досить капризні й непередбачувані...». Організатор заходу — одеський клуб кактусівників «Астеріас». Його активіст — Наталя Елліс — володар однієї з найбільших колекцій кактусів у Одесі, яка нараховує понад дві тисячі рослин. «Моє захоплення почалося зі школи. — розповіла Наталя. — Щоб придбати рослини доводилося заощаджувати. Поступово колекція поповнювалася. А потім я вже не могла собі відмовити в задоволенні, купуючи різні види рослин...»

Червневий фестиваль кактусів у Одесі — найбільш масштабний із трьох, які проходять у нашому чорноморському місті щорічно. Попередній був на початку квітня, а наступний відбудеться на початку вересня. Богдан ДИМОВСЬКИЙ, Одеса, фото автора.

Літо: танцює весь пляж!

Вінниця підготувалася до літнього оздоровчого періоду і запропонувала декілька ексклюзивних новинок. Окрім традиційного Пляжного патруля, цього року з’являться молодіжні аніматори. Аніматор — людина, яка займається організацією культурного дозвілля відпочивальників: організовує рухливі ігри, проводить конкурси, як правило є різносторонньо-талановитою людиною. Головну увагу ці люди приділятимуть організації культурної програми для відпочивальників. Перш за все, підготовлені рухливі програми для дітей. Представники відділу у справах сім’ї, молоді та туризму міської ради зустрілись із талановитою молоддю, яка виявила бажання взяти участь у новому молодіжному проекті. Після попереднього відбору учасників проекту відбудеться навчання за різними напрямками. Першим заходом аніматорів будуть майстер-класи із сучасних танців. Одне з головних завдань — це змістовно наповнити відпочинковий час мешканців та відволікти від пагубних звичок. Окрім роботи на вінницьких пляжах, команди вінницьких аніматорів зі своїми програмами відвідають всі пришкільні табори. Для дітей підготовлені цікаві рухливі уроки, ігри і призи, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, Вінниця.

Газета: 
Рубрика: